Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Včelaření s Lüneburskou košnicí
08.04.2014, 12:59 PM
Příspěvek: #51
RE: Včelaření s Lüneburskou košnicí
Prohlídka trubčího díla z košnice na varroa

Hlasování: Jan Hucko (+1), tondabh (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
02.08.2015, 10:11 PM
Příspěvek: #52
RE: Včelaření s Lüneburskou košnicí
novoluní roj v košnici

Hlasování: Petr Smrčka (+1), Jan Brunclík (+1), terez.c (+1), Crha Karel (+1), tondabh (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.08.2015, 12:19 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 03.08.2015 12:30 PM od Leoš Dvorský.)
Příspěvek: #53
RE: Včelaření s Lüneburskou košnicí
(02.08.2015 10:11 PM)Debora napsal(a):  novoluní roj v košnici


I když jsou spad a přirozený spad jen doplňující ukazatele při diagnostikování V.d., je takto vložená podložka jen na propagaci, protože včely ty V.d. hodně vynášejí jako smetí. Když už tak ji tam dát zasíťovanou v rámečku. Ideální by bylo mít dvojité dno, což by nemusel být velký problém udělat místo té fošny pod košnicí. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: Petr Smrčka (+1), Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.08.2015, 12:19 AM
Příspěvek: #54
RE: Včelaření s Lüneburskou košnicí
a když už dvojité dno, tak mravencotěsné Wink já mám sice dvojitá dna, ale mravenci si tam vždycky někde cestu najdou a asi razí heslo "co oko včelřovo nevidí, to srdce nebolí" a leccos vyčistí

takže asi přejdu na nějaké podložky zasíťované v rámečku - ty koupený dna jsou naprd

nebo máte nějakou osvědčenou konstrukci dna, kterou by průměrně nešikovný člověk zvládnul udělat?

Vysočina - Hamry nad Sázavou 555m, RM 39x24
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.08.2015, 12:50 AM
Příspěvek: #55
RE: Včelaření s Lüneburskou košnicí
Když vidím jak jsou ty včely na některých videích trpělivý, připadá mi, že chovám nějaký kmen africké včely. Denně krmím 4 oddělky 0,7l sklenicema uvnitř úlu v třetím nástavku a denně si odnáším do 10ti žihadel. Pofoukat je jako Debora, tak mám hned obličej jak polštářek na jehly. Jestli nedělám v tom "šlechtění" někde chybu. M.M.
Hlasování: Jan Brunclík (+1), tondabh (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.08.2015, 08:36 AM
Příspěvek: #56
RE: Včelaření s Lüneburskou košnicí
(04.08.2015 12:19 AM)Smrk napsal(a):  a když už dvojité dno, tak mravencotěsné Wink já mám sice dvojitá dna, ale mravenci si tam vždycky někde cestu najdou a asi razí heslo "co oko včelřovo nevidí, to srdce nebolí" a leccos vyčistí

takže asi přejdu na nějaké podložky zasíťované v rámečku - ty koupený dna jsou naprd

nebo máte nějakou osvědčenou konstrukci dna, kterou by průměrně nešikovný člověk zvládnul udělat?

Buď dát nohy stojanů do plechovek s olejem, nebo natírat podložky olejem na smažení, stačí pár kapek a stěrka na okna, po odečtu zase, stěrkou setřít a dát nový.
Hlavně je ale dobré dát pod mikroskop a podívat se, kolik jich je poškozených včelami. Někdy stačí natřít olejem okraje podložek. Zajímavé je, že po natírání mravenci na nějakou dobu zmizí zcela. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.08.2015, 11:09 AM
Příspěvek: #57
RE: Včelaření s Lüneburskou košnicí
Mravce neriešim,v prírode si žijú ruka v ruke zo včelami a bez následkov!
Hlasování: Jan Brunclík (+1), Crha Karel (+1), Petr Smrčka (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.08.2015, 11:34 AM
Příspěvek: #58
RE: Včelaření s Lüneburskou košnicí
no já jim taky zatím nijak nebráním, na zahradě jich je všude plno a zdá se mi, že se včely se s nima dokážou domluvit
problém je akorát v tom, že asi hodně zkreslujou odečty spadlých roztočů a když chce jeden vědět, jak na tom včelstvo je, tak je potřeba ty mravence resp. jejich vliv na nějakou dobu eliminovat - nebo řešíš kleštíka jiným způsobem? bez odečtu z podložky např. jenom oklepáváním vzorku včel v cukru?

Vysočina - Hamry nad Sázavou 555m, RM 39x24
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.08.2015, 12:24 PM
Příspěvek: #59
RE: Včelaření s Lüneburskou košnicí
Pokud jde o měl a kontrolu spadu, používá někdo dvojité zasítované podložky z polynet sítě nebo se na tento způsob pozapomnělo. To by mohla mít Debora i pod košnicí a nemusela by nic složitého vytvářet.
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.08.2015, 02:29 PM
Příspěvek: #60
RE: Včelaření s Lüneburskou košnicí
(04.08.2015 12:50 AM)MirekMatucha napsal(a):  Když vidím jak jsou ty včely na některých videích trpělivý, připadá mi, že chovám nějaký kmen africké včely. Denně krmím 4 oddělky 0,7l sklenicema uvnitř úlu v třetím nástavku a denně si odnáším do 10ti žihadel. Pofoukat je jako Debora, tak mám hned obličej jak polštářek na jehly. Jestli nedělám v tom "šlechtění" někde chybu. M.M.

Mirku, jak jsem viděla video, tak mě napadlo totéž, ale tuším, že v tom bude jiný fígl než šlechtění Big Grin Big Grin Big Grin
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)