Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Přirozený život včelstev versus člověk J.Nymsa
19.05.2016, 09:55 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 19.05.2016 10:00 AM od Víťa.)
Příspěvek: #281
RE: Přirozený život včelstev versus člověk J.Nymsa
Vidím to podobně Smile. V lapáku už byly zalétané, tak přišly o létavky, budu je proto chvíli krmit. A pak se uvidí.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
20.05.2016, 08:48 PM
Příspěvek: #282
RE: Přirozený život včelstev versus člověk J.Nymsa
[kravincem přes zimu trochu povoliloSmile a že využívají i zadní a boční netěsnosti.
já bych to utěsnil, nebo přeplátoval, v úle je průvan včelám a to svědčit moc nebude a zrovna teď v největším rozvoji, a přítel Nymsa o tom také píše, . Také jsem měl takové řešetový úl a dopadlo to tak, že odletěli....
Ještě k té volné - loučkové stavbě, jak budeš vytáčet? Přeci jenom u nástavků je to komfort. Máš v medníku také loučky?
Ještě vidím možnost celkového nástavku na celý úl, jako celoplošný medník, ale to je otázka, u mne v nížině to bude asi dobré řešení, tady aby les pohledal(( Budeč nedaleko, Boubín v dáli.
Přátelé zdravím.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.05.2016, 01:15 AM
Příspěvek: #283
RE: Přirozený život včelstev versus člověk J.Nymsa
Já nevytáčím. Já med kupujuSmile
Uvidím, jestli to nebude padat. Spíš čekám, že bude. V LG včely asi plánovaly nižší plást. Buď to budou muset přestavět, nebo prostavět. Uvidíme. Do medníku tam jim rámky dám.
Do jiného 2N jsem koupil rámky Jumbo. Nemám čas jim vyrábět nějaké speciální. A v jiném mám zas rámky 39x24. Využívám co kde najdu. No zkrátka guláš. Ono se to nějak vystříbří.
M.M.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.05.2016, 01:10 PM
Příspěvek: #284
RE: Přirozený život včelstev versus člověk J.Nymsa
Haribol Jiříku, jaké jsou čerstvé zprávy z loni osazených Pepínů? Dle mého pozorování, pokud zdárně přežily už budou vyrojené a nebo se na to připravují, jaká je skutečnost? Měj se krásně rojivě Tonda.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.05.2016, 01:38 PM
Příspěvek: #285
RE: Přirozený život včelstev versus člověk J.Nymsa
Toníku nerojí, ale já mám nějakou nerojivou genetiku, posledních 5 let ani jeden rojík Smile

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Hlasování: tondabh (+1), Víťa (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.05.2016, 03:19 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 24.05.2016 03:21 PM od tondabh.)
Příspěvek: #286
RE: Přirozený život včelstev versus člověk J.Nymsa
Jiříku, ani netušíš o co přicházíš, pošli nějaké foto plodiště Shy
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.06.2016, 11:18 PM
Příspěvek: #287
RE: Přirozený život včelstev versus člověk J.Nymsa
Dnešní pohled na česno Nymsa úlu.
http://s6.postimg.org/m9zh65141/DSC_0308.jpg
http://s6.postimg.org/6ps3flqzl/DSC_0303.jpg
Hlasování: tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.06.2016, 12:28 PM
Příspěvek: #288
RE: Přirozený život včelstev versus člověk J.Nymsa
Nejni jim krapet hic ?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.06.2016, 04:11 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 04.06.2016 04:20 PM od straka.)
Příspěvek: #289
RE: Přirozený život včelstev versus člověk J.Nymsa
(04.06.2016 12:28 PM)schützmeister napsal(a):  Nejni jim krapet hic ?

nebo pokud dole v úlu není dostatečný(ani velký ani malý otvor, česno očko ...)apod kudy by mohl odtékat CO2, potom se včely právě začínají dusit tím CO2,
uděláte-li dole přiměřený otvor včely se v několika minutách stáhnou do úlu, neznám celé foto, mohu se mýlit, ale práv něco podobného ověřuji viz poradte prosím o kus níže
Straka Dehtin
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.06.2016, 04:22 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 04.06.2016 04:23 PM od lyn_x.)
Příspěvek: #290
RE: Přirozený život včelstev versus člověk J.Nymsa
Straka: hele ony si to proudění a výměnu vzduchu pořešej dle vlastní potřeby. Obava, že by tam někde na dně stál CO2 jako ve vaně je podle mě zcela lichá. Snad možná v zimě, za určitých okolností, pokud bude dno vzduchotěsný.. ale kdo to má? Já budu rád, když někdy dosáhnu mravencotěsnosti. Smile)
Hlasování: Radek Krušina (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)