Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Příprava pomůcek a zařízení
27.06.2014, 11:34 AM
Příspěvek: #41
RE: Příprava pomůcek a zařízení
V domácich potrebách KaJo som objavil multifunkčnú špachtľu s piatimi funkciami. Keď som ju tam uvidel, tak ma okamžite napadlo, že to bude vynikajúci včelársky rozperák. Je nerezová, mnohostranne použiteľná na zoškrabovanie vosku a propolisu v úli, je možné použiť ju na čistenie včelami zatmelených špár, poslúži aj ako vypačovadlo a je použiteľná aj na otváranie plechovidek. Cena 3,- €. Doporučujem každému.

   
Hlasování: liptaka (+1), Aleš Molčík (+1), schützmeister (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.06.2014, 01:30 PM
Příspěvek: #42
RE: Příprava pomůcek a zařízení
Je to vynikající univerzální nástroj. Už ji používám několik let a koupil jsem ji v obchodě s Barvy-laky. Je dost pevná i na hrubší práci jako je čištění plechu ve slunečním tavidle. Letos jsem ji začal používat na prořezání propolisu mezi nástavky, aby pohodlně prošla struna na oddělení díla od louček spodního nástavku.
Hlasování: Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.07.2014, 11:53 AM
Příspěvek: #43
RE: Příprava pomůcek a zařízení
Umíte prosím někdo poradit jakou náplň použít do včelařské dýmky? Bylinky, nějaký obyčejný tabák do fajfky...? Chtěl bych to vyzkoušet. Děkuju
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.07.2014, 01:46 PM
Příspěvek: #44
RE: Příprava pomůcek a zařízení
Michale, nasuším co zahrada dá. Bylinky, kůru, jehličí a trochu rozmnělnit.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.07.2014, 01:53 PM
Příspěvek: #45
RE: Příprava pomůcek a zařízení
Děkuju. Věděl jsem, že na tohle přijde odpověď od Vás. O víkendu nasuším. Jak já se těším na víkend. Už chápu jak vzniká závislost...
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.07.2014, 12:22 AM
Příspěvek: #46
RE: Příprava pomůcek a zařízení
Michale, já si chodím do nedalekého lesíka, kterému se obecně říká dubáček na dubové suché lístky, které zatím jsou pro mě tím nejlepším.
Hlasování: Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.07.2014, 12:02 PM
Příspěvek: #47
RE: Příprava pomůcek a zařízení
Používám ztrouchnivělé dřevo, ale taky se mi osvědčily na rychlé a kratší použití plata na vejce - viz doporučení mého kamaráda z oboru:

Jako chemik a papírák mohu k platům na vejce poznamenat toto:
- materiál je prakticky čistá celuloza dřevného původu (tj. vyšší polysacharid)
- recyklace materiálu na kvalitu nemá téměř vliv (s výjimkou délky vláken)
- výroba neprobíhá lisováním, ale nasáváním na tvarované síto z vodné suspenze
- žádná pojiva není třeba přidávat, protože (stejně jako u výroby papíru) jde o zplstění rostlinných vláken
- pokud se přidává klížidlo (minimálně, protože to stojí peníze), jde většinou o škrob

Sečteno a podtrženo - nebál bych se je použít místo dřevěných hoblin, protože naopak dřevěné hobliny při hoření uvojňují dehet (fenoly, aromáty), terpentýn, metanol, formaldehyd a další lahůdky, což je způsobeno pryskyřicemi a doprovodnými látkami ve dřevě (lignin, terpeny, hemicelulozy ...), které jsou v případě celulozy již odstraněné.
Hlasování: Miroslav Matucha (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.07.2014, 12:09 PM
Příspěvek: #48
RE: Příprava pomůcek a zařízení
ale smrdí to jak 100 skunků
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.07.2014, 12:25 PM
Příspěvek: #49
RE: Příprava pomůcek a zařízení
(07.07.2014 11:53 AM)MichalF napsal(a):  Umíte prosím někdo poradit jakou náplň použít do včelařské dýmky? Bylinky, nějaký obyčejný tabák do fajfky...?

Používání včelařské dýmky jsem viděl jen na videu starých včelařů z Lüneburských vřesovišť a ti z ní vždy potáhli, takže by do ní mělo přijít jen to, co ti v puse nenadělá paseku. Ovšem tabák je k delšímu hoření přímo uzpůsoben.
Hlasování: schützmeister (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.07.2014, 12:38 PM
Příspěvek: #50
RE: Příprava pomůcek a zařízení
Myslel jsem, že je tam nějaká klapka a nejde si potáhnout vůbec. Podle mě by tam něco takového mělo kvůli jiskrám být. Vzhledem k tomu, že se snažím už měsíc nekouřit, tak to bude zkouška ohněm Smile Nebo zatím budu používat klasický kuřák? Ne taková muka to nejsou, čekal jsem to horší...
Hlasování: Miroslav Matucha (+1), Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)