Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Snůška - aneb nosí, nosí?
24.05.2016, 10:20 AM
Příspěvek: #101
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Miro, možno i u Teba nosia z javorov. U mňa hore som takú javorovú znášku ešte nevidel. V piatok som točil med (s najväčšou pravdepodobnosťou vŕbový) a v nedeľu večer sa už medníky znova leskli a podľa farby obnôžok peľu jednoznačne javor. Celá dolina v potoku vonia sladkým javorovým nádychom. Ak bude vhodné počasie o necelé dva týždňe sa bude dať vytočiť javorový med. Z niektorých, ak budú pokračovať takým tempom, ako prvé dva dni po vytočení, možno aj tento víkend, ak bude med zrelý. Rojiť sa chcú aj moje, ale teraz po začatí javorovej znášky to ustalo, dokonca zrušili suché materské misky.
Hlasování: Miroslav Macek (+1), schützmeister (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.05.2016, 01:07 PM
Příspěvek: #102
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
(23.05.2016 04:33 PM)Crha Karel napsal(a):  Lokálně u mne. Mezi 14,30 a 15,15 kroupová smršť, největší jako třešně.
Taky s tebou soucítím. Mě se to naštěstí vyhlo. Kapky jak tele, ale jen kapky. Takže javory a maliny krásně zalitý.
Zahrada to ale odnesla zkraje května - ořech zmrznul, víno lehce a v lese akáty úplně na prach.
Hlasování: Miroslav Macek (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.05.2016, 01:24 PM
Příspěvek: #103
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Jo pánové, to si počasí musíte umět objednat. Zadejte se http://www.yr.no a Mladou Boleslav. Uvidíte, že všude okolo je modro, prší. Jen u nás je bílej flek. Jdu ke včelám víte. Takhle se to děláBig Grin

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.05.2016, 01:35 PM
Příspěvek: #104
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Leoši, ještě pak večer napiš, jak jsi dopadnul. Big Grin
Ikdyž, včera se mě to taky vyhnulo, ale před týdnem, při odjezdu ze stanoviště, prásknul za mnou při nastartování auta blesk. Byla to taková šlupa, že jsem myslil, že to byl teroristickej útok. Bomba při otočení klíčku. Hezky dlouho jsem se ještě klepal. Surprised
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.05.2016, 06:54 PM
Příspěvek: #105
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Michale, kolem to bouřilo, ale v Bukovně když jsem odjížděl to neumylo ani prach. No a to jsem si objednával večer vodu na brambory.Když jsem dojel do MB, tak tady mokrá silnice a zase nic. Je stále pod mrakem, ideální na snůšku. Jinak nosí a asi nejsou líné zaletět na javory ty 2 km. Řepku celkem ignorují. Zdá se, že akáty taky nějaké budou. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: schützmeister (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.05.2016, 09:04 AM
Příspěvek: #106
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
(24.05.2016 10:20 AM)Jaro Stoklasa napsal(a):  v nedeľu večer sa už medníky znova leskli a podľa farby obnôžok peľu jednoznačne javor.


Možno javor alebo hloh ktorý bolo vo včelíne poriadne cítiť. Takto vyzerajú obnôžky (len na chvíľu privreté dvierka letáčového peľochytu , neodoberám peľ , len trošíčka pre svoju potrebu prípadne včelám niečo vrátim keď bude treba)


Přiložené soubory Miniatury
   

Zázrivá , 650m
Hlasování: Jaro Stoklasa (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.05.2016, 10:14 AM
Příspěvek: #107
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
U nás pod Pilskom je hloch skôr rarita, je ho tu veľmi málo, preto sa u mňa dá ľahšie určiť zdroj prínosu. Aj peľ je farebene jednoliaty. Našiel som ale vminule v literatúre, že hlohový med je dobrý liek na srdce - na posilnenie činnosti srdca, a na rozdiel od pohánkového, ktorý má podobné účinky, je chuťovo a čuchovo omnoho prijateľnejší. Škoda, že tu nie je viac hlohu.
Hlasování: Miroslav Macek (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.05.2016, 12:42 PM
Příspěvek: #108
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
(25.05.2016 09:04 AM)Macek napsal(a):  Možno javor alebo hloh ktorý bolo vo včelíne poriadne cítiť. Takto vyzerajú obnôžky (len na chvíľu privreté dvierka letáčového peľochytu ,
Typuju - oranžový janovec, žlutý asi dub, řepky by bylo víc, světlý hloh - anebo javor, ale zase by ho pak bylo víc, ten nosí většinou čistý, to tmavý, hnědý, nevím ??
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.05.2016, 02:29 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 25.05.2016 02:38 PM od Miroslav Macek.)
Příspěvek: #109
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
(25.05.2016 12:42 PM)schützmeister napsal(a):  Typuju - oranžový janovec, žlutý asi dub ??

Tak trochu vedľa. Wink
Janovec - pre mňa úplná neznáma, u nás som ho nikdy nevidel. Ak som voľakedy písal že viem asi o troch agátoch v Zázrivej tak čo sa týka duba len o dvoch. Jeden je v teréne a jeden bonsaj v mojej záhradeBig Grin , a repka len sem tam popri ceste nejaké zablúdené semienko. V podstate ani toho hlohu nie sú nejaké veľké množstvá , ale na ten čaj s účinkami ktoré spomína Jaro nám to stačí. Len s ním opatrne. A tiež nevonia...

V podhůří Šumavy, 500-800m.n.m. sa niečo z toho vyskytuje?

Zázrivá , 650m
Hlasování: schützmeister (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.05.2016, 06:10 PM
Příspěvek: #110
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
No jo, podle sebe soudím tebe. Big Grin
U nás máme i ty janovce - plný les na jednom stanovišti.
Ale ty duby, bych řekl, že tam v lese budou, byl jsem sice jenom v Těrchové a na Stohu a Kriváních, určitě jsem je tam ale viděl. Cool
Na loukách to ale musí být paráda. Tady je taky hezky, ale tam u vás je to fakt paráda.Tongue
Hlasování: Milan Bencúr † (+1), Miroslav Macek (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)