Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propolis
24.01.2013, 04:45 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 24.01.2013 04:46 PM od Kamil Kramný.)
Příspěvek: #1
Exclamation Propolis
Odpařování propolisu. Přátelé ve včelařských překladech 2006/1 je popsán způsob a využití léčebných a desinfekčních látek při odpařování propolisu. Jednoduchým způsobem jsem využil zařízení na odpar látek proti komárům k odpařování propolisu za dodržení předepsané max. teploty! Více na http://www.apiterapie-kamil.cz
Smile Kamil
Hlasování: Debora (+1), Leoš Dvorský (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.01.2013, 11:28 PM
Příspěvek: #2
RE: Propolis
Kamile, možná by stálo za úvahu vyzkoušet odpařování propolisu k diagnostice nebo i hubení V.d. Na tvém místě bych to zkusil. Je to také jedna z cest a bylo by jen dobře, kdyby se někdo do toho pustil. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.03.2013, 08:00 PM
Příspěvek: #3
RE: Propolis
(25.01.2013 11:28 PM)Leoš Dvorský napsal(a):  Kamile, možná by stálo za úvahu vyzkoušet odpařování propolisu k diagnostice nebo i hubení V.d. Na tvém místě bych to zkusil. Je to také jedna z cest a bylo by jen dobře, kdyby se někdo do toho pustil. LD
Jo jo zařízeníčko je již dnes vyrobené!!!! CCa. pro 7 uliček.
Teď zvažuji kdy ho použít?
Kamil
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.03.2013, 08:46 PM
Příspěvek: #4
RE: Propolis
(21.03.2013 08:00 PM)Kamil Kramný napsal(a):  
(25.01.2013 11:28 PM)Leoš Dvorský napsal(a):  Kamile, možná by stálo za úvahu vyzkoušet odpařování propolisu k diagnostice nebo i hubení V.d. Na tvém místě bych to zkusil. Je to také jedna z cest a bylo by jen dobře, kdyby se někdo do toho pustil. LD
Jo jo zařízeníčko je již dnes vyrobené!!!! CCa. pro 7 uliček.
Teď zvažuji kdy ho použít?
Kamil

byly by prosím k dispozici bližší informace? Zajímal by mne i ten článek, ale včelařím krátce a nemám odborné překlady. Myslím že by to zaujalo více včelařů
Hlasování: roman pochop (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.06.2013, 02:04 AM
Příspěvek: #5
RE: Propolis
měl bych dotaz k propolisu, mám následující problém. V úlech mám celkem dost propolisu, ale nikdy není bez příměsi vosku.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.06.2013, 06:29 AM
Příspěvek: #6
RE: Propolis
S tým nemôže byť problém. Zozbieraný propolis sa od vosku bezpečne oddelí pri rozpúšťaní v alkohole. Následné precedenie vyluhovaného propolisu, napríklad cez servítok, je dostatočnou filtráciou.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.06.2013, 11:50 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 09.06.2013 11:51 AM od Crha Karel.)
Příspěvek: #7
RE: Propolis
Já používám protihmyzí pletivo přes celý půdorys nástavku. Oka jsou tak malá, že ziskem je čistý propolis bez vosku, sítě na podzim vložit do igeliového pytle a když je venku mráz, krásně jde vydrolit. Letos ale sleduji, že tmelí mnohem méně než loni.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.06.2013, 02:15 AM
Příspěvek: #8
RE: Propolis
díky,zkusím oba způsoby.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.08.2013, 01:53 AM
Příspěvek: #9
RE: Propolis
mohu doporucit natáhnout pod strop úlu místo plastu pytlovinu. Vcelstvo ji potáhne propolisí, ze to nestacíte sklízet Big Grin
Hlasování: Katka (+1), Leoš Dvorský (+1), Milan Bencúr † (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.08.2013, 08:09 AM
Příspěvek: #10
RE: Propolis
(09.06.2013 11:50 AM)Crha Karel napsal(a):  Já používám protihmyzí pletivo přes celý půdorys nástavku. Oka jsou tak malá, že ziskem je čistý propolis bez vosku, sítě na podzim vložit do igeliového pytle a když je venku mráz, krásně jde vydrolit. Letos ale sleduji, že tmelí mnohem méně než loni.

Ja som používal tiež sieťky proti hmyzu, ale tento rok som na to nejako zabudol. Včely však lepili všetko propolisom tak silno, že mám problém čokoľvek rozobrať. Tam kde boli fólie sú hrubé pásy propolisu ako lepili fóliu k rámikom, kde bolo plátno, tam tiež. A rámiky sú potiahnuté propolisom takmer celé. Mal som zopár včelstiev, ktoré silno "propolisovali" aj predtým, ale tento rok úplne všetky.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)