Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Semináře 2021
30.10.2021, 10:23 AM
Příspěvek: #31
RE: Semináře 2021
Skype mi připadá neosobní a lidé si u toho něco vaří jedí a pozornost mizí.
Toho koho to zajímá " zvedne zadek" a přijede o ostatní není co stát.
Pokud pořebuješ sál ? nebo něco najmout? řeni napiš pomohu a možná se i někdo přidá. Já nemám ten dar jako ty , pouze se snažím víceméně kopírovat objevené, nebo pomoci na svět něčemu čemu věří.

Jindřichu, to je pravda, že Skype je neosobní. Jenže tam se mě každý může zeptat přímo. Je to osobnější, než když si někdo natočí video třeba před prázdnými úly a plká odposlouchaná slova, jak je to dnes běžné. Asi sem nebo na svůj web dám odkaz, kdy na Skype budu. Nikomu to nevnucuju, ale večer tam jsem skoro vždy. I díky internetu lidé šetří hodiny, ale ztrácí roky.
Nedávno mi volal Jirka Marx, že jeden "EKO" včelař ze Slovenska (má takové polské jméno) vyzývá alternativce, že musí tzv. léčit. Nedávno sem dal někdo jeho video. Viděl jsem ho. Mluvil o volné stavbě, ale evidentně zase jen něco odposlouchal a zakončil to tím, že mu můžou zájemci zavolat, že má na ten projekt dotace. Tím to bylo jasné, kdo to je. No a nyní říká, že se léčit musí a dělá to dokonce 7x do roka. Je jedno čím,to je děs. Zkrátka svoji nevědomost o životě včel v přírodě vnucuje druhým. Tohle já považuji za podlost a zločin.
Ony se některé věci v našem životě dějí proto, aby osud vyzkoušel naše skutečné přesvědčení a víru v naši cestu. Tím se testuje chápání reality.
To jsem už pochopil dávno. No a na takové se i příznivci ŠPV obracejí a tím celé hnutí a myšlenku poškozují, diskreditují. Někteří možná i záměrně, jak ukázala naše nedávná přeregistrace.

Souhlas, kdo hledá najde. Jenže v dnešní době internetu si lidé mylně myslí, že zkušenosti jsou přenositelné.
Že to tak není, zjistí až pozdě nebo ještě častěji ztratí cestu. Už jsem zažil, kdy lidé , kteří jeden den děkovali Bohu, že mne potkali, se druhý den sami pasovali na ty největší nepřátele proto, že nedostali to, na co si mysleli, že mají nárok.
Za nabídku děkuji, ale musí to fungovat opačně. Nejprve musí být zájem. Něco zorganizuj a napiš, že tam bude třeba 30 lidí a já přijedu, termín dohodneme, upravíme možnostem. Rebelství si vždy cestu najde.
Vše dobré. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
05.11.2021, 05:46 PM
Příspěvek: #32
RE: Semináře 2021
Bližší info o konání semináře o imunizaci včelstev najdete v interních záležitostech. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.02.2022, 10:13 PM
Příspěvek: #33
RE: Semináře 2021
Sice je jiný rok, ale dávám to sem. V nejbližší době zde bude vyvěšena anketa (možná dvě), abychom zjistili zájem o témata která jsou blízká přírodnímu včelaření. Podle zájmu pak budeme postupovat dále. Je samozřejmě otázkou, zda akce budou otevřené i širší včelařské veřejnosti nebo jen pro účastníky ŠPV nebo jen velmi úzkému okruhu lidí, kteří naplňují teze ŠPV na 100%. Vše má svá pro a proti. Prosím sledujte a můžete i sem dát názor, jak a pro koho by to mohlo být případně organizováno. Vaše názory (účastníků ŠPV) jsou pro nás cennou informací. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
17.02.2022, 10:14 AM
Příspěvek: #34
RE: Semináře 2021
Pane Dvorský, chci se zeptat, jestli neuvažujete o natáčení seminářu s možnosti je poskytnout ...
Argumenty proti znám...
Děkuji Roman.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
17.02.2022, 11:03 PM
Příspěvek: #35
RE: Semináře 2021
Romane, co ti napsat, abys to pochopil správně?

Poznání je odrazem reality (života). Vyjadřujeme jej v symbolech. No a ty zase chápe každý různě podle svého úhlu pohledu na život. Symboly se tak stávají virtuální realitou. Jenže realita je skutečná pro toho, kdo ji žije. Pro ty druhé je to jen a jen virtuální realita, chceš-li určitý sen, o který si myslíš, že realitou je. Znamená to tedy to, že pokud nevnímáme stejně ty symboly (třeba řeč), nemůžeme vše pochopit tak, jak je prezentováno.
Různými lidmi je to vnímáno různě.
Každý slyší, co slyšet chce, vidí, co vidět chce a ne co by chtěl ten druhý. Člověk pak i může lehce i nabýt dojmu, že jedna nebo druhá strana něco zatajuje nebo naopak nechce vůbec vnímat. Když dva dělají totéž není to nikdy totéž.
Příklad:
Podívej, ty říkáš, že znáš důvody proti takovému postupu (natáčení a zřejmě myslíš i prodávání dál). Přesto se ptáš. Znamená to jen to, že symboly, kterými to bylo sděleno, vnímáš zcela jinak, nežli já, proto vnímáš i realitu jinak. Kdybych něco takového dělal, utvrzoval bych druhé jen v tom povrchním přístupu (určité virtuální realitě), který je dnes naprosto dominantní nejen ve včelařství. Toho se zúčastnit nemohu.
Před dvěma roky jsem udělal dva semináře o včelaření bez chemie. Domnívám se, že kdo něco z toho dnes nevyužívá a včelaří stejně, jako před absolvováním seminářů, je buď natvrdlý a nebo tak včelařit (bez chemie) vůbec nechce.
Já vím, je to tvrdé, ale je to tak. Mírněji to vyjádřit neumím.
Vědom si toho jsem začátkem loňského prosince udělal takový navazující seminář o imunizaci včelstev.
Bylo to sice jen místy v takových obrysech, ale za těch cca 5 hodin ani více udělat asi nešlo nebo to neumím.
Ve své podstatě to bylo to samé, jako před dvěma roky, jen to bylo sděleno jinými symboly proto, aby se někdo tzv. „chytil.“ Byl to jen trochu jiný úhel pohledu.
Já mohu jen ukázat dveře, ale ve skutečnosti si jimi každý musí projít sám. Jinak to nejde.
Myslím, že svou morální povinnost vůči včelařské veřejnosti jsem si splnil a víc dělat nemohu.
Samozřejmě velkou část mých poznatků jsem zachytil písemně v různých pracích, článcích, analýzách, datech. Ty ale zůstanou k dispozici mé rodině, pokud pro ně někdo z ní doroste a bude chtít včelařit. Když ne, bude to dobré do sběru nebo pro zažehnutí ohně v kamnech (teda pokud je do té doby neobolševici nezakážou).

Romane, kdyby ale včelařská veřejnost chtěla skutečně včelařit jako já, tedy zcela bez chemie, dááávno by se tak už stalo.

Informací jsem pro to poskytl dost(třeba ve svých článcích na mém webu). To ale (ta motivace) není moje úloha. Jak jsem už mnohokrát řekl. Svět zachraňovat neumím a nehodlám. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.02.2022, 09:00 AM
Příspěvek: #36
RE: Semináře 2021
Leoši máš pravdu, svět se rozpadá v množství virtuálních realit a je jen pár lidí co vnímá skutečnosti. Musí přijít velký ŠOK, aby se to vrátilo k normálu. Nikdo nechce pochopit že i dotace jsou virtuálním zlem, přežívá neschopné a ničí schopné. Tvými dveřmi jsem prošel, mám ztráty ale táhnu to dál, jinak se z toho nelze vyhrabat. Držme si palce ať to přežijem i se včelami.

Jindřich
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.02.2022, 01:23 PM
Příspěvek: #37
RE: Semináře 2021
Romane, já za sebe se divím, že Leoš na tvůj příspěvek o natáčení příp. semináře vůbec reagoval. Jen považ - tebe to stálo minutu času, položil jsi dotaz stejný, jako před půl rokem, kdy byl prodiskutován. A můžeme jen odhadovat, kolik času stála Leoše odpověď.
A pokud to mělo mít efekt hecu, že se jako Leoš k tomu nechá vyhecovat, tak to byla úvaha fungující možná v prváku na vejšce. To bych už nezkoušel. Více se nechci rozepisovat, myslím, že vše bylo řečeno.
ms
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.02.2022, 02:10 PM
Příspěvek: #38
RE: Semináře 2021
Jindřichu právě proto jsem ty semináře dělal, aby lidé nemuseli projít stejnými dveřmi jako já, ale mohli jít trochu jinými. Které dveře si kdo vybere, není na mně. On poučit se z vlastních chyb umí každý, ale ne každý dokáže poučit se z chyb druhého. Právě ta imunizace může sloužit k tomu, aby mohl člověk začít včelařit bez chemie ihned, ale i s dlouhodobým dopadem. To bych se ale zase musel opakovat. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.02.2022, 03:56 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 19.02.2022 09:04 AM od Roman Smejkal.)
Příspěvek: #39
RE: Semináře 2021
Pane Dvorský, díky za odpověď.Vaše stránky znám a články na nich si čtu opakovaně.Velice oceňuji vaši práci pro včelařskou veřejnost, vaše příspěvky a snahu,
pokusit se něco změnit.To že jste se rozhodl výsledky vaší dlouholeté práce a výzkumu sdělit veřejnosti, či možná jen některým lidem je rozhodnutí, které si zaslouží úctu a poděkování.
Každý bude za své skutky po zásluze oceněn. Vaše včelařské metody se časem rozšíří mezi veřejnost a to buď proto, že lidé budou příznivci přirozeného vedení včelstev a filozofie, kterou hlásáte a nebo ikdyž jim to nepřeji, jim nic jiného stejně nezbude.
Vaše postupy se časem budou brát jako normální a logické, na to co bylo dříve, se zapomene....
Vaši postupy budou časem znát všichni...jen to bude trvat delší dobu.
Tak proto byl ten dotaz na záznam.
Snad vás tedy moje otázka, jako některé jiné neurazila.
Roman Smejkal.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.02.2022, 12:38 PM
Příspěvek: #40
RE: Semináře 2021
Seminář o rozšiřování bude v březnu, hned jak zacnou kvest jivy . Budu rozšiřovat několik oddelku a když bude trosku počasí podíváme se jak vypadají i uvnitř.

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)