Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Včely jinak - alternativy v chovu včel a přístupu k nim
21.10.2014, 02:59 PM
Příspěvek: #21
RE: Včely jinak - alternativy v chovu včel a přístupu k nim
(21.10.2014 01:35 PM)Macek napsal(a):  P.S. Já jsem v komunismu vyrostl, Ty néééééééééééééé? Takže dobře vím co soudruzi chtěli!!! Osobně jsem " zvedal nástavky " několik let v urnových dolech... Smile

nechcel si napísať uránových ? Smile
[/quote]

Mirdo to byl úmysl, my jsme je tak přejmenovali, kvůli častým smrťákům...
Hlasování: Tomáš Jelínek (+1), Miroslav Matucha (+1), Debora (+1), renttip (+1), terez.c (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.10.2014, 03:16 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 21.10.2014 03:29 PM od Milan Bencúr †.)
Příspěvek: #22
RE: Včely jinak - alternativy v chovu včel a přístupu k nim
Slúžil som na vojne pri bachmačoch. To boli vojenské útvary, ktoré sa už nenazývali pracovné, ale boli to stavebné prápory, ktoré stavali mosty, cesty, železnice a iné dôležité stavby. Obnovovali sme železničnú trať v Slavkove u Brna, Opatove pri Svitavách, v Hrušovanoch nad Jevišovkou pri Znojme aj v Tišnove u Brna. Bývali sme pod stanami. Na úseku Brno - Královo Pole, Kuřim, Tišnov sa musela trať často obnovovať, pretože vagóny s uránovou rudou, ktorú prevážali z bane pri Tišnove smerom na východ, boli také ťažké, že koľajnice boli zničené približne za tri roky. Poznal som kamaráta z Tišnova, ako civil predával v arme v našom vojenskom tábore. Bol ešte mladý, ale už bol na dôchodku. Mal nemoc z ožiarenia. Chcel dobre zarobiť, tak fáral v uránovej bani. Keď sme sedeli pri pive, rád rozprával svoje zážitky a často sme sa smiali na skutočnom príbehu, keď v ďeň výplaty si aj s kolegami objednali po dva taxíky, samozrejme každý z nich, a išli sa zabaviť do hotelov v Karlových Varoch. Pointou toho príbehu je, že v prvom taxíku sa viezol on, pán baník aj s výplatou, a v druhom taxíku sa viezol jeho klobúk.
Hlasování: Debora (+1), Miroslav Matucha (+1), tondabh (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.10.2014, 04:16 PM
Příspěvek: #23
RE: Včely jinak - alternativy v chovu včel a přístupu k nim
(21.10.2014 03:16 PM)MilanBencúr napsal(a):  Pointou toho príbehu je, že v prvom taxíku sa viezol on, pán baník aj s výplatou, a v druhom taxíku sa viezol jeho klobúk.

Jo Milánku užili jsme si hodně srandy, já se spokojil s děvčaty Tachovského okresu a z ušetřených drobných jsem postavil třípatrovou vilu, prostě proti gustu žádný dišputát...
Hlasování: Debora (+1), renttip (+1), Miroslav Matucha (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.12.2014, 11:01 PM
Příspěvek: #24
RE: Včely jinak - alternativy v chovu včel a přístupu k nim
Knihu jsem nedávno dočetl a už se k ní pravděpodobně vracet nebudu. Kdyby ji někdo chtěl, je k mání.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.12.2014, 01:33 PM
Příspěvek: #25
RE: Včely jinak - alternativy v chovu včel a přístupu k nim
(18.12.2014 11:01 PM)Ladislav Kohout napsal(a):  Knihu jsem nedávno dočetl a už se k ní pravděpodobně vracet nebudu. Kdyby ji někdo chtěl, je k mání.

Máš pravdu, zlatej Nymsa Big Grin

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.02.2015, 11:24 PM
Příspěvek: #26
RE: Včely jinak - alternativy v chovu včel a přístupu k nim
Jaká tedy kniha skutečně je? Já se o ní dozvěděl dnes - a rovnou vidím, že nadšení nebudí? Nebo ano? Nymsu jsem četl a nadšen jsem celkem byl, resp. mnoho tam uvedeného mi znělo logicky a souladilo s tím, co si myslím já.

Jakou hodnotu má tato? Nenahodíte někdo něco jako recenzi?
Díky
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.02.2015, 11:36 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 22.02.2015 11:51 PM od Petr Pokorný.)
Příspěvek: #27
RE: Včely jinak - alternativy v chovu včel a přístupu k nim
Jo Milánku užili jsme si hodně srandy, já se spokojil s děvčaty Tachovského okresu a z ušetřených drobných jsem postavil třípatrovou vilu, prostě proti gustu žádný dišputát...
[/quote]
Toníku, Toníku, a co okres Cheb, konkrétně Střelák v Aši ? Zapomněls ? Smile
Hlasování: tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.02.2015, 12:43 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 23.02.2015 03:36 PM od tondabh.)
Příspěvek: #28
RE: Včely jinak - alternativy v chovu včel a přístupu k nim
(22.02.2015 11:36 PM)Petr Pokorný napsal(a):  Jo Milánku užili jsme si hodně srandy, já se spokojil s děvčaty Tachovského okresu a z ušetřených drobných jsem postavil třípatrovou vilu, prostě proti gustu žádný dišputát...
Toníku, Toníku, a co okres Cheb, konkrétně Střelák v Aši ? Zapomněls ? Smile
[/quote]

Copak na Střelák se dá zapomenout??? Jen škoda že nám zestárnul!!!Angel A já myslel, že Cheb a Aš je v okrese Tachov... Smile Heart
Hlasování: Petr Pokorný (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)