Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Snůška - aneb nosí, nosí?
21.08.2018, 01:48 PM
Příspěvek: #161
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Tak podle mapy sucha v ČR jsem si říkal, že my v Beskydech a Šumava jsme na tom ještě relativně dobře. Je pravda, že u nás je vidím stále s rosky pylu, tak si říkám, díky za ty dary.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
06.04.2019, 12:42 PM
Příspěvek: #162
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Tak jsem zvědavá, kdy to vypukne. Kvetou spendliky jak zběsilí, meruňky, třešeň. Jablka tak za týden asi. Jak to vypadá u vás? Kdy se chystáte na rozšíření nahoru? Ať to bzučí !
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
06.04.2019, 08:48 PM
Příspěvek: #163
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
No u nás to celý týden fučí jak na Sibiři, tak jsem si myslel, že nic. Jenže odpoledne jsem byl připravovat něco na zítřek, kdy budu dělat první sérii a čučel jsem jako puk. Některá včelstva větrala skoro jako v létě a já Kuba ani nenastavil váhy. Tak jsem chtě nechtě musel změnit plán a rozšiřovat stavebními nástavky, totéž na stavnovišti v Bukovně. Zítra musím pokračovat. I v tom větru měla prolet trubců 3 trubčí včelstva, nádhera je slyšet. Začátkem týdne zde rozkvětly meruňky nyní dva dny mirabelóny a v MB ještě podél Jizery kvetou vrby, v lese i parcích javory. Do týdne čekám třešně, pak jabloně, řepka (z té nemám radost, ale už jsem se s těmi jedy v ní nějak srovnal), znovu javory a pak doufám akáty. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.04.2019, 12:22 PM
Příspěvek: #164
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Už to jede, je to tak Nestíhám rozšiřovat, jako každý rok.
Jaro u nás v plném proudu - ze smrků, které ještě stojí, padá jehličí, borovice zrzaví / duháci si musí mnout ruce - letos bude asi Urwald kam se podíváš - někteé kotáry jsou už teď krásně šedivé ... / no a do toho jede ptáčnice a začíná trnka a mléče.
Ta ptáčnice letos obzvláště brzy, tak si říkám, že už si zvykla na to oteplení - a kvete dřív, aby využila jarní vláhu. Mimochodem u nás jednička v odolnosti suchu - jen ptáčnice zatím nevykazuje žádné poškození - tady i dub dost prosychá.
Ale zatím včelky moc nestaví - spíš zanáší staré dílo. Undecided
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.05.2019, 10:50 PM
Příspěvek: #165
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Tak na čarodějnice se konečně hnuly jazýčky váhy nahoru. Po otevření horního nástavku bylo jasno. Snůška začala.
https://postimg.cc/sQ5zx2L8
M.M.
Hlasování: Ali (+1), Skaly (+1), Miroslav Macek (+1), Jan Brunclík (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.05.2019, 06:18 PM
Příspěvek: #166
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Po lehkém ochlazení dnes zase cvrkot - od 700m.n.m. jedou pampelišku, která se deštíkem trochu vzpamatovala.
V lese ale sucho jak v řecku o dovolené, listnáče jedou, smrky zatím jen pupeny, čekají na déšť. Hlásí už tři neděle každý den déšť - a pršelo dvakrát jen pár kapek.
Hlasování: Václav Návara (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.05.2019, 11:44 PM
Příspěvek: #167
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
No vypadá to, že několik let extrémně suchých a teplých let vystřídá extrém mokra, aby se s toho nevyklubal povodňový rok, pro ty co včelaří v záplavové oblasti. U mě ve městě nosí z jírovce, pampelišky, občas se objeví celá červená včelka ušmudlaná od červeného pylu od hlavy po zadeček. Při procházce ze psem z lesa jsem okukoval lípy a některé už začínají připravovat první budoucí květová poupata , lip máme v dosahu od 150 do 1000 metrů od stanoviště dost na dobrou snůšku, pochvaloval jsem si, že nemáme v blízkosti žádné pole s jedovatou řepkou, no a v tom potkám známého a ten mi zkazil radost, prý na tom sídlišti vysadilo město jedovatý, prý kanadský lípy a každý rok jsou pod nima mrtvé včelky a čmeláci, na a dobrý starý český lípy jsou na druhou stranu za úly je jich sice vice, ale začínají o 200 m dál, tak mám teď strach jak to dopadne, který si včelsva vyberou. Opravdu člověk v přírodě zkurví na co šáhne, opravdu pořebujeme mněnit náš národní strom za cizí? Je to všechno o službě mamonu, první polovinu života jsem prožil od vládou proletariátu a stálo to za h..no druhou prožívám pod vládou kapitálu a stojíto za dvě h..na obvzáště pro přírodu.
Olda
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.05.2019, 01:09 PM
Příspěvek: #168
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Tak nevím. Včera jsem mrknul do úlů v údolí - a nic. Normálně bych už točil, letos je to asi nejhorší jaro, co pamatuju. Medníky suché a bez včel, plodiště bez pylu a plod na sporo režim. Takže i kdyby se to nějak vylepšilo, žádný terno to už nebude.
Kromě vrb letos propadlo zatím vše - na třešně byla zima, na jabloně lilo, řepku ani nezaseli / stejně by bylo zima /, javory letos bez květů. Pampeliška jen sem, tam - poschla předchozí roky.
Na kopci nosí celkem slušně - ale není mě moc jasný co - pyl je barevně z dubu / dole komplet pomrznul / - ale nosí i sladinu, z čeho netuším.
To bude letos obchodní bilance.... Confused
Hlasování: Antonín Hyžík (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.05.2019, 06:39 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 25.05.2019 01:17 AM od Ali.)
Příspěvek: #169
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Michale vydrž, ono se to nějak vyvrbí. Příroda je plná překvapení. Vidíš to počasí.
Já musím odtočit trochu řepky, abych udělal místo akátu, bude-li. A pokud jo, budu mít cca 5kg + 5kg x 4úly. Moje bilance by byla na 70% potřeby. Máme v rodině 3x 10kg z loňska. Bude-li navíc, něco se rozdá. Potřebných je.
Jj, každý máme ale jiné potřeby či požadavky.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.05.2019, 12:59 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 25.05.2019 01:02 PM od schützmeister.)
Příspěvek: #170
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Letos je těch překvápek dost.
Včera jsem byl na jiném stanovišti - tak 4 km na jih a 200m nadmořské výšky navíc - charakterově typicky lesní - a normálka vzhledem k roční době. Krásně kvetou horské louky / je to 700m.n.m.
Půlka jich je s matečníky na dělení, dost včel i přiměřeně medu - tady se snůška teprve očekává, medníky jsou zatím prázdné, ale pohoda.
Jsou to paradoxy. Ale ty louky nahoře - to je paráda.Dole jen tráva, pryskyřník a odkvetlé pampelišky. Nahoře hýří barvama.
Fotka není moje - ale je to přesně ono. První obrázek nahoře.
https://pxhere.com/cs/photo/651832
Hlasování: Miroslav Matucha (+1), Ali (+1), Oldřich Šlegr (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)