Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdravější krajina
09.04.2018, 09:53 PM
Příspěvek: #1
Zdravější krajina
Zablysknutí nalepší časy??
http://www.ceskatelevize.cz/porady/12219...838256527/
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.04.2018, 01:56 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 10.04.2018 01:58 AM od Miroslav Matucha.)
Příspěvek: #2
RE: Zdravější krajina
Já už to sem možná jednou psal. Nevím u ostatních případů z toho videa, ale ochrana chřástala to je komedie na entou. Žiju už třicet let v lokalitě, kde se desetiletí jen pásly jalovice, sekalo se, sušilo,... Ochrana ničeho žádná. A chřástal tu byl, křepelky, zajíci v desítkách, možná stovkách kusů. Dnes nic, přestože všichni v okolí berou dotace na chřástala ( já taky - je to povinnost určená Krnapem), do konce léta tady trčí šedivé porosty dřevnaté trávy, která plodí pouze kvanta ovádů.
Před lety, když začínaly dotace na chřástala, se u mě na penzionu pořádal seminář o chřástalovi. Ornitologové, zástupci SZIFu, okolní farmáři,... Tam ornitolog ukazoval mapu výskytu a tam bylo vidět, že zatímco u nás je jeden pták na kilometry čtvereční, za to v Lotyšsku či Estonsku desítky ptáků na kilometr. Jsme pro něj okrajový region. A asi jak ho celkově ubývá v Evropě, tak se více stěhuje nahoru k severu za vyšší možností se spářit. To za prvé.
A za druhé dříve se na loukách páslo a sekalo bez ohledu na hnízdění, ale rotačky měly 160 -200 cm záběr. Pták či zajíc měl možnost přesunu a i tak jich hodně zařvalo. Dnes kromě toho, že se seče díky dotacím a termínům desítky i stovky hektarů najednou, se to seče během několika hodin strojem s dvojnásobnou rychlostí a se záběrem 6 - 9 metrů. Nic neunikne. Dnes jsou u nás díky dotacím pouze ti ovádi. Loni na stovce hektarů snad jen jeden chřástal. M.M.
[Obrázky: ch_stal_na_n_v_t_v.jpg]

[Obrázky: Sn_mek_039.jpg]

[Obrázky: Sn_mek_020.jpg]
Hlasování: tondabh (+1), Ali (+1), Aleš Molčík (+1), Václav Návara (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.04.2018, 10:46 AM
Příspěvek: #3
RE: Zdravější krajina
Tato země včetně společnosti je v hluboké krizi.
Možná skončí až zase zavládne zdravý rozum.
Nezbývá než doufat, že to bude co nejdříve Cool
Hlasování: Nytra Boleslav (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.04.2018, 09:00 PM
Příspěvek: #4
RE: Zdravější krajina
Si myslím, že teď je to jen brnkačka. Napřed musí přijít ópravdu velké, velké nesnáze. A pak? Pak možná, něco ...
Osobně, už v to ani nevěřím.
Hlasování: Miroslav Matucha (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11.04.2018, 09:22 AM
Příspěvek: #5
RE: Zdravější krajina
No já doufám, že ty nesnáze přijdou ještě za mě, že se to nebude čekat na moje děti. Ekonomika sice roste, ale to jaksi není všechno.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.04.2018, 11:44 PM
Příspěvek: #6
RE: Zdravější krajina
Ono je těžké jít cestou třeba Nového Zélandu, když jiné zájmy má zemědělec, jiné myslivec, jiné zapálený ochranář, jiné obyvatel, jiné stát,...Viděl jsem ale nějaký dokument v TV, kde u nás někde je spolek zemědělců a vlastníků půdy, který nakupuje a pronajímá půdu jen lidem, kteří chtějí hospodařit podle jejich stanov. Za nájemné kupují další půdu,... Ale viděl jsem to jen v letu a tak přesně nevím kde to je. Ale zaujalo mě to. To se pak může vytvořit nějaký celek s nějakou logikou a dotace nebo zájem jednotlivce ten celek nenaruší. M.M.
Hlasování: tondabh (+1), Kocidzin (+1), Ali (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.04.2018, 06:31 PM
Příspěvek: #7
RE: Zdravější krajina
Vždycky je těžké jít proti penězům, resp. proti tomu co peníze představují v globálním měřítku, proti tomu jak utvářejí mezilidské vztahy a jaké dělají z lidí psychopaty... ale je fajn doufat, že se vždycky někdo najde...
A tady bych uvedl další film:
Nemůžu říct, že chodím do kostela, ale věřím ve Světlo, ne na Černotu, takže jsem optimista, přestože je jasné, že člověk jako druh bude muset nakonec za svou hloupou modlu které říká Peníze zaplatit.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.04.2018, 12:48 PM
Příspěvek: #8
RE: Zdravější krajina
Něco úsměvného k tématu :
http://www.silvarium.cz/zpravy-z-oboru-l...y-cro-plus
Zatímco kalamita na Moravě pokračuje už nejméně pátý rok obřím tempem, Duháci chránili desetiletí suché a mrtvé lesy Šumavy, a už několik let lesnické výzkumné projekty zkouší hospodařit tak, aby lesy žili - teď z ničehož nic se Bláha vzbudí a burcuje k ochraně lesa na severní Moravě. Letos - když už bude sežráno téměř vše. Big Grin
Tomu říkám postřeh. Big Grin
Blbý na tom je, že už nemají co chránit, jako před lety na Šumavě.
Hezky to komentoval jeden for v Plzeňském plátku - dva maníci s motorovkama čumí na paseku od obzoru k obzoru. " Tak Franto a je po kůrovci ".
PS " u nás to sucho ohromně prospělo jedlím - smrky kolem zařvali a ty teď krásně jedou. Už od loňska. To bude medu. Cool
Hlasování: straka (+1), tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
20.04.2018, 08:05 AM
Příspěvek: #9
RE: Zdravější krajina
Otázkou do diskuse je, zda vyčíštěná paseka po těžbě je
opravdu nejlepším metodou jak zakládat nový les ...
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
20.04.2018, 11:39 AM
Příspěvek: #10
RE: Zdravější krajina
To je to.
Ať na pasece či mrtvým lese založíte cokoli, les to nebude.
To je jako ten výsev " květnaté louky " z pytlíku.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)