Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Začínáme včelařit s ŠPV
10.11.2014, 02:08 PM
Příspěvek: #11
RE: Začínáme včelařit s ŠPV
(22.10.2014 05:52 PM)terez.c napsal(a):  Ty jo, Jindřichu to byl fofr...moc pěkně jsi to vymyslel Wink

PS: pořád jsem si říkala, co to máš s těma zajícema Big Grin , ale teď mi to došlo Big GrinBig GrinBig Grin

Terezo i ostatní , v jednom bodu navrhované knížky pro začátečníky jsem uvažoval s dílem:
Jak číst na česně. Protože jsem marodil a přečetl knihu Včely jinak podruhé pomalu, tak jsme našel věci výborné které mi při zběžné četbě unikly , je tam kapitola pouze upozorňující na str. 183. : Heinrich Storch - Am Flugloch ( Na česně) myslím že takovéto materiály je třeba buďto přeložit , nebo nejlépe zapracovat do naší učebnice, pouhý odkaz je jistě dobrý, ale překlad díla by byl mnohem lepší.
Oproti této drobnosti je mimo jiné skvěle vysvětleno na str. 138 a dále Přirozené řešení otázky včelího příbytku ( Johann Thur) !
Děkuji ( své chřipce za čas pozorně číst ) a touto cestou autorům knihy za velice potřebnou publikaci.
Ještě bych chtěl připomenout Leošovi , zda již nenašel svůj článek „ Jak dýchá včelstvo“ jsou to vše strašně cenné zkušenosti, které mohou začínající odvést z cesty „ standardní „ na cestu alternativního chovu včel.
Děkuji

Jindřich
Hlasování: terez.c (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.11.2014, 02:54 PM
Příspěvek: #12
RE: Začínáme včelařit s ŠPV
http://www.optimalklub.cz/INDEXD2D6.HTM?...&showid=69
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.11.2014, 03:35 PM
Příspěvek: #13
RE: Začínáme včelařit s ŠPV
(10.11.2014 02:54 PM)Jaro Stoklasa napsal(a):  http://www.optimalklub.cz/INDEXD2D6.HTM?...&showid=69

Díky za odkaz, Leošovu práci dle ročních období znám, do ostatního na stránkách se již pouštím.
Hledám víc informací o proudění vzduchu v přirozené stavbě ( od stěny ke stěně ) , žádná očka a.t.d..

Jindřich
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.11.2014, 08:17 PM
Příspěvek: #14
RE: Začínáme včelařit s ŠPV
Terezo, našel jsem prohlížením Leošovy zásobarny "Zajímavá videa" věci hodné na zhlédnutí každého kdo chce se včeličkami začít nebo právě začíná.
Možná mi staří mazáci vytknou že to je staré, ale pro mne úchvatné, případný červený palec, mne radosti ze zhlédnutého nezbaví:
Včelímu letu zdar!

Jindřich
Hlasování: terez.c (+1), renttip (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.11.2014, 10:43 PM
Příspěvek: #15
RE: Začínáme včelařit s ŠPV
Žádná dobrá informace není staráWink
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.11.2014, 11:15 PM
Příspěvek: #16
RE: Začínáme včelařit s ŠPV
(23.11.2014 08:17 PM)Jindřich napsal(a):  Terezo, našel jsem prohlížením Leošovy zásobarny "Zajímavá videa" věci hodné na zhlédnutí každého kdo chce se včeličkami začít nebo právě začíná.
Možná mi staří mazáci vytknou že to je staré, ale pro mne úchvatné, případný červený palec, mne radosti ze zhlédnutého nezbaví:
Včelímu letu zdar!

Jindro klid, staří mazáci chodí palcovat jinam Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.11.2014, 11:57 PM
Příspěvek: #17
RE: Začínáme včelařit s ŠPV
(10.11.2014 02:08 PM)Jindřich napsal(a):  Ještě bych chtěl připomenout Leošovi , zda již nenašel svůj článek „ Jak dýchá včelstvo“ jsou to vše strašně cenné zkušenosti, které mohou začínající odvést z cesty „ standardní „ na cestu alternativního chovu včel.
Děkuji

něco je ve vláknu Včelí klimatizace
Hlasování: Jindřich Šafránek (+1), terez.c (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.11.2014, 02:17 PM
Příspěvek: #18
RE: Začínáme včelařit s ŠPV
(23.11.2014 08:17 PM)Jindřich napsal(a):  Terezo, našel jsem prohlížením Leošovy zásobarny "Zajímavá videa" věci hodné na zhlédnutí každého kdo chce se včeličkami začít nebo právě začíná.
Možná mi staří mazáci vytknou že to je staré, ale pro mne úchvatné, případný červený palec, mne radosti ze zhlédnutého nezbaví:
Včelímu letu zdar!

Jak dýchá včelstvo v zimě, vyšel v MV č. 5/2008 str. 19

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: terez.c (+1), Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.11.2014, 05:00 PM
Příspěvek: #19
RE: Začínáme včelařit s ŠPV
(23.11.2014 11:57 PM)Debora napsal(a):  
(10.11.2014 02:08 PM)Jindřich napsal(a):  Ještě bych chtěl připomenout Leošovi , zda již nenašel svůj článek „ Jak dýchá včelstvo“ jsou to vše strašně cenné zkušenosti, které mohou začínající odvést z cesty „ standardní „ na cestu alternativního chovu včel.
Děkuji

něco je ve vláknu Včelí klimatizace

Deboro díky , přečetl jsem vlákno "Včelí klimatizace" dvakrát , je to hezká diskuse a výsledek je, že počkám co mi ( možná jestli to poznám ) ukáží včelky.
MV 5/2008 jsem objednal, nikde jsem ho já šetřílek, nadokázal stáhnout zadarmo.

Jindřich
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.12.2014, 02:26 PM
Příspěvek: #20
RE: Začínáme včelařit s ŠPV
Ahoj,
Hezké advetní období,
Chtěl bych od roku 2015 začít včelařit a chtěl bych vědět váš názor. Vidím, že začátky budou nelehké a dobré rady si myslím se budou hodit.
1. Byli mi nabídnuty nástavkové úly 39x24 3-nástavkové 11rámkové 5ks. Doporučil mi je p.Szabo (místní jednatel či předseda).
-je tu nějaké riziko, že se pouštím do neuvážené startovací pozice ač bych si úly vydensifikoval?
2. Kde sehnat včely, tak abych neudělal hloupost a nezavlekl včely třeba z jiného kraje či nějak podobně kvůli zavlečení nemocí atpd. Prostě abych neudělal nějakou hloupost, úly není problém sehnat, ale sehnat včely nebo alespoň radu jsem se nikde nedozvěděl ... prostě takové - příští rok to bude nesnadné sehnat včely a konec. Dobře bude to nesnadné, ale poradit nebo dát dobrou radu začínajícímu bych moc uvítal a myslím, že jsem tu správně a snad se i správně ptám.
3. Kousek ode mě cca necelý kilometr vzdušnou čarou je včelař myslím p.Choun s asi 5-úly. Chystám se ho pozeptat na včelky. Pak měl včely i jeden včelař kousek opodál celý vůz zhruba 20-ti včelstvy. Ale vůz není a pan včelař byl asi starý a vůz prodal. Na zahrádkách kolem i na mé zahrádce včelky lítají opravdu jen zřídka a z jara když kvete třešeň je slyšet 5-10 čmeláků, kteří se zabydleli asi u mě v kůlně. Je těžké se někoho ptát, přijde mi, že zapadnout mezi místní včelaře bude asi nesnadný, ne že by nebyly ochotní, ale přijde mi jako by semnou nepočítali. Prostě jsem až ten úplně vzadu a dohnat toho před sebou je prostě nemožný.
4. Strašně moc rád bych chtěl začít včelařit. Prostě chovat včely, aby bylo opylováno, aby včely byly spokojeny a já taky. Být blíž k přírodě a udělat správný krok k chovu včel.
5. Poslední dobou se tu hodně píše i v okolí slyším o velkém počtu úhynů, co a proč a jak. SVS nařizuje, co pomalu zakazuje, ale chytrej s toho nejsem. Je opravdu vše tohle nutné pro chov včel? Řídit se podle někoho(např.SVS), která si myslí, že co nařídí je správné? Podle čeho tak usuzuje co dělá proto, aby nebyly takové ztráty ve včelstvech(jen chemické řešení?) Povinné postřiky včelstev byť za každou cenu? Je opravdu nezbytné léčit za každou cenu? Jsou i názory nechat včely sami, jak si poradí a přežijí jen ty nejsilnější, ale, je takové včelstvo? Za ty roky postřiků a jedů? Snad ano, jsou u nás divoké včely v lesích?, které si žijí jen tak bez člověka? bez zásahu či ošetření? Nechovají se tu už jen umělé vytvořené včelstva, která jsou zdegenerována zásahem člověka? Nevím jestli se ptám dobře, pokud jsem napsal něco co se sem nehodí klidně to smažte. Chtěl bych začít, ale nevím co je a co není správné vůči včelám. Poraďte zkušení a dlouholetí včelaři co je pro začátek včelaření to nejlepší.
6. Je dobré v tuto dobu(2015) začít včelařit, ve snaze pomoci k přežití nejsilnějších včel, byť chci prostě začít?

Díky všem jestli ještě na něco přijdu nebo se budu chtít zeptat určitě se zeptám i odpovím pokud budu moci.

Jenda

Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří. Lokalita: Habartov (starý Habartov) okres Sokolov 485m Krušné hory
Hlasování: Debora (+1), terez.c (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)