Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zlatý úl
04.03.2015, 11:56 PM
Příspěvek: #1
Zlatý úl
Vím, že zlatý úl_ gold hive je prakticky vzato ležan, ale má svoje přesná pravidla, např. v podobě poměru výšky a šířky rámku. Jde to bez mezistěn a pro ty, kteří mají problém s páteří (jako já), tak je to docela dobrá alternativa na stáří. Přestože na nejbližší sezónu mám vše nachystáno do japonců, chci začít zkoušet gold hive, aby mě čas nezaskočil a já nestál před otázkou, jak dál se včelami. Při vyhledávání informací jsem se vícekrát setkal s názorem, že tento způsob včelaření se dá zvládnout i z vozíku, takže hurá na to a pište všichni co o tomto způsobu včelaření něco víte, nebo co vás zajímá.
Jindřich 1.
Hlasování: Ali (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
05.03.2015, 12:48 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 05.03.2015 12:52 AM od stefanos689.)
Příspěvek: #2
RE: Zlatý úl
Ahoj. V unoru jsem vyrabel NN nastavky na dalsi sezonu a chvilkama jsem relaxoval u vyroby Lezanu vlastni konstrukce. Vyrobil jsem ho na 2 x 17 ramku 449 x 328 aby byl eventualne kompatibilni s mym NN systemem. Takovy ramek uz je myslim pro lezan dostacujici i vyskove. Udelal jsem ho na teplou stavbu, z kazdeho cela 1 cesno. Neni problem rozdelit plnym ramkem na 2 samostatne uly. Viko jsem udelal hlubsi s prostorem na 10 cm zatepleni epandovanym korkem (PS nesnasim). Dno je vysouvaci s moznosti vlozeni jak pevneho tak zasitovaneho dna. Samozrejmosti je drazka na vlozeni varroapodlozky. Zamerem je letos na jaro umistit 2 oddelky a pro pristi sezonu je spojit a pripravit si tak silne vcelstvo na jarni snusku. Beru to jako zajimavy experiment, ktery muze vyustit v neco smysluplneho a pri kterem zase necemu porozumim a neco se treba naucim. Kazdopadne uz jeho vyroba pro me byla prinosem, protoze si pri praci se drevem vzdy odpocinu. Myslim, ze kdyby se vice lidi venovalo rukodelne praci, pestovani rostlin nebo chovu zvirat, byl by tento svet mnohem krasnejsim mistem. Snad se k tomu dokopu a dam sem i nejake fotky pro inspiraci. Chci si postupne vyrobit vice ruznych netradicnich ulu a vyzkouset si jake je v nich vcelareni.
Hlasování: Debora (+1), Crha Karel (+1), Petr Pokorný (+1), renttip (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
05.03.2015, 07:20 AM
Příspěvek: #3
RE: Zlatý úl
Illarion Semionovič Kullanda, 1848 - 1922, v poslednej štvrtine 19. storočia predložil ruským roľníkom jeho slamený TBH úľ. Nazval ho „Zlatý úľ“, vďaka zlatistej farbe slamy, z ktorej bol úľ vyrábaný a zároveň pripomínal starý grécky „Zlatý úľ“ - keramický hrniec s trámikmi.
[Obrázky: Kulandov%2B%25C3%25BA%25C4%25BE.png]

Hlasování: tondabh (+1), liptaka (+1), Ali (+1), Debora (+1), renttip (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.07.2015, 12:00 PM
Příspěvek: #4
RE: Zlatý úl
Jindro, jak jsi na tom se zlatým úlem? Nějak na mně přišla touha po úlu s rámečky a zlatý úl bych na příští rok ráda vyrobila. Už sis nějaký udělal, nebo jsi ve fázi plánů? A chceš mít celodřevěný nebo izolovaný rákosem nebo slámou? Big Grin Big Grin Big Grin
Hlasování: tondabh (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.07.2015, 11:28 PM
Příspěvek: #5
RE: Zlatý úl
Ahoj Terezko,
zůstalo jen u plánů, nyní mám japonce, těch ležanů se trochu bojím kvůli velkému plodišti..... nicméně s mojí páteří se těm ležanům stejně nevyhnu a ten zlatý úl mě se jeví jako nejlepší. Plánuji ho vyrobit v příštím roce a osadit ho v sezóně 2017.
Hlasování: Jan Brunclík (+1), Katka (+1), tondabh (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)