Forum Šance pro včely
Čo mám dať včelám jesť? - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Včela (/forum-Vcela)
+--- Fórum: Včelí pastva (/forum-Vceli-pastva)
+--- Téma: Čo mám dať včelám jesť? (/tema-Co-mam-dat-vcelam-jest)

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8
Všechny stránky


Čo mám dať včelám jesť? - Milan Bencúr † - 03.04.2014 12:07 AM

Vážený pán minister !
Vážené ministerstvo pôdohospodárstva !

V plnej úcte k Vášmu úradu sa pýtam ČO MÁM DAŤ VČELÁM JESŤ ?

Nie nie je to pokus o vtip, nie je to ani nezmysel a ani hlúpa otázka. Chcelo by sa mi napísať, že až príliš čierny humor aby to bol vtip.

Žiaľ nie je. Budem sa snažiť objasniť prečo....

Viac na: http://www.agroforum.sk/showthread.php?start&t=3624


RE: Čo mám dať včelám jesť? - Rasťo 71 - 03.04.2014 08:45 AM

Tomuto sa hovorí ,,Európska hospodárska politika"! Nie strava, ale peniaze zaujímajú MACHROV z EU.


RE: Čo mám dať včelám jesť? - Ladislav Kohout - 03.04.2014 09:05 AM

Včara jsme sázeli brambory.


RE: Čo mám dať včelám jesť? - schützmeister - 03.04.2014 10:01 PM

(03.04.2014 12:07 AM)MilanBencúr napsal(a):  Vážený pán minister !
Vážené ministerstvo pôdohospodárstva !
V plnej úcte k Vášmu úradu sa pýtam ČO MÁM DAŤ VČELÁM JESŤ ?
Viac na: http://www.agroforum.sk/showthread.php?start&t=3624
Jo, a úředník prej odpoví - na to si teda počkámBig GrinBig GrinBig Grin
A to tam ještě nemáte kukuřici do bioplynek a topoly na štěpku. Fajn je prej i šťovík.
Na druhou stranu na slovensku už jsem byl a pokud tam člověk chce dělat včely bio, je tam hor a lesů neurekom. To, o čem se mluví, je jen pod horama.


RE: Čo mám dať včelám jesť? - Milan Bencúr † - 05.04.2014 04:16 AM




RE: Čo mám dať včelám jesť? - Katka - 08.07.2014 01:29 PM

(03.04.2014 12:07 AM)MilanBencúr napsal(a):  Vážený pán minister !
Vážené ministerstvo pôdohospodárstva !

V plnej úcte k Vášmu úradu sa pýtam ČO MÁM DAŤ VČELÁM JESŤ ?

Nie nie je to pokus o vtip, nie je to ani nezmysel a ani hlúpa otázka. Chcelo by sa mi napísať, že až príliš čierny humor aby to bol vtip.

Žiaľ nie je. Budem sa snažiť objasniť prečo....

Viac na: http://www.agroforum.sk/showthread.php?start&t=3624

Ministerstvo samozrejme neodpovedalo, Maroš Bujňák, kamarát, je včelár v Levočských vrchoch a okolie včelníc mu zoštiepkovali kvôli biomase - kvôli dotáciám na spaľovanie biomasy, ktorú dostávajú veľké biomasové elektrárne.
Vďaka dotácii sa zrazu oplatí štiepkovať a páliť aj to, o čo sa doteraz nikto nezaujímal. Zvyšuje sa ťažba v lesoch, páli sa drevo lepšej triedy ako odpadové (normálna guľatina), štiepkujú sa brehové porasty, remízky, aleje. Proste svinstvo, na ktorom zarobí niekoľko málo ľudí ťažké peniaze a ostane za nimi spúšť.

Od 1. apríla beží kampaň BIOMASAKER. ktorú spustila mimovládna organizácia Lesoochranárske zoskupenie VLK, v rámci nej petícia na zrušenie daných dotácií. Podpisujú ju občania SR, pre bratov Čechov, ktorí chcú kampaň podporiť, bude pripravený vzor listu Vláde.
Momentálny stav petície je cca 25 000 podpisov, chceme 100 000, to je podľa našej legislatívy hranica, kedy musí podľa petičného zákona zasadať a jednať Národná rada. (zhodou okolností mám pred sebou teraz na stole kopu petičných hárkov, dnešnú nádielku, ktorú idem rátať Smile

Ak môžte, pomôžte šíriť.
To je presne to - musíme chrániť biotop, ak chceme chrániť biodiverzitu, ak chceme mať zdravé včely, musíme mať zdravú krajinu. Keď zoštiepkujú trnky, jablone, čerešne, šípky, jelše, vŕby, liesky...včely tu ozaj budú musieť na jar jesť...čo?
Som sa rozohnila


K.

(03.04.2014 10:01 PM)schützmeister napsal(a):  
(03.04.2014 12:07 AM)MilanBencúr napsal(a):  Vážený pán minister !
Vážené ministerstvo pôdohospodárstva !
V plnej úcte k Vášmu úradu sa pýtam ČO MÁM DAŤ VČELÁM JESŤ ?
Viac na: http://www.agroforum.sk/showthread.php?start&t=3624
Jo, a úředník prej odpoví - na to si teda počkámBig GrinBig GrinBig Grin
A to tam ještě nemáte kukuřici do bioplynek a topoly na štěpku. Fajn je prej i šťovík.
Na druhou stranu na slovensku už jsem byl a pokud tam člověk chce dělat včely bio, je tam hor a lesů neurekom. To, o čem se mluví, je jen pod horama.

nie je to také jednoduché. lesy ti nesmú vyťažiť, lesy ti nesmú postriekať cypermetrínom. a to stojí nejaké úsilie...


RE: Čo mám dať včelám jesť? - Crha Karel - 08.07.2014 03:18 PM

Oslovili jste svaz slovenských včelárov? To by přece měl podepsat každý včelár a svaz by měl přeci jednat proti takové absurditě.


RE: Čo mám dať včelám jesť? - schützmeister - 08.07.2014 06:45 PM

(08.07.2014 03:18 PM)Crha Karel napsal(a):  Oslovili jste svaz slovenských včelárov? To by přece měl podepsat každý včelár a svaz by měl přeci jednat proti takové absurditě.
Nejsem si moc jistej, že se něco zmůže na úrovni státu. Co já vím, je to podmínka EU na obnovitelný zdroje - musíte se vejít do nějakých procent energie z obnov. zdrojů. No a kde to moc nefouká a neteče, přichází na řadu dřevo, sláma, obilí. Myslím, že nás to taky brzo čeká, když ty blbý němci nemají rádi jádro. Už koumáci vymyslili i benzín ze dřeva, chce to jen postavit fabriku a to není velký problém, no a pak místo pastvin a úhorů nasázíme japonský čurbes.
Popravdě i takhle, co vím, se sází v ČR 20.000 hektarů novýho lesa ročně - a hádejte jak vypadá ? 90% smrk a zbytek budou většinou ty topoly.
Zajímavé číslo z výsadby je i loňských 990 hektarů osázených jedlema - podle statistik - bych rád věděl, kde to sází - tady ani ťuk a jsme jedlobukový pásmo - jen čekají, až se z pár soušek nasemení a ono nenasemení.


RE: Čo mám dať včelám jesť? - Katka - 09.07.2014 01:38 PM

(08.07.2014 03:18 PM)Crha Karel napsal(a):  Oslovili jste svaz slovenských včelárov? To by přece měl podepsat každý včelár a svaz by měl přeci jednat proti takové absurditě.

Oslovujeme priebežne včelárov - cez takéto kontakty sme sa chceli postupne prepracovať k "pohlavárom", ale ide to poslabšie, takže pôjdeme zhora. Ale ja osobne očakávam kostrbatú cestu, ľudia často nevidia súvislosť a dotovanie "zelenej energie" predsa nemôže byť zlá vec, atď


RE: Čo mám dať včelám jesť? - schützmeister - 09.07.2014 02:07 PM

(09.07.2014 01:38 PM)Katka napsal(a):  ľudia často nevidia súvislosť a dotovanie "zelenej energie" predsa nemôže byť zlá vec, atď
Dotace už na slovensku zavedl Juraj Jánošík, ne ? A jak byl oblíbený - bohatým bral a chudým dával. Big GrinBig GrinBig Grin