Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Snůška - aneb nosí, nosí?
26.07.2013, 06:49 PM
Příspěvek: #51
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
       

lesné stanovište asi 700m.n.m. priemer 28 kg na rodinu + niečo nechané včielkam ako odmenu vlastne vďačnosť že sa snažili Smile
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.07.2013, 10:07 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 26.07.2013 10:09 PM od Crha Karel.)
Příspěvek: #52
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
(26.07.2013 02:22 PM)schützmeister napsal(a):  ...e před pár týdny zachvátila jedle - kterých je tu kupodivu velmi mnoho, mám jedno stanoviště přímo pod jedlema a tak celé úly byly potaženy kvalitní melecitozou.
Já jsem letos na nové stanoviště pod jedle umístil troje letošní oddělky, teď jsem se vrátil a potvrzuji, jedle hučí včelami. Fakt to musí být nutně melicitóza? Prý jedle dávají vynikající medovici? Rozebírat to nemohu, mám je jen na loučkách. Snad to zvládnou.
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.07.2013, 01:51 PM
Příspěvek: #53
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
(26.07.2013 10:07 PM)Crha Karel napsal(a):  jedle hučí včelami. Fakt to musí být nutně melicitóza? Prý jedle dávají vynikající medovici?
V roce 2011 jsem měl špičkový jedlový med - je o dost světlejší než smrkový, drobet se zelenkavým nádechem a tak jako kalný. Na chuť a hustotu špica, lidi se o něj rvali.
Vloni malinko koncem července a řídký, nic moc.
Letos ta melecitoza. Včera jsem na to taky mrkal, už jsem myslil že to přestalo, ale ty jedle pořád lepí jak blázen. V plástech je to ale tvrdý. Je vidět, že co donesou je řídký, ale na druhý den je to kamen.
Co jsem o tom četl, protože zatím jsem to v této intenzitě nezažil, je to vlhkým rokem. Možná ještě zkusím něco za 14 dní vytočit, uvidíme.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
05.08.2013, 10:08 AM
Příspěvek: #54
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Nedeľné popoludnie na lúkach:

[Obrázky: image.jpg] [Obrázky: image.jpg] [Obrázky: image.jpg] [Obrázky: image.jpg] [Obrázky: image.jpg] [Obrázky: image.jpg] [Obrázky: image.jpg] [Obrázky: image.jpg]
Hlasování: Jan Hucko (+1), nusige (+1), Milan Bencúr † (+1), Crha Karel (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
17.04.2014, 08:46 PM
Příspěvek: #55
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Tak se zdá, že je tu nová sezona. Nevím jak kde, ale kdo nestihl u nás nasadit medník, zaváhal. V údolí bude přes sobotu vrcholita třešeň, dokvétá trnka a řepka bude v plném květu. Už teď, a to byla dnes zima, bylo cítit, že něco donesli a není toho málo.
Zatím se mě nástup sezony jeví velmi dobře - kvanta včel, pozvolné kvetení a ideální počasí.
Jak je to jinde než na Šumavě ?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
17.04.2014, 11:13 PM
Příspěvek: #56
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Já nasadil medníky až dnes, od pondělí mě sklátil ischias. V noci bylo -3°, přes den 10°. Nosí, ale moje snůškové podmínky jsou chudé, tož uvidíme.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.04.2014, 02:22 PM
Příspěvek: #57
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Jizerské hory, 700 m.n.m. Tak tady zatím téměř nektarový klid. Před cca 3-mi dny začaly kvést mléče. Při příchodu na včelnici mi už nelétají cestou domů kolem hlavy (od vrb u potoka), ale přesměrovaly koridor příletu směrem z javorů. Jinak hlavně pyl stále ještě z jív, velmi sporadicky z pampelišky a z jasanky. Kleny holé jako v zimě, jeřáby a jírovce teprve nasazují. Třešně (na druhé včelnici) taky ještě nezačaly. Z kytek ještě sem tam devětsil. Žluté pampeliškové louky zatím v nedohlednu.

Optimální řešení přichází v závěru.
Hlasování: Milan Bencúr † (+1), schützmeister (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.04.2014, 03:49 PM
Příspěvek: #58
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
(18.04.2014 02:22 PM)Tomáš Palata napsal(a):  . Jinak hlavně pyl stále ještě z jív, velmi sporadicky z pampelišky a z jasanky.
Co pak je to ta jasanka ?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.04.2014, 07:01 PM
Příspěvek: #59
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Dnes skončilo ochladenie, +19°C, slnečno, popoludní pod mrakom a mrholenie, kvitnú slivky, tŕne, čerešne, púpava, vŕby, prínos na váhe 0,5 kg, spotreba za posledných chladných 12 dní 2,7 kg.

   
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.04.2014, 07:52 PM
Příspěvek: #60
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Ráno v 7 hod. bylo 0°C, ale v poledne vystoupla teplota na 23°C, na obloze bez mráčku, mírný vítr a 5m před česny se nadalo projít jak byl hustý provoz při náletu na řepku. Ranné odrůdy řepky jsou už v plném květu a pozdní tak v 1/4.
Ale hlavně je vidět rozdíl v rozvoji mezi včelstvy co byly celou zimu na NN rámcích a na vysokém plodišti dadant. Ty na celistvém díle víc včel i plodu. Už se těším jaký bude rozvoj až budou jen na trámcích a vnitřní prostor plodiště bude bez mezinástavkových mezer.
Hlasování: schützmeister (+1), Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)