Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vzkazy pro administrátory
31.10.2014, 12:26 AM
Příspěvek: #21
RE: Vzkazy pro administrátory
Původně jsem se k tomuto nechtěla vyjadřovat. Ale protože jsem jedním z pachatelů té věci, tak k tomu mám toho.
Líbí se mi Kájovo věcný návrh celé to trochu učesat a dát na web ŠPV. Až po tomto návrhu (dokud ho Karel nasepsal, tak to se mnou neladilo) souhlasím i s tím, co napsal Milan, tedy zachovat jedno vlákno pro začátečníky na začátečnické dotazy.
A ano, začátečníci si to chtějí ulehčovat, protože život má být krásný, lehký a snadný. To, že jsem něco musela nesnadně zjistit já, neznamená, že druhým přeju totéž. Být přírodním včelařem má být radost a ne dřina...
A upřimně, to o co jsme se "pokusili" nám rozhodně nic neulehčilo, protože se prokousáváme kvanty článků a informací, mnohdy protichůdnými...jediné, co jsme tím vlastně chtěli dosáhnou bylo, že když někdo váhá, jakým způsobem začít včelařit, aby měl větší možnost volby. Info o běžném včelaření je všude velmi snadno dostupné...ale informace o přírodním včelaření jsou hodně skromné...
Přeju vám všem hojnost informací, nadhledu a tolerance.
S láskou Tereza
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.10.2014, 01:18 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 31.10.2014 04:05 PM od Debora.)
Příspěvek: #22
RE: Vzkazy pro administrátory
"Všechny věci jsou tak únavné, že se to ani nedá vypovědět; nenasytí se oko viděním, nenaplní se ucho slyšením. Co se dálo, bude se dít zase, a co se dělalo, bude se znovu dělat; pod sluncem není nic nového. Je něco, o čem lze říci: Hleď, to je cosi nového? I to bylo v dávných dobách, které byly před námi." (Kazatel 1,8-10)

Jsem vděčná, že se zde vytvořilo vlákno pro "začátečníky". Vidím zde snahu vložit strukturu do guláše postřehů a emociálních zážitků. Mě vždy okouzlují lidé, kteří dokážou s tak neuvěřitelnou jednoduchostí a pravdivostí svou vděčnost vyjádřit tím, že přetvoří naše osobní a emociálních bolesti, a oživí tak všechny ty staré a únavné věci. Svět ve kterém žijem je jeden komplexní superorganismus, nic se do něj nedá přidat a nic odebrat. Proto jsem vděčná, že nás začínající včelařky a včelaři vracejí zpět do přítomnosti a učí nás být vděčný, nebot' jen nyní a zde, aktivuje vděčnost své léčivé síly, po kterých všichni tak toužime.
Hlasování: tondabh (+1), renttip (+1), terez.c (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.10.2014, 04:21 PM
Příspěvek: #23
RE: Vzkazy pro administrátory
Deboro, Ty to vždy dovedeš všechno tak krásně popsat..... okomentovat, jsi prostě z nás nejlepší. Jsem rád, že jsi s námi.
Hlasování: MajaSk (+1), tondabh (+1), terez.c (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.10.2014, 09:07 PM
Příspěvek: #24
RE: Vzkazy pro administrátory
(31.10.2014 04:21 PM)renttip napsal(a):  Deboro, Ty to vždy dovedeš všechno tak krásně popsat..... okomentovat, jsi prostě z nás nejlepší. Jsem rád, že jsi s námi.

Jindřichu a to jsi ještě Cher nezažil naživo, to Ti pak z mysli nevymizí její komentáře až do příštího sletu...Angel
Hlasování: renttip (+1), terez.c (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.10.2014, 09:45 PM
Příspěvek: #25
RE: Vzkazy pro administrátory
(30.10.2014 07:23 AM)MilanBencúr napsal(a):  Dokáže niekto logicky vysvetliť rozdiel medzi Japonským úľom a Japonským úľom pre začiatočníkov? Na zahraničných fórach téma pre nových včelárov funguje tak, že na položenú otázku ich v nej skúsenejší včelári odkážu na vlákno, v ktorom môžu o ich probléme položiť otázku, prípadne si naštudovať informácie alebo si prečítať odpoveď zo skúseností ostatných účastníkov.
Doporučujem adminom tu urobiť poriadok, urobiť revíziu tém a duplované vlákna zlúčiť do jedného, nedovoliť ich chaotické otváranie, presmerovať diskusiu do už existujúceho vlákna, zamknúť tému pre začiatočníkov, vlákna v nej vytvorené presunúť do už existujúcich, a ponechať v téme pre začínajúcich včelárov iba jedno vlákno na kladenie otázok súvisiacich s ich neriešiteľným problémom a na požiadavky o poskytnutie okamžitej pomoci.
Hlasování: Rasťo 71 (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.10.2014, 10:19 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 31.10.2014 11:00 PM od Debora.)
Příspěvek: #26
RE: Vzkazy pro administrátory
Jindro, přátelé, kdybych byla z Vás nejlepší, neseděli by jste sice na Olympu, ale určitě na hoře Říp, nikdo by už neměl nemocná včelstva, nikdo by nehledal příčiny nemocí, nebylo by nic, čemu se divit, nebo učit, a asi by jsme nikdy nepochopily smysl života. Ruku na srdce, bylo by to hojivé řešení?

Mé přesvědčení spočívá v tom, že jsme všichni děti Boží Matky, a celí ten záhadný smysl života spočívá jen v tom, učit se chápat její stvoření. Skrze naši svobodnou vůli se můžem na jejím díle aktivně podílet, rozvíjet naše smysli a spiritualitu. Z tohoto pohledu je každé nemocné včelstvo dar, nebot' nám umožní objasnit příčiny a najít humánní řešení, ale i povíšit naše mentální schopnosti a využít je pro alternativní léčbu včelstva. Než začneme léčit, musíme si vduchu zobrazit důvody, které k onemocnění včelstva vedli. Teprve nyní se nám vyjeví hojivá energie, její rozptýlení v bioenergetickém poli, nebo dokonce i v duchovní oblasti organismu.

vděčně cher
Hlasování: MajaSk (+1), renttip (+1), terez.c (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.10.2014, 11:24 PM
Příspěvek: #27
RE: Vzkazy pro administrátory
Tak to je tu skutočne veselý Halloween! Avada Kedavra, Harry Potter, oslepujúce zelené svetlo a mŕtvy pavúk, Božia Matka, mágia a kúzla, rozptýlenie roztočov Varroa v bioenergetickom poli... a kde sa podela fyzika, chémia a biológia?
Hlasování: Debora (+1), Miroslav Macek (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.11.2014, 05:14 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 01.11.2014 07:14 AM od Debora.)
Příspěvek: #28
RE: Vzkazy pro administrátory
(31.10.2014 11:24 PM)MilanBencúr napsal(a):  Tak to je tu skutočne veselý Halloween! Avada Kedavra, Harry Potter, oslepujúce zelené svetlo a mŕtvy pavúk, Božia Matka, mágia a kúzla, rozptýlenie roztočov Varroa v bioenergetickom poli... a kde sa podela fyzika, chémia a biológia?

Milane, o ničem jiném nepíši, biologie je nauka o životě, fyzika interpretuje zákonitosti přírodních jevů, chemie zkoumá vlastnosti a transformaci hmoty, a spiritualita definuje rozměr života.

Sám se definuješ jako humanista a odpůrce nehmotné duchovní oblasti, ale věříš univerzu, přírodním zákonům, duchovným proudům a vyhlašuješ spirituální svobodu.

Kéž věčné slunce nad Tebou září
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.11.2014, 05:23 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 01.11.2014 10:37 AM od Milan Bencúr †.)
Příspěvek: #29
RE: Vzkazy pro administrátory
Predpokladám, že chceme zachovať dedičstvo našich predkov vo včelárskom remesle. Ak majú nováčkovia potrebu diskutovať o svojich problémoch, tak tu majú svoju tému s vláknom iba pre nich. Ale zakladať sub-fórum pre nováčkov považujem za nezmyseľ. V súčasnej dobe sme ešte mladou skupinou prírodných včelárov a toto fórum je pre nás všetkých "súkromným" priestorom pre technické diskusie medzi praktikami aktívnych štamgastov. Kto si praje pripojiť sa k nám, účastníkom Šance pre včely, má možnosť prihlásiť sa a získať prístup na toto fórum. Všetky informácie na tomto fóre sú pre včelársku obec veľmi citlivé, takže sme v tejto diskusii zapojení súkromne a svojim spôsobom sme tu všetci nováčkovia.
PS: Univerzum, to je predsa vesmír, a fyzika, to je život. E=mc2. Spiritualita? Slovo spiritualita znamená spôsob bytia, ktoré je v opozícii voči materiálnosti, osobná cesta ponorenie sa do cností a modlitby. Mužská spiritualita. Som stvorený na obraz Boží. Táto stránka má inšpirovať k hľadaniu vlastnej cesty pri včelárení na prirodzenej stavbe včelieho diela, k slobodnému bádaniu v nekonečných možnostiach ukladania včiel a ich vedenia, ktoré sa nám dnes ponúkajú. Ja tu moje hmatateľné skúsenosti a výsledky z praxe zverejňujem, ale od Teba som tu ešte nečítal praktické výsledky z pôsobenia abracadabra vo včelárstve. A chcel by som, pretože newtonovská priamka je v kozmickom dianí krivočiara.
Hlasování: Debora (+1), Miroslav Matucha (+1), schützmeister (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.11.2014, 10:51 PM
Příspěvek: #30
RE: Vzkazy pro administrátory
Hm, kedysi bolo toto fórum o včelách...
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)