Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Váha na úly
16.02.2014, 09:47 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 17.02.2014 07:44 PM od Debora.)
Příspěvek: #1
Váha na úly
Základem je osobní váha, která je upevněná ve dvou dřevěných rámech. Jeden rám drží spodní část váhy, druhý je upevněn na horní měřící části váhy. Samozřejmě musí být oba rámy odděleny mezerou a konstrukce horního rámu musí na dvou stranách přesahovat rozměr úlu. Pomocí pohiblyvých zrcadel se dá pohodlně odečíst váhu úlů ze stupnice, která je skrytá pod úlem.


[Obrázky: DSC_0369.jpg][Obrázky: DSC_0370.jpg][Obrázky: DSC_0371.jpg][Obrázky: DSC_0372.jpg][Obrázky: DSC_0375.jpg]
Hlasování: Milan Bencúr † (+1), Martin Nezbeda (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.06.2016, 12:52 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 27.06.2016 12:54 PM od Petr z Liberce.)
Příspěvek: #2
RE: Váha na úly
Ahoj Deboro, rám na váhu máš docela pěkně zpracován. Ale k tomu se nechci vyjádřit. Jak ti ta osobní váha váží? Ona je totiž dělaná na pokojovou teplotu. Nemluvím ani o působení vlhkosti.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.06.2016, 12:59 PM
Příspěvek: #3
RE: Váha na úly
Debora: o tomhle jsem taky přemýšlel. Jak je to stabilní, nekymácí se to moc?
Jinak i k Petrově otázce .. myslím, že přesnost bude poměrně diskutabilní a bude se to i časem různě rozjíždět, ale v zásadě to nemusí bejt moc na škodu, protože včelaře zajímá spíš nějaký denní až týdenní přírůstek/úbytek a ne až tak skutečná hmotnost úlu. Pletu se?
Hlasování: Centisi (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.06.2016, 03:28 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 27.06.2016 03:45 PM od Debora.)
Příspěvek: #4
RE: Váha na úly
S kláty jsem to nezkoušela, ale klasické úly a košnice seděj na váhách naprosto stabilně a ani s vlhkostí nemám problémy. Dno úlu zpravidla váhy překrývá a chrání před deštěm. V případě vichřice můžeš stáhnout úly i s váhou. Mě spíše zajímá, s jakým množstvím medu které včelstvo zimuje.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.06.2016, 10:47 PM
Příspěvek: #5
RE: Váha na úly
Klasícké úly ... myslíš třeba 6 nástavků lang? A máš pocit, že to měří plus minus rozumně? Smile To asi zkusím. Smile
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.06.2016, 02:17 AM
Příspěvek: #6
RE: Váha na úly
ověřený to mám na warré, pro langy bych přišroubovala širší podstavec
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)