Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se píše o volné stavbě
07.10.2013, 11:34 PM
Příspěvek: #1
Co se píše o volné stavbě
V příloze přikládám aktuální věstník Pracovní společnosti nástavkových včelařů, čtete prosím pozvánku Slezanu, kde V. Žídek píše o tom, jak hloupí jsou včelaři, co vedou včelstva na volné stavbě a jak to nefungujeSmile


Přiložené soubory
.pdf  e-Vestnik-2013-15[1].pdf (Velikost: 564,32 KB / Stažení: 56)
Odpovědět s citací příspěvku
08.10.2013, 12:00 AM
Příspěvek: #2
RE: Co se píše o volné stavbě
Ani nemá cenu se k tomu víc vyjadřovat, bylo by to zbytečné plýtvání energií.
Hlasování: Debora (+1), Petr Jezowicz (+1), petr.strejcek (+1), Petr Mirovský (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.10.2013, 10:17 AM
Příspěvek: #3
RE: Co se píše o volné stavbě
Zvyk je železná košile a neb:" Otče odpust jim, oni nevědí, co činí".
LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: MajaSk (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.10.2013, 11:31 AM
Příspěvek: #4
RE: Co se píše o volné stavbě
Já jsem to četl dneska ráno a to hned dvakrát. Když jsem to přečetl poprvé, tak jsem si říkal, že jsem autora asi špatně pochopil, tak jsem to zkusil ještě jednou.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.10.2013, 11:52 AM
Příspěvek: #5
RE: Co se píše o volné stavbě
Víte já bych to vůbec neřešil. Nestojí to za to. Když jsem v r. 1992 začal u všech včelstev uplatňovat mednou komoru, nejpreve se mi smáli místní včelaři, pak asi za 10 let to "pobil" ředitel z VÚD a přitom jejich zaměstnanec byl tímto způsobem nadšen a také ho vyzkoušel, asi tajně. Totéž se děje s volnu stavbou a to ještě nejsme u zootechniky bez chemikálií, to teprve všem slezou vlasy na hlavě. Prostě co jde jednomu, musí jít i druhému. To chápe i malé děcko. Pokud někdo něco nezvládá, tak každý rozumný člověk začne u sebe. Někdo prostě ne. S tím nemá smysl polemizovat, ono to má spíše základ v tzv. včelařské politice než včelařském umu........... Kdyby to nefungovalo, nebyla by včelstva ve volné přírodě a nás, kteří to běžně praktikují, by tolik nepřibývalo. Prostě někdo chce ovlivnit včelaře žvaněním o dávno zaběhlých věcech a jiní jdou prostě jinou cestou. Orel to také nemá lehké, ale všichni se na něj dívají ze spodu. On létá, jiní se před ním schovávají a jiní, třeba slepice, se hrabou i v hnoji. Tak to prostě je a bude. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: MajaSk (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.10.2013, 03:58 PM
Příspěvek: #6
RE: Co se píše o volné stavbě
Za mě můžu říct, že mi ten článek odpověděl na to, co vlastně vedlo Miroslava Jaroše k rozhodnutí své příspěvky zde promazat a další události na jeho osobu v účasti v ŠPV navazující. Do této chvíle mi to nebylo zcela jasné, co bylo tím spouštěcím mechanismem. Já se na něj nijak nezlobím, ale myslím si, že chlap by se měl rozhodovat sám a nenechat se ovlivňovat při sezení u Jury.
Hlasování: MajaSk (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.10.2013, 06:24 AM
Příspěvek: #7
RE: Co se píše o volné stavbě
Ja som tomu nezmyselnému "odbornému" názoru pána Žídeka venoval trochu energie. Obrátil som sa na redakciu časopisu Moderný včelár, kde som argumentami oponoval. Moja snaha bola neúspešná. Plávanie proti prúdu a rebelantstvo sú dnes veľmi ťažké pozície. Moju korešpondenciu tu uvádzam:
Prajem pekný deň, čítal som e-Věstník PSNV zo 7.10.2013 15/2013, kde V. Žídek píše o tom, ako včelárenie na volnej stavbe nefunguje. Toho pána nepoznám, ale dovolím si jeho názorom oponovať. V prílohe posielam článok pre časopis Moderný včelár, v ktorom zdôrazňujem, prečo sú dnes vo včelárskych technológiách dôležité alternatívne prístupy a prirodzené dielo. Verím, že môj názor uverejníte v celosti a bez úprav.
Vážený pane Bencúre, přeji dobrý den a zdravím z Prahy. Děkuji za článek v češtině, i když ta není nutná, slovenštinu máme v časopisu rádi. Posílám vše šéfredaktorovi, který rozhodne, co dál. Na první přelétnutí článku je tam pro odborný časopis mnoho tvrzení, která jsou velmi diskutabilní, třeba buňky 4,9 mm. Je to předkládáno jako potvrzený fakt, což neodpovídá skutečnosti. Jako Vaše osobní zkušenost se mi text líbí, zkouším to také tak. S panem Žídkem máte myslím pravdu oba - on včelaří na výnos, tedy "průmyslově" a vy na pohodu. To nelze srovnávat a oboje vyžaduje svoji technologii a přístupy.
Vážený pane Bencúre, děkuji za příkladnou reakci na článek pana Žídka. Váš článek jsem právě dočetl, moc se mi líbí a rád ho v Moderním včelaři otisknu, pokud se budeme moci dohodnout na následujících věcech:
1.) Další číslo Moderního včelaře už má po uzávěrce a je plné, proto Váš článek může u nás vyjít nejdřív v polovině prosince, tedy v šestém letošním čísle.
2.) Váš text skrývá hned dva články v jednom. Zpočátku jde o Váš názor na vliv přirozeného díla na reprodukci kleštíka, poté (od kapitoly Udržitelné včelaření bez chemie) o snahu popsat, jak včelaříte. Obě části jsou pro nás zajímavé a hodné dalšího rozpracování, protože řada věcí je v nich jen "nakousnutých", ale nedořečených tak, aby byly přístupné i méně zkušeným včelařům. Pokud se domluvíme na spolupráci, rád Vám nabídnu zpětnou vazbu redakce i redakční rady hned jak vydáme nyní rozpracované číslo a budeme mít čas.
3.) Potřebujeme, abyste nám poslal také pěkné fotky ve větším než malém rozlišení, které jsme zatím u Vašich článků nepublikovali.
4.) Protože si čtenáři náš časopis platí, nemůžeme vydávat články, které si mohou jinde přečíst zadarmo. Pokud chcete oslovit naše čtenáře, žádáme na oplátku, abyste text hned stáhl ze svého blogu a nepublikoval jej jakkoli jinak až do té doby, než vyjde v našem časopise.
Můžeme se na těchto věcech dohodnout?
Vážený pán šéfredaktor, ďakujem za bleskovú odpoveď. Vidím, že sa nedohodneme! Je smutné, že PSNV v e-Věstník PSNV zo 7.10.2013 15/2013, zverejnila zavádzajúcu informáciu V. Žídeka o tom, ako včelárenie na volnej stavbe nefunguje, a to bez toho, aby svoje tvrdenia argumentami podložil. On napíše řadu věcí jen "nakousnutých", aby byly přístupné i méně zkušeným včelařům a so mnou sa chcete na mojich argumentoch domluvit na spolupráci se zpětnou vazbu redakce i redakční rady hned jak vydáte nyní rozpracované číslo a budete mít čas. Nebudem ďalej míňať energiu v tomto príbehu podrobnejším rozpracovaním mojich argumentov. Nedohodli sme sa.
Vážený pane Bencúre, pravidla publikování v Moderním včelaři jsou jiná než v eVěstníku. Vy jste chtěl svůj článek publikovat v Moderním včelaři, proto jsem Vám napsal, co to obnáší. Má nabídka stále platí, záleží jen na Vás.
Dnes už nehovoríme o cenzúre, ale o pravidlách? Takže môj článok, "Prečo prirodzené dielo, prečo alternatívy", zostane zverejnený na mojom blogu. Internet je predsa len úžasné a slobodné médium.
Hlasování: Debora (+1), tondabh (+1), bohemia.gall (+1), Aleš Molčík (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.10.2013, 09:53 AM
Příspěvek: #8
RE: Co se píše o volné stavbě
Milane, ty chceš po lidech prostě moc. Život je jen o prokousávání se jím ne o hezkém povídání o něm. Jenže někteří to jablko chtějí v instatní podobě nebo už rozžvýkané na kašičku . Už v odpovědech redaktora (pokud to redaktor byl) je vidět příčina současného stavu. On má ale proti tobě jednu výhodu, má čas poznat a naučit se, tak mu odpusť. Ty už máš nějaký pátek za sebou a víš jaký je rozdíl mezi znát, chápat a umět. Život je pohyb, tak se nezdržuj, nevíš kolik máš času. Já to také tak dělám. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.10.2013, 10:54 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 10.10.2013 11:13 AM od Mlha.)
Příspěvek: #9
RE: Co se píše o volné stavbě
Pánové nic ve zlém ale mám pocit, že se zde zase snažíte rozpoutat bouři ve sklenici vody. Mícháte tu dohromady časopis MV, e-Věstník a rozčilujete se v podstatě jen nad pozvánkou na besedu pořádanou kroužkem Slezánek. Pokud si myslíte, že máte k tématu co říci bylo by férové se zmíněné besedy zůčastnit a tam oponovat a prezentovat své názory široké včelařské veřejnosti. To že se zde budeme rozčilovat a přesvědčovat přesvědčené nepomůže ničemu. Nechápu proč pan Bencúr jako reakci na tuto pozvánku oponuje v redakci MV? Dále nechápu to obviňování MV, pokud vím tak pan Bencúr zde již prostor několikrát dostal a odpověď MV nebyla zamítavá, tedy že jeho články neotiskne, ale že je potřeba ještě něco doladit a sladit s uzávěrkami. Také nevím zdali je úplně férové tuto korespondenci hned zveřejňovat.
Začíná mě to tu trochu mrazit, začalo to Vaškem a teď to pokračuje dále, kdy každý kdo nemá úplně stejný názor, popř. hned teď neudělá co já chci je ukamenován. Tedy asi více tolerance by bylo na místě.
Hlasování: Myk (+1), Petr Mirovský (+1), bohemia.gall (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.10.2013, 12:21 PM
Příspěvek: #10
RE: Co se píše o volné stavbě
Miloši, jsi členem ŠPV a věřím, že volná stavba je i pro Tebe jednou ze základních myšlenek, na kterých stojí Tvé včelaření, proto budu rád, když se účastníš Slezánku a budeš tam myšlenku volné stavby propagovat a obhajovat. Každý jednáme sám za sebe a šíříme naše myšlenky a zkušenosti jinak, já jsem třeba teď organizoval setkání v Brně, Milan Bencúr měl seminář u sebe v Jasenovej, organizuji na konec listopdu seminář Vaška Smolíka v Brně atd.. Můžeš to udělat? Já v tento termín nemohu, sloužím v nemocnici, Milan Bencúr to má daleko a myslím, že další jako třeba Leoš Dvorský chodí a přednáší o volné stavbě hodně. Budu rád, když se i Ty aktivně zapojíš. Myslím, že není správné, když někdo jako je PSNV rozpošle hromadně pozvánku, kde jsou napsané lži a včelaři, ktečí používají volnou stavbu jsou v podstatě označeni jako hlupáci. Takže proč na to nezareagovat? Forma rekace Milana Bencúra je jaká je, o to nejde.
A vůbec nerozumím tomu závěru s Vaškem a s tím, proč Tě mrazí? Každý má svůj názor a může ho prezentovat. Kdo koho kamenuje? Já jsem s Vaškem v kontaktu, taky jsem nesouhlasil a nesouhlasím s určitým způsobem jeho jednání a prezentování věci, ale mám ho rád, myslím, že pro včelaření dělá hodně a fandím mu, i proto vedu část svých včelstev dle jeho metodiky a organizuju mu přednášku v Brně. Vašek je svojská bytost a netají se tím, sá to o sobě říká, takže v jeho případě je ten problém ¨trochu jidne, třeba i v tom, že jeho názor na včelaření je jen jeden a o ostatních se nehodlá bavit.
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)