Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
23.07.2016, 10:14 PM
Příspěvek: #1101
RE: Co se děje v úlech teď
Krátce jsem se stavil na včelnici a vypadá to, že jeden letošní roj vylupuje druhý letošní roj. Už jsem si i tipnul, kdo je obět. Ani jeden roj není na místní poměry žádný chudáček. To mě překvapilo. Předpokládal jsem, že roje jsou obecně natolik vitální, že by se měly bez problémů ubránit takovýmto nájezdům.

Optimální řešení přichází v závěru.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.07.2016, 11:19 AM
Příspěvek: #1102
RE: Co se děje v úlech teď
Já jsem se vrátil z cest a na Zlínsku po určité pauze začala snůška z polních květů, každopádně oddělky na to byly se zásobami dobře, mateřské včelstva také, ale jsou v nich rozdíly, polovina má dost pro sebe a z poloviny budu ještě o víkendu točit, no a měl jsem osazeny 4 roje, ten první je zcela v pohodě, druhý taky a další 2 jsem našel vyhladovělé, ale o loupež se nejednalo, překvapilo mně to, prostě si málo nanosily a pak byla pauza, ale to já jsem byl pryč, takže takový "přirozený" výběr. S kleštíkem zatím zcela v pohodě, padají pouze z jednoho, o tom jsem zde již psal, že jako jediné funguje asi 3 roky bez léčení, rozebral jsem je a díval se na plod, jasně bylo vidět jak vykusují postižený plod, zatím se drží dobře, je to takový pokus tak uvidím jak to dopadne.
Hlasování: Miroslav Matucha (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.07.2016, 07:15 PM
Příspěvek: #1103
RE: Co se děje v úlech teď
(23.07.2016 10:14 PM)Tomáš Palata napsal(a):  ...vypadá to, že jeden letošní roj vylupuje druhý letošní roj....
Dnes jsem se do nich podíval. Oba dva roje jsou v pohodě. Jak ohledně plodu tak ohledně zásob v plástech. Vylupující roj si chodil do kapsového krmítka skrz česno druhého roje pro cukr. To samé se mi stalo loni u jednoho oddělku. Změnil jsem polohu česna blíž k plodovým plástům a uvidím, lestli se něco změní k lepšímu.

Optimální řešení přichází v závěru.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.07.2016, 09:09 PM
Příspěvek: #1104
RE: Co se děje v úlech teď
Před časem jsem psal že jedno mé včelstvo má výrazně menší včely, záhada se postupně vyřešila sama . Včelstvo sláblo a sláblo, dnes jsem jej zkontroloval , je tam nová matka a klade bez mezer , vypadá to že přirozený výběr i překonání vlastního zániku zvládly bez mých zásahů. Pyl nosí ale se zásobami to je slabé, dostali Apifondu , zúžené česno a uvidím, samozřejmě za měsíc poreferuji co a jak.
Děkuji Leošovi za možnost stažení knížky Quido Sklenara, je to obdivuhodné dílo i z hlediska že jeho kniha vysvětluje a učí pomocí jeho vlastních chyb.

Jindřich
Hlasování: Radka Nývltová (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.07.2016, 11:25 PM
Příspěvek: #1105
RE: Co se děje v úlech teď
Co se děje v úlech ... i v těch co mají česno po celé šířce a nejsou jinač vzduchotěsné Smile tak že mají luft i j jiných otvorů. Ale to už zase patří k Dechtínu.

Jinač jsem dneska nachytal včely, jak mě krásně vykrádaj oddělek. Dokrmoval jsem ho cukrem a tak asi moc voněl Smile. Tak jsem mu dneska večer "chudákovi" udělal česno na dvě včely, vyzametal a dokrmil medocukrovým těstem. Hned se do toho pustil, i když už byla skoro tma. Teda pro mě Smile Tak snad ho zítra zase nevykradou. Ve dne si nosí nějaké žluté rousky, mám kolem jenom kukuřici. Ale kvete na mezích kde co. V úlech to hučí jedna radost, jenom napáječka je opuštěná ... asi mají jinou vodu. Zásob ale málo.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.07.2016, 11:56 PM
Příspěvek: #1106
RE: Co se děje v úlech teď
[Obrázky: DSC_1907.jpg][Obrázky: DSC_1904.jpg]


noví baráčníci. Vzájemně jsme si prokázali ochotu, vcítit se do pocitů, myšlenek a osobních rysů druhého individua.
Hlasování: tondabh (+1), Pavel Cirman (+1), terez.c (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.08.2016, 12:27 PM
Příspěvek: #1107
RE: Co se děje v úlech teď
To jsou ty asijský ?
Hlasování: tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.08.2016, 01:01 PM
Příspěvek: #1108
RE: Co se děje v úlech teď
to je naše mírumilovná sršeň obecná. Ale ta asijská byla zhlédnuta u Karlsruhe, tak že na Šumavě asi až příští rok. Big Grin
Hlasování: tondabh (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
02.08.2016, 01:06 PM
Příspěvek: #1109
RE: Co se děje v úlech teď
Hmm, myslel jsem, že je teplomilná, tak snad zůstane za kopečkama. Big Grin
Letos se tu šíří netýkavka žláznatá - před 3 lety jsem viděl jednu, pak nic a letos je všude při Otavě. To maj ochranáři radost. Big Grin
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
02.08.2016, 02:16 PM
Příspěvek: #1110
RE: Co se děje v úlech teď
aspoň máš dobrou pozdní snůšku, kvete až do října, ale to Tvé Tmavé asi už moc nelítají? Big Grin A nemáš náhodou tu cukrovou vatu z netýkavky? Big Grin
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 10 Host(é)