Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Čo mám dať včelám jesť?
09.07.2014, 10:10 PM
Příspěvek: #11
RE: Čo mám dať včelám jesť?
(09.07.2014 02:07 PM)schützmeister napsal(a):  
(09.07.2014 01:38 PM)Katka napsal(a):  ľudia často nevidia súvislosť a dotovanie "zelenej energie" predsa nemôže byť zlá vec, atď
Dotace už na slovensku zavedl Juraj Jánošík, ne ? A jak byl oblíbený - bohatým bral a chudým dával. Big GrinBig GrinBig Grin

Jenže u nás je to Antijánošík. CHudým bere (daně) a bohatým rozdává (kamarádům). Big Grin

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.08.2014, 07:36 PM
Příspěvek: #12
RE: Čo mám dať včelám jesť?
(09.07.2014 01:38 PM)Katka napsal(a):  
(08.07.2014 03:18 PM)Crha Karel napsal(a):  Oslovili jste svaz slovenských včelárov? To by přece měl podepsat každý včelár a svaz by měl přeci jednat proti takové absurditě.

Oslovujeme priebežne včelárov - ľudia často nevidia súvislosť a dotovanie "zelenej energie" predsa nemôže byť zlá vec, atď
Přátelé obnovitelné zdroje je jen jedna z věcí co ubírá včelám i hmyzu pastvu a žije z našich daní. V Praze kde žiji se vytváří nákladné parkové plochy, kde se trávníky udržují jako na golfu , jak někde vykoukne pampeliška tak stále sekají i 10x ročně. Pokud se někde vysemení ptačí zob a vykvete tak ho vykácí, stejné se šeříkem a ostaními keřy které zahradní archtekt do projektu parku nenavrhl. Jde jen o veřejné prachy a jejich tok do kapes kamarádů, včely přežily horší věci ale pokud zahynou, přežijí to lidé.

Jindřich
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.08.2014, 09:19 PM
Příspěvek: #13
RE: Čo mám dať včelám jesť?
Já tohle pozoruji u tzv. biokoridorů. To nejsou biokoridory, ale parková úprava krajiny. Tam není nic, co by v zemědělské krajině poskytlo čemukoliv obživu. To na staré skládce zarostlé buřinou je víc života než v biokoridorech.
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.08.2014, 01:40 AM
Příspěvek: #14
RE: Čo mám dať včelám jesť?
Charles Darwin sa niekoľko rokov venoval životu včiel, ale včelári zostali oddaní úľom s rámikmi. Rozhodli sa pre potrebu ťažby veľkého množstva medu od svojich včelstiev a pre vyššie zisky, čím sa ochotne prispôsobili agrochemickému priemyslu a osud pôvodných prírodných zdrojov včelej pastvy ich prestal zaujímať. Priemyselné včelárstvo kráča ruka v ruke s rastom pesticídov a náporom geneticky modifikovaných plodín a potravín, ktoré zdecimovali prirodzené prostredie pre naše voľne žijúce živočíchy. A my ani nevieme do akej miery, či je schopné vrátiť sa späť do pôvodného stavu.

[Obrázky: Gazdovstvo.jpg]
Hlasování: Rasťo 71 (+1), Jindřich Šafránek (+1), tondabh (+1), Debora (+1), Aleš Molčík (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.11.2014, 09:29 PM
Příspěvek: #15
RE: Čo mám dať včelám jesť?
Dnes jsem pro podporu včelí pastvy doplnil technický park mého včelařského miniprovozu, abych pokračoval v rozsévání pro včely zajímavých bylin. Letos se s porostem svazenky moc nezadařilo, tak příští rok bude menší rozšíření druhů a zbytek je na počasí jestli bude přát.


Přiložené soubory Miniatury
   
Hlasování: renttip (+1), Debora (+1), Rasťo 71 (+1), tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
20.11.2014, 01:17 AM
Příspěvek: #16
RE: Čo mám dať včelám jesť?
s tím chceš sekat trávu kolem bylin?
Hlasování: tondabh (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
20.11.2014, 08:57 AM
Příspěvek: #17
RE: Čo mám dať včelám jesť?
Napřed je potřeba pro ten porost medonosných rostlin pozemek připravit, je to ten pozemek pod dráty el. napětí co mám před včelnicí , 20m na šířku na délku do leva a doprava kolik kilometrů zvládnuBig Grin, a s těmi nálety a vším co tam teď roste to jinak než křovinořezem nepůjde. A potom každé jaro bude nutné posekat zbylé suché části mezi kterými budou pořád prorůstat nálety.
Hlasování: Miroslav Mareš (+1), tondabh (+1), Debora (+1), Miroslav Macek (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
20.11.2014, 10:59 AM
Příspěvek: #18
RE: Čo mám dať včelám jesť?
(20.11.2014 08:57 AM)Aleš Molčík napsal(a):  20m na šířku na délku do leva a doprava kolik kilometrů zvládnuBig Grin,

čím viac tým väčšie potešenie pre energetikov ktorým ušetríš robotu Smile

Zázrivá , 650m
Hlasování: renttip (+1), tondabh (+1), Aleš Molčík (+1), Debora (+1), Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
20.11.2014, 02:18 PM
Příspěvek: #19
RE: Čo mám dať včelám jesť?
(20.11.2014 08:57 AM)Aleš Molčík napsal(a):  Napřed je potřeba pro ten porost medonosných rostlin pozemek připravit, je to ten pozemek pod dráty el. napětí co mám před včelnicí , 20m na šířku na délku do leva a doprava kolik kilometrů zvládnuBig Grin, a s těmi nálety a vším co tam teď roste to jinak než křovinořezem nepůjde. A potom každé jaro bude nutné posekat zbylé suché části mezi kterými budou pořád prorůstat nálety.
Držím palce , velmi zajímavé a prospěšné, ale zvládnout ruční technikou délky v kilometrech asi moc nepůjde, Je nutné se zamyslet zda by vůbec plošně neměli včelaři iniciovat jednání s místními úřady včetně životního prostředí a žádat jak o faktickou tak mediální podporu těmto aktivitám. Stejně tak požadovat osazování veřejných ploch s ohledem na včely i ostatní hmyz, tedy ne jen trvale sečenou trávou.
Pastva pro včely v krajině ubyla a letošní slabá snůška patrně iniciovala i zvýšené vylupování ( rabovačku ) , mezi včelstvy. Nejde jen o plochy pod elektrovody ale i o stráně zvýšených nasypaných silnic , tratí drah, protihlukových valů a pod. Snažit se zasáhnou i do rostlinné skladby různě budovaných biokoridorů a mokřadů které povoluje orgán Životního prostředí a na něž se čerpají státní dotace. Musíme s tím všichni, ve svém bezprostředním okolí , začít něco dělat !

Jindřich
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.11.2014, 01:14 AM
Příspěvek: #20
RE: Čo mám dať včelám jesť?
Já se budu držet toho co už tam mám od jara předpřipravené cca 1000m2 a na další rozšíření si počkám až si to energetická spol. z mulčuje sama. Prvořadé je, ale pro mě teď vymyslet směsku, která by se dokázala udržet a kvetla hlavně v období po odkvětu lip.
Potkal jsem se s letos začínajícím včelařem, říkal mi, že je v obecním zastupitelstvu a budou obnovovat obecní lipovou alej. A co začal letos včelařit tak se dozvěděl, že významně medonosná je pouze Lípa malolistá. Proto se bude snažit prosadit výsadbu tohoto druhu lípy na obci.
Takže ono to někdy s těmi úřady nemusí být o neochotě, ale o neinformovanosti. Ale stejně takových snůšek, jak popisují naši včelařští předci, jako med z chrpy když zakvetla v obilí se už asi nedočkáme.
Hlasování: Debora (+1), Jindřich Šafránek (+1), tondabh (+1), Ladislav Kohout (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)