Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volná stavba v rámečkách
08.01.2014, 09:35 PM
Příspěvek: #41
RE: Volná stavba v rámečkách
(08.01.2014 08:53 PM)Aleš Molčík napsal(a):  Přiznám se, že stavba v rámečkách se pro mě stala nezajímavou. Já jsem minulý rok zahájil přechod na 1/2 Langstroth pouze s trámky a doufám, že letos to úspěšně dotáhnu do konce. Trámky, ale pouze pro plodiště v medníku se zatím budu držet rámků, protože efektivita výnosu druhových medů na díle, které můžu vrátit do úlu je nezpochybnitelná.

Proč ne, dobrá volba, já ale musím mít plást v ruce, chovám matky, testuji, pozoruji a pod. Tak to je bohužel nutné. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.01.2014, 11:20 PM
Příspěvek: #42
RE: Volná stavba v rámečkách
(08.01.2014 08:36 PM)Leoš Dvorský napsal(a):  Kdo všechno tady již vede včelstva na volné stavbě? Nejjednodušší je mezistěny prostě prodat nebo někam schovat a jet prostě jen na volnou stavbu. Čím dříve, tím lépe.
LD

Jenže já mám na 20 včelstev 650 rámků Žákového plastu a ty nevyhodím. Co s tím?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.01.2014, 03:26 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 22.01.2014 03:39 AM od Milan Bencúr †.)
Příspěvek: #43
RE: Volná stavba v rámečkách
Musíš sa rozhodnúť. Buď budeš viesť svoje včielky na prirodzenej stavbe s biologickými postupmi ošetrovania a urobíš z tvojej včelnice bioland, ktorý je šancou pre všetky včely alebo sa budeš uberať cestou priemyselného ošetrovania včelstiev so všeobecne uznávanými postupmi a povinnosťami, kde všetko do seba predpisovo zapadá a z tvojich lang mrakodrapov urobíš len legoland s langtechnológiou. Identita, idea ošetrovania včelstiev v súlade s prírodou, nemôže byť vnútená zhora, nemôže byť vybudovaná na základe ideologického monopolu langtechnológie. Taká konštrukcia je veľmi nestabilná a zraniteľná. Absencia ideálov vedenia včelstiev prirodzeným spôsobom na základe návratu k prírode je výhodná pre včelársku elitu, ktorá dáva prednosť miere úspechu vo výťažku zo včiel pred spojením svojej budúcnosti so zdravou prírodou bez potreby chemického poľnohospodárstva, kde tie peniaze zo včiel získava.
Hlasování: Petr Jezowicz (+1), Debora (+1), Ladislav Kohout (+1), Crha Karel (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.01.2014, 12:16 PM
Příspěvek: #44
RE: Volná stavba v rámečkách
(21.01.2014 11:20 PM)Ladislav Kohout napsal(a):  Jenže já mám na 20 včelstev 650 rámků Žákového plastu a ty nevyhodím. Co s tím?

vyhazovat určitě ne, až si budeš jistej, že je včelstvo nepotřebuje, můžeš je prodat Wink
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.01.2014, 01:01 PM
Příspěvek: #45
RE: Volná stavba v rámečkách
Koupíš?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.01.2014, 01:12 PM
Příspěvek: #46
RE: Volná stavba v rámečkách
pomůžu prodat. Wink Jakto, že nejsi na mapce ŠPV? Nejsi daleko od čáry, zkus to to dát na eBay. Co je to za míru, Langsroth?
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.01.2014, 01:18 PM
Příspěvek: #47
RE: Volná stavba v rámečkách
Až si budu jistej že je včelstvo nepotřebuje. Zatím na nich sedí.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.01.2014, 01:25 PM
Příspěvek: #48
RE: Volná stavba v rámečkách
Ládíku, krok za krokem. Nejdříve postupně zaváděj volnou stavbu a až uvidíš jak se včeličkám daří na volném díle, tak možná ani ty plasty nebudeš chtít prodat, ale někomu je daruješ...
Hlasování: Leoš Dvorský (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.01.2014, 01:39 PM
Příspěvek: #49
RE: Volná stavba v rámečkách
Také to tak vidím, nakonec můžeš porovnávat. Několik včelstev tak a několik jinak i to je velká škola. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.01.2014, 04:41 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 22.01.2014 04:46 PM od Tomáš Palata.)
Příspěvek: #50
RE: Volná stavba v rámečkách
Tak mi padnul srpnový oddělek. Hlady. Čest jeho památce.... Alespoň jako patolog mám co studovat. Přikládám na ukázku dva vnitřní plásty z horního nástavku.
       
Ač mají jasnou hranu na vedení stavby, stejně na koncích loučky sjíždí z osy a vyklánějí stavbu ke krajům nástavku. Proč? Ví Bůh. Možná bude chtít zredukovat počet louček v nástavku na 9 (možná i na 8), zvětšit tím mezery mezi plásty, aby je vedlejší stavba nikam netlačila.
Foto česnové strany:
   
Foto zadní strany:
   
Na zadní straně byly plásty přistavěné ke stěně téměře po celé délce plástu, na česnové straně ale jen v délce cca 1-2 cm. Asi kvůli nerušenému přístupu včel ke všem plástům od česna a zřejmě i kvůli lepšímu přístupu vzduchu do plástů. A ještě foto plástu tak, aby byla vidět "šavle" díky vyhnutí stavby na koncích loučky.
   
Za kvalitu fotek se omlouvám, foceno běžným mobilem.

Optimální řešení přichází v závěru.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)