Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sluneční úl
26.06.2013, 09:33 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 26.06.2013 09:35 PM od Mlha.)
Příspěvek: #1
Sluneční úl
Na serveru naturalbeekeepingtrust.org jsem narazil na zvláštní typ trychtýřovitého zavěšeného úlu. Říkají mu sluneční úl (The Sun Hive) a jedná se vlastně o košnici v níž je dílo zavěšeno na rozebiratelných půlkruhových trámcích. Více se dozvíte zde a nebo zde.


Přiložené soubory Miniatury
               
Hlasování: Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
20.10.2014, 01:01 AM
Příspěvek: #2
RE: Sluneční úl
Hlasování: terez.c (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
20.10.2014, 11:59 AM
Příspěvek: #3
RE: Sluneční úl
Hezký. Zvláště rámečky - je to dřevo, nebo plast ?
To nahoře přes úl je igelit ?Huh
Nejvíc mě fascinuje, jak je celý odkreje a neutíkáBig GrinBig Grin Fakt jsou ty žluťáci asi nějaký klidný.
Hlasování: Debora (+1), terez.c (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
20.10.2014, 12:05 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 20.10.2014 12:11 PM od terez.c.)
Příspěvek: #4
RE: Sluneční úl
Sluneční úly jsou krásné, moc bych ho chtěla vyzkoušet. Ten včelař na videu byl 100 procentně vyladěný, včely jsou dobrá zpětná vazba, poznají, když něco nehraje a pak "nespolupracují" se včelařem.
Deboro, ty jsi vážně kouzelná, chytáš myšlenky a zhmotňuješ dodání informací...Wink

(20.10.2014 11:59 AM)schützmeister napsal(a):  Hezký. Zvláště rámečky - je to dřevo, nebo plast ?
To nahoře přes úl je igelit ?Huh
Nejvíc mě fascinuje, jak je celý odkreje a neutíkáBig GrinBig Grin Fakt jsou ty žluťáci asi nějaký klidný.

Michale,
rámečky jsou dřevěné, není to igelit, ale jestli si to dobře pamatuju, tak navoskovaná látka (nebo papír?).
Taky mě fascinuje, jak jsou některé včely žluté Big Grin
Hlasování: Aleš Molčík (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
20.10.2014, 12:46 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 20.10.2014 12:57 PM od Debora.)
Příspěvek: #5
RE: Sluneční úl
loučky jsou dřevěné, někdy z překližky (pozor lepidla). Průměr koše je 35 cm, krycí plátno je nasycené slunečnicovým olejem (bio).


Hlasování: renttip (+1), tondabh (+1), terez.c (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.10.2014, 10:51 AM
Příspěvek: #6
RE: Sluneční úl
Jak byste řešili zimní monitoring měli u tohoto úlu? Big Grin
Něco pověsit pod česno?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.10.2014, 11:53 AM
Příspěvek: #7
RE: Sluneční úl
(21.10.2014 10:51 AM)terez.c napsal(a):  Jak byste řešili zimní monitoring měli u tohoto úlu? Big Grin
Něco pověsit pod česno?

Dal bych tam nějakou plechovku na zem nebo těsně nad.Ty bys tak mohla vidět i spad roztočů, ale spíš si myslím, že je včely budou vynášet jako smetí do pryč. Já mám na svém stanovišti u většiny včelstev před česny obrácené plechové stříšky, nebo stará krmítka na 5 kg. Jednak je tam vidět to co včely vynesou přes noc i den a také poškozené včely, které se z toho plechu hůře dostávají. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.10.2014, 12:02 PM
Příspěvek: #8
RE: Sluneční úl
(21.10.2014 11:53 AM)Leoš Dvorský napsal(a):  
(21.10.2014 10:51 AM)terez.c napsal(a):  Jak byste řešili zimní monitoring měli u tohoto úlu? Big Grin
Něco pověsit pod česno?

Dal bych tam nějakou plechovku na zem nebo těsně nad.Ty bys tak mohla vidět i spad roztočů, ale spíš si myslím, že je včely budou vynášet jako smetí do pryč. Já mám na svém stanovišti u většiny včelstev před česny obrácené plechové stříšky, nebo stará krmítka na 5 kg. Jednak je tam vidět to co včely vynesou přes noc i den a také poškozené včely, které se z toho plechu hůře dostávají. LD
Desky před úly je dobrý nápad , používám plastové světlé desky před úly . Proto jsem zaznamenal bezkřídlé včely , v trávě bych je určitě tak snadno nenašel.
Jindřich

Jindřich
Hlasování: Miroslav Matucha (+1), Debora (+1), terez.c (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
30.01.2016, 12:53 AM
Příspěvek: #9
RE: Sluneční úl
sluneční stránky ve stínu moderního světa. Hezké počteníčko
Hlasování:
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)