Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
23.09.2016, 12:12 PM
Příspěvek: #1131
RE: Co se děje v úlech teď
Michale, já to tak vůbec neberu i kdyby to tak bylo. Odpovídám šířeji proto, že většinou reaguji na více vláken a hlavně kvůli začátečníkům. Sice z nich většina sklouzává časem k tomu, že 1+1= 2 ale to už tak prostě je. Někomu to třeba časem naskočí. Mluvil jsem s H.Kolomým a ten tam má melicitozu, točí a točí. To u nás je klid. Sice mi asi 2-3 km od stanovišť rozkvétá hořčice, tak bude alespoň dost pylu. Jedle tu nemáme, jen v jedné části lesa jsem objevil takový ostrůvek cca 20 jedlí, ale je to ode mne hodně daleko a je dost možný, že už je někdo skolil.ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.09.2016, 02:14 PM
Příspěvek: #1132
RE: Co se děje v úlech teď
Tu melecitozu má ještě teď ? To by mohlo být to co nosí. Tak z toho bych úplně nadšený nebyl. Ale v létě byl med tekutý, ač v jedné várce ty klesající krystaly ke dnu byly, to je fakt.
Kolomý to točí ? A nebo to recykluje z plástu jako v Rakousku ? To jsem ještě nevyzkoušel.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.09.2016, 02:56 PM
Příspěvek: #1133
RE: Co se děje v úlech teď
Točí, ideální je každé 4 dny i když je to řídký. Jakmile se objeví taková jiskřička na dně buňky- ven. Jinak z toho je ten kamenný med a to je konečná. Teda pokud nevyužiješ mednou komoru jako já v r. 2003. To mi nejspíš zachránilo včely a měl jsem na každé včelstvo 1-3 NN kamene, použil jsem ho na jaře. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.09.2016, 07:33 PM
Příspěvek: #1134
RE: Co se děje v úlech teď
No, tak snad už bude zima, konečně. Aby toho moc nedonesli. Confused
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.09.2016, 10:23 AM
Příspěvek: #1135
RE: Co se děje v úlech teď
Michale, včera jsem byl v Ostravě na výstavě. Kolomý nám ukazoval plást z nynější snůšky. 1/3 zavíčkovaná a zbytek beton. Prý nosí neustále. V r. 2003 to trvalo až do konce října. Já bych asi nasadil pod zásobní nástavek nástavek se soušemi a pak odebral a použil na jaře. Ty jsi ale u toho, tak to zhodnotíš líp. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.09.2016, 01:07 PM
Příspěvek: #1136
RE: Co se děje v úlech teď
Asi to tak bude, podle toho cvrkotu na jedlích. Hmm.
Na VN tak jak to mám, nic podsazovat nejde. Minule to přežili vcelku obstojně, tak to risknu. V nejhorším utužím správnou genetiku. Undecided
Na jedlích toho mám menší půlku. Kolomýmu to nezávidím. Minule jsem takhle ze 20 včelstev likvidoval cca 300kg co na jaře zbylo - není to celkem moc k čemu, nechtějí to moc ani oddělky, je to fakt na kost. Největší škoda jsou ty plásty. Jenže tenkrát mě to nosili celý léto, teď to nebude tak strašný, už jsou na zimní sestavě.
A to furt strašili s beruškama. Letos jsem žádnou nezahlídnul a mívám je pod víkama celkem hojně.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.09.2016, 08:31 PM
Příspěvek: #1137
RE: Co se děje v úlech teď
V Jizerských horách v Josefově Dole snůška stále trvá a je to cement. Všechny včely míří do lesa, na všech podložkách jemný bílý píseček a jedno včelstvo dokonce začalo stavět na místě, kde byl před dvěma měsíci odebrán na zimu plást.

       

Optimální řešení přichází v závěru.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.09.2016, 01:19 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 26.09.2016 10:52 AM od Debora.)
Příspěvek: #1138
RE: Co se děje v úlech teď
u nás je jaro, začíná kvést vrba, vavřín, rozmarýn. Zatím to nevypadá na časný příchod podzimu.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.09.2016, 07:48 PM
Příspěvek: #1139
RE: Co se děje v úlech teď
No a u mně tmelí i česna. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.09.2016, 01:12 PM
Příspěvek: #1140
RE: Co se děje v úlech teď
jak je máš veliký - česna ?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 6 Host(é)