Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strůpková folie a její alternativy
19.12.2012, 02:25 PM
Příspěvek: #1
Strůpková folie a její alternativy
Zdravím a prosím o Vaše postřehy a zkušenosti, co všechno se dá použít místo klasické strůpkové fólie na strop. Známý je třeba dekabox s hoblinami u Warré.
Milan
Odpovědět s citací příspěvku
19.12.2012, 03:44 PM
Příspěvek: #2
RE: Strůpková folie a její alternativy
Fajn sú ešte drevené latky. Ale dekabox sa mi osvedčil najviac.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.12.2012, 06:14 PM
Příspěvek: #3
RE: Strůpková folie a její alternativy
Mám vyzkoušené dřevěné laťky a víko dřevěný rám a slaměná rohož uvnitř, ale vhkost v úlu v zimě pořád vysoká, řekl bych stejná jako u folie. Takže to moc neřeším a tam kde mám pevné dno vypodložím úl v zadu, aby voda vytekla česnem ven a je to o něco lepší. Chtělo by to asi celý slaměný úl.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.12.2012, 06:58 PM
Příspěvek: #4
RE: Strůpková folie a její alternativy
Jaro možes prosím napísať, čo máš na spodnej strane dekaboxu, teda vlastne dno dekaboxu?
Ďakujem
Odpovědět s citací příspěvku
19.12.2012, 08:17 PM
Příspěvek: #5
RE: Strůpková folie a její alternativy
Na rámikoch mám položené plátno (bavlna, ľan - podľa toho, čo zoženiem, ľan sa mi zdá trvácnejší). Na to položím dekabox. Na dolnej strane dekaboxu mám prichytenú malými klincami sieťku s priemerom ôk cca 2-3mm. To kvôli tomu, aby mi nevypadávali hobliny alebo seno pri manipulácii. Dekabox zvyčajne vypĺňam hoblinami (seno len v prípade, že nemám hobliny, čítal som, že vhodná je aj rašelina). Zhora nemám na dekaboxe prikrývku, ale drevený vrchnák s vetracími očkami, aby mohla vlhkosť von (dakto dáva plátno aj hore na dekabox, no zatiaľ som tak neurobil pre prípad, že by bolo treba meniť výplň). Na tom ešte plechový vrchnák. Zatiaľ som nemal s vlhkosťou v dekaboxe problém. Výplň bola vždy spoľahlivo suchá. Výška dekaboxu je 10 cm, voľný priestor nad hoblinami (medzi vrchom dekaboxu a drevenou strechou je 2cm).
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.12.2012, 04:06 AM
Příspěvek: #6
RE: Strůpková folie a její alternativy
Pouzívám konopné plátno nasáklé včelím voskem. Prima proti plísni.
________
Hemp Age
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)