Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Semináře 2021
25.10.2021, 11:06 AM
Příspěvek: #21
RE: Semináře 2021
Romane, záznam z přednášek neočekávej. Jediné video, které proniklo na světlo světa je od Leoše Dvorského, pokud vím, a je z prosince 2016 z Brna ... Není to filosofii ŠPV, ani samotného LD.( cituji : fotbal ani golf se z netu také ještě nikdo nenaučil ... ) ... u ŠPV to není ani o poplatcích, jako všude jinde kolem, kde se zpoplatňují ještě i dnes" informace těžko uveritelne .Vem si dovolenou, zařiď si volno, a to i doma, a přijeď. Osobní prezentaci a setkání plnohodnotně nenahradíš, a seznámení se s Leošem Dvorským a spol vřele doporučuji ( osobní zkušenost ... ) Ty včely nám za to přeci stojí ....zdraví Honza z Karlových Varů
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.10.2021, 12:59 PM
Příspěvek: #22
RE: Semináře 2021
Zdravím vespolek, rád přijedu kdykoliv kamkoliv Smile

ps: imunizován - očkován jsem Smile

začínám (2020), 3 včelstva + 2 oddělky, Langstroth 2/3, Táborsko, J svah, sad vedle lesa, kvetoucí louka, rybník, vše do 50 m...

2021: přechod na Langstroth 1/2 (137 mm) a volnou stavbu...
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.10.2021, 10:50 PM
Příspěvek: #23
RE: Semináře 2021
Semnou je to stejné. Rád z Plzně dorazím.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.10.2021, 07:18 AM
Příspěvek: #24
RE: Semináře 2021
Za mě určitě také ano....ty včely za to opravdu stojí
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.10.2021, 08:19 AM
Příspěvek: #25
RE: Semináře 2021
Díky za odpověď, nepotěšila mě, ale očekával jsem ji a důvody samozřejmě chápu..
Je zde někdo ze Zlínského kraje, kdo má v plánu se přednášky zúčastnit ??
Roman Smejkal.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.10.2021, 09:16 AM
Příspěvek: #26
RE: Semináře 2021
Taky bych se rád zúčastnil.

Optimal, Český ráj 450 m.n.m
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.10.2021, 04:54 PM
Příspěvek: #27
RE: Semináře 2021
(25.10.2021 10:02 AM)Roman Smejkal napsal(a):  Dobrý den pane Dvorský, chtěl jsem se zeptat, jestli náhodou neplánujete přednášku ...........
Děkuji Roman Smejkal.

Romane, ono to má více rovin. Jednak by to někdo musel být ochoten udělat a pak jde o prezentaci samotnou. Já už moc nechci opakovat přednášky, které jsem dělával. Jednak se vše výrazně posunulo a jednak bych je musel předělávat. V každém případě mi vyhovuje, když mohu malovat a odpovídat, byť to nějakou kostru mít musí. Ptal jsem se třeba M.Šimonovského, jak to dělají oni. Nabídl mi, že to se mnou udělají, ale to já nechci. Není to osobní, ale nechci být v řadě vedle lidí, kteří chápou včely zcela jinak. Ještě E. 'Osterlunda bych vedle sebe snesl. Prostě tenhle přístup nechci kazit, ať už si o tom každý myslí, co chce. Nakonec i pan Šimonvský mi říkal, že jim na konkrétní přednášku přijde jen pár lidí, protože si to všichni stáhnou. Tak to také budou přehodnocovat a začnou to zpoplatňovat. Ono je to něco stojí, to chápu.
Pro mne je to dnes u včel neuvěřitelná svoboda a souznění s nimi. Proto se těm kalným vodám snažím všemožně vyhnout, i když se mi to občas nepodaří (viz moje poslední příspěvky na VF linku "Úhyny včelstev v r. 2021/2022). Také mi to trvalo, ale jsem za to osudu vděčný. Ještě to všechno proberem příští středu v MH, kde se sejdeme a uvidíme. Možná by někomu stačilo i setkání na Skype a možná by to bylo nejjednodušší ho běžně využívat. Pokud se pár z vás domluví, můžeme to spustit i když asi na jiné téma. Vše dobré. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.10.2021, 07:38 PM
Příspěvek: #28
RE: Semináře 2021
(26.10.2021 04:54 PM)Leoš Dvorský napsal(a):  
(25.10.2021 10:02 AM)Roman Smejkal napsal(a):  Dobrý den pane Dvorský, chtěl jsem se zeptat, jestli náhodou neplánujete přednášku ...........
Děkuji Roman Smejkal.

Romane, ono to má více rovin. ... Proto se těm kalným vodám snažím vyhnout, i když se mi to občas nepodaří. Také mi to trvalo, ale jsem za to osudu vděčný. Ještě to všechno proberem příští středu v MH, kde se sejdeme a uvidíme. Možná by někomu stačilo i setkání na Skype a možná by to bylo nejjednodušší ho běžně využívat. Pokud se pár z vás domluví, můžeme to spustit i když asi na jiné téma. Vše dobré. ld
Byl by ale vůbec zájem? To aby mělo vůbec smysl o něčem podobném uvažovat. ld
Leoši určitě to smysl má, živé povídání tedy sdělení informací a dotazy přítomných dělají to kouzlo zapamatování si podstatných věcí. Patříš k těm vizionářům kteří vývoj čehokoli posunují dál. Nikdy to nedělali pro slávu a spíše jim to dělalo problémy ale měli tu tuhu , sílu říci a sděli to co považovali za správné a přínosné.
Skype mi připadá neosobní a lidé si u toho něco vaří jedí a pozornost mizí.
Toho koho to zajímá " zvedne zadek" a přijede o ostatní není co stát.
Pokud pořebuješ sál ? nebo něco najmout? řeni napiš pomohu a možná se i někdo přidá. Já nemám ten dar jako ty , pouze se snažím víceméně kopírovat objevené, nebo pomoci na svět něčemu čemu věřím.

Jindřich
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.10.2021, 07:42 AM
Příspěvek: #29
RE: Semináře 2021
Děkuji pane Dvorský za odpověď, vážím si vašeho přístupu a chápu ho, sám bych asi postupoval stejně.
Uvědomil jsem si, že jedna vaše přednáška by moje neznalosti stejně nevyřešila a od nás je to na pravidelné ježdění opravdu celkem daleko.
Zkusím se poptat zde na foru, kdo má zkušenosti a by byl ochoten se o nějaké podělit a je Moravy.
Loni plánoval setkání M.Křížek, ale kvůli aktuální situaci to nějak nevyšlo.
Zkoušel jsem mu napsal, tak uvidíme.
Díky Roman Smejkal.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.10.2021, 06:23 PM
Příspěvek: #30
RE: Semináře 2021
Romane, to je v pořádku. Sám musíš vědět, co je pro tebe důležité. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)