Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rudolf Steiner - alternativní přístup ke včelaření
03.11.2018, 01:19 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 03.11.2018 01:26 PM od Roman Smejkal.)
Příspěvek: #11
RE: Rudolf Steiner - alternativní přístup ke včelaření
Mel jsem na mysli opravdové homeopatické přípravky. vyrobené standardním způsobem.Předpokládám.ze už to někdo určité vyzkoušel..
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.11.2018, 04:10 PM
Příspěvek: #12
RE: Rudolf Steiner - alternativní přístup ke včelaření
Kdysi tady v jiném vláknu Debora popisovala přípravu nějakého homeopatického léku. Ale je-li to houbové onemocnění, mohl by možná poradit ten, kdo se výrobě či podávání homeopatik věnuje. Mělo by to fungovat stejně na kozu jako na člověka tak asi i na včely. M.M.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.11.2018, 09:38 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 04.11.2018 09:42 AM od Roman Smejkal.)
Příspěvek: #13
RE: Rudolf Steiner - alternativní přístup ke včelaření
Jj...vlakno jsem cetl, ale výsledek a nějaké závěry tam už nejsou a Debora na otázky neodpovídá.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.11.2018, 09:50 AM
Příspěvek: #14
RE: Rudolf Steiner - alternativní přístup ke včelaření
Homeopatika ... může to být jen placebo efekt, že víš a věříš, ale včely nevědí a nevěří, tak to může být jen slepá ulička. To ale neznamená, že bych chtěl zpochybnit třeba pelyněk, tymián či jiné ve větších koncentracích.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.11.2018, 02:00 PM
Příspěvek: #15
RE: Rudolf Steiner - alternativní přístup ke včelaření
Laicky by homeopatika měly fungovat tak, že probudí organismus aby se začal sám bránit. Mám ověřeno - manželku zbavily věčných angín. Nyní již léta nic. Já často používám např. Arniku při úrazu. Tiší bolest. A že jsem nemehlo, tak často. Měl jsem hemoroidy - nemám. Syn také. Manželka brala homeopatika na uklidnění, když nám ukradli provozovnu. To bylo věřte dost stresující a pro mou ženskou dvakrát. Je na prachySmile Tady by se mohlo říct - placebo efekt.
Ale několik let jsem léčil koně s nádorem jako fotbalový míč. Dokázali jsme ten nádor zmenšit na tenisák. Jenže pak nebyl čas na správnou aplikaci - je to dost časově náročné, začalo se to flákat a pak přišel velký skok zpět. Ale kůň neví co je placebo. Na našeho psa taky fungují homeopatika. Byl vystresovaný a stále nějaké střevní potíže. Veterinář neuspěl, nasadili jsme homeopatika. Nyní je v pohodě. I náš dlouholetý veterinář ( skeptik a chemik ) uznal, že na tom něco je a nyní nechává jednu svou pracovnici homeopatiky léčit. Když tedy majitel zvířete chce. Včely jsou taky jen živý organismus. M.M.
Hlasování: tondabh (+1), Jan Brunclík (+1), Aleš Molčík (+1), Ali (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.02.2019, 07:22 AM
Příspěvek: #16
RE: Rudolf Steiner - alternativní přístup ke včelaření
Chtěl bych se informovat jestli někdo udělal pokus s odstupy mezi včelími úly.
Většina včrelařů má úly jeden vedle druhého a to tak těsně, jak to jde a už vůbec nezmiňuju namačkání úlů v kočovných vozech.
Většina alternatiní literatury uvadí způsob regulace početnosti živočichů na plochu způspobem přkrývání se biopole, kdy při velkém překrytí dochází k deformacím a ty způsobvují ve výsledku oslabování fyzických těl.
Zajímavé je, že i Nymasa uvádí minimální vzdálenost mezi úly min. 1metr, popřípadě odstínění polystyrénem.
Pro zajímavost odkaz na experimet -https://pravyprostor.cz/mysi-raj-a-upadek-spolecnosti/
RS.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.02.2019, 06:00 PM
Příspěvek: #17
RE: Rudolf Steiner - alternativní přístup ke včelaření
Romane já třeba využívám rozestavení k zeslabování, zesilování nebo zrovnoměrňování infekčního tlaku... Logicky, čím větší vzdálenost, tím menší zalétávání a z toho případně vyplývající infekční tlak. Může to infekci zpomalit, nikoliv zastavit. Zvládnutí infekce, není záležitostí jednoho mechanizmu, jak se neustále u tzv. varroázy zdůlazňuje hlavně některými kruhy u nás. Je to algoritmus, posloupnost zcela jasně definovaná. Osobně jsem byl velmi, velmi zklamán, když se ve světě začal klást téměř absolutní důraz na tzv. VSH a šlechtění tímto směrem. Podle mne hrubá chyba a nepochopení problému a vrhlo to celé snažení min. o 10 let zpět. Nenechával jsem si to pro sebe a říkal i na přednáškách. Nyní se to jasně ukazuje že včelstva s vysokým VSH zkolabují stejně, jako ta, která tento mechanizmu skoro nemají. Úspěšná jsou jen v některých situacích a to je dnes málo. V přírodě je vždy něco za něco a v rámci zákona rovnováhy muselo být to vysoké VSH zcela zákonitě vykompenzováno něčím jiným, třeba zvýšenou citlivostí na viry. N.c. Někde jsem ,asi tady, napsal, že ti včelaři dušičkáři často diskreditují přírodnější cestu včelaření, ale že je mám 100x radši než ty včelařské technokraty. Nebo tak nějak a to jsem si vždy myslel. Musím říci, že 100x je málo. Jejich cesta je v zásadě správná, jen nevidí změny kolem a proto je dost naivní.
Ale zpět k rozestavení. Naši předkové zalétávání zabraňovali třeba těmi stínítky nebo rozestavením s výlety na 4 světové strany. Důležité je ale chápat i to, s čím včelaříme. Ona včela není jednolitý materiál (nikdy to nepřestanu dostatečně důrazně říkat). Např. tmavá včela zalétává jinak (má jiné sklony než kraňka a pod.). To jsou všechno znalosti, které se dají využívat. Pokud je ale pochopíme, víme. Pokud víme, konáme. Když už poznáme pravdu, můžeme si ji užívat. Letos je mezi včelaři opět zděšení, co se to děje. No mne by spíš děsilo to, jak se situace hodnotí a jak jsou lidé ochotni jít z průšvihu do průšvihu tím, že si myslí, že když budou dělat stále stejné věci, že dostanou jiný výsledek. Už ani nevěřím, že to nedělame jako lidé schválně. Jak řekl J.Werich. Češi jsou národ, který si potrpí na to, že si potrpí. Spíš bych to ale chápal jako otázku. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: Ali (+1), Jan Petřík (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.02.2019, 07:25 AM
Příspěvek: #18
RE: Rudolf Steiner - alternativní přístup ke včelaření
No já mám úly samostatně na betonovych tvárnicích od ztraceného bednění, 40 cm širokých. Sedí to přesně na Langa. Takže žádné přísné řady, ale pěkně rozházené i v různých směrech. Ale když někteří včelaři to chtějí mít "estetické" podle pravítka, jejich problém. Souhlasím s Leošem, že to bude o komplexu faktorů a ne o jedné vlastnosti. Ale včelařím jen 7 let, takže za 20 let budu možná chytřejší.
Hlasování: Miroslav Matucha (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.02.2019, 10:35 AM
Příspěvek: #19
RE: Rudolf Steiner - alternativní přístup ke včelaření
Ještě mě v knize od R.Steinera, kde odpovídal na dotazy včelařů, zaujala poznámka, že v té době bylo obvyklé, že včelři odebírjíi včelám med.
To zůstává Smile
Ale co je na tom opravdu zajímavé je to, že včelaři odebírali včelám jen 20% přineseného medu !!
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)