Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podstavce pod úle
29.04.2016, 06:11 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 29.04.2016 07:04 PM od Debora.)
Příspěvek: #21
RE: Podstavce pod úle
(29.04.2016 04:47 PM)Víťa napsal(a):  Deboro, co volíš jako materiál pod střechu úlu, aby se líbil mravencům, včelám i včelaři?

Nevím jak včelaři, ale brabenci dají přednost květináči pod úlem. Ale jak už to v životě chodí, všem se nezavděčíš. Proto volím jutesack, ten zahřeje včelstvo i včelaře. Wink
Hlasování: Víťa (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.04.2016, 09:34 PM
Příspěvek: #22
RE: Podstavce pod úle
Pod úlem se mi to líbí víc Smile. Mravence stejně vídávám hlavně tam (a v podmetu). Udělají tam myslím hodně užitečné práce při likvidaci bordelu, který tam padá. Mravenci, ježci, rejsci, žáby, ptáci - to je pohotovostní hygienická služba před úly Big Grin!
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.05.2016, 12:20 PM
Příspěvek: #23
RE: Podstavce pod úle
A divočáci. Big Grin Už zase dupou v roští.
Nad myslivci už mají drtivou převahu.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.05.2016, 03:38 PM
Příspěvek: #24
RE: Podstavce pod úle
(28.04.2016 06:14 PM)Víťa napsal(a):  Letos poprvé jsem zkoušel pod podstavce dát misky s olejem - nejprve rostlinným, pak bioolejem na mazání řetězů pil, pak bionaftu, nic z toho nefunguje - něco (někdo) na to chodí a ty misky vylíže. Tak zkusím vazelínu, žádné bio Smile.

Loni jsem postavil podstavec do plechovek s řepkovým olejem a po pár dnech plechovky blíže k česnu byly plné zčernalých včel. NEDOPORUČUJI !!! Srdce mi krvácelo když jsem je vyndaval a omlouval jsem se jim za to, co jsem jim provedl. Exclamation
Hlasování: Miroslav Macek (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.05.2016, 04:21 PM
Příspěvek: #25
RE: Podstavce pod úle
ja som voľakedy natrel nohy na podstavcoch chemstopom - lepidlom proti lezúcemu hmyzu a o pár hodín keď som zbadal prvé prilepené včely som to rýchlo obliepal papierovou lepiacou páskou pretože sa to nedalo ničím poriadne odstrániť...

Zázrivá , 650m
Hlasování: Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.06.2016, 02:41 PM
Příspěvek: #26
RE: Podstavce pod úle
Taky bych rád s něčím přispěl. Je to možná dražší varianta, ale proč to nevyužít. Mám velmi svažitý pozemek, takže jsem nemohl využit klasický paletový přístup. Smile Základem nástavce budou zemní vruty s distančními nožkami se závitem M12 nahoře (cca 20 cm nad zemí). Pro nastavení vodoroviny použiji 15-20 cm dlouhé závitové tyče M12. Na těchto tyčích už bude veškeré vybavení včelnice. Proti mravencům chci na každou nohu použít plechovku s 12 mm dírou ve dně (budou na těch závitových tyčích). Vnitřní stěny pomazané vazelínou a dnem nahoru, aby tam netekla voda. Tvoří to takový límec nad zemním vrutem. Navíc jsem včera v receptáři slyšel, že mravenci nemají rádi křídu.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.06.2016, 05:27 PM
Příspěvek: #27
RE: Podstavce pod úle
Mravence bych neřešil. Mám úly i s oddělky na různých místech v lese i na mezích, kolikrát kousek od velkého mraveniště. Mám zde i výběr různých druhů mravenců. Od prťavých až po centimetrové macky. Některé období se mravenci v úlech pohybují, pak zas najednou zmizí. Jsou ale vždy mimo dosah včel, na podložce, či v uteplivce. Jen dvakrát mně napadli včelstvo. Jednou když jsem nasypal roj do japonce a on při tom asi přišel o matku. Úl jsem přenesl ale roj stejně nestavěl, nenosil, včely padaly hlady a uhynul. A podruhé jsem pomáhal lesními mravenci napadenému úlu u domu. Chodili k nám skoro 50 metrů. Ten rok se v něm stejně objevily poškozené včely s DWV a i přes léčení KM v zimě uhynulo. Takže si myslím, že když se mravenci pustí do včelstva, tak mu něco je. Dalo by se to brát i jako indikátor zdraví. M.M.
Hlasování: tondabh (+1), Antonín Hyžík (+1), Aleš Molčík (+1), Milan Daněk (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.06.2016, 05:46 PM
Příspěvek: #28
RE: Podstavce pod úle
(27.06.2016 05:27 PM)MirekMatucha napsal(a):  Mravence bych neřešil. Mám úly i s oddělky na různých místech v lese i na mezích, kolikrát kousek od velkého mraveniště. Mám zde i výběr různých druhů mravenců. Od prťavých až po centimetrové macky. Některé období se mravenci v úlech pohybují, pak zas najednou zmizí. Jsou ale vždy mimo dosah včel, na podložce, či v uteplivce. Jen dvakrát mně napadli včelstvo. Jednou když jsem nasypal roj do japonce a on při tom asi přišel o matku. Úl jsem přenesl ale roj stejně nestavěl, nenosil, včely padaly hlady a uhynul. A podruhé jsem pomáhal lesními mravenci napadenému úlu u domu. Chodili k nám skoro 50 metrů. Ten rok se v něm stejně objevily poškozené včely s DWV a i přes léčení KM v zimě uhynulo. Takže si myslím, že když se mravenci pustí do včelstva, tak mu něco je. Dalo by se to brát i jako indikátor zdraví. M.M.

Koncem května jsem dva oddělky s matečníky dal v plastových ůkách na 5rámků jen s očky přímo na zem , druhý a třetí den tam včelám lezly zasíťovaným dnem na těsto mravenci, malí i lesní , třetí den už ne. Myslím ,že si to i slabý oddělek v malém prostoru dokáže před přílišnou drzostí mravenců ubránit, stejně jako to zvládnou v přírodě.

Jindřich
Hlasování: Aleš Molčík (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)