Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Milan Bencúr
06.03.2019, 08:09 PM
Příspěvek: #1
Milan Bencúr
Vážený včelárski priatelia, vraj nás opustil náhle kamarát Milan Bencúr
česť jeho pamiatke.
http://nasapravda.blogspot.com/
Hlasování: Miroslav Matucha (+1), Miroslav Macek (+1), Jan Petřík (+1), Leoš Dvorský (+1), Ali (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
06.03.2019, 08:48 PM
Příspěvek: #2
RE: Milan Bencúr
Jeho stránky na internetu byly jedny z prvních informací o včelaření, kde jsem čerpal. Škoda dobrého člověka, jeho informace snad zůstanou i pro další včelaře jako odkaz.
Hlasování: Miroslav Macek (+1), Jan Petřík (+1), Leoš Dvorský (+1), Ali (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.03.2019, 09:33 AM
Příspěvek: #3
RE: Milan Bencúr
Musím se přiznat, že když mi to včera Milanova žena řekla, nemohl jsem to rozdýchat. Protože Milan patřil mezi ty, kteří se na svět včel dívají z jiného, nezúženého úhlu pohledu, volali jsme si docela často. Naposledy před 14ti dny, kdy jsme snad po sté pobírali příčiny úhynů včelstev ale především řešení, která tu jsou a nejsou pochopena a využívána. Milan měl tak velké srdce, že se do něho vešli všichni, až to srdíčko nevydrželo.
V jeho osobě odešel respektovaný a autentický včelařský odborník, člen hnutí ŠPV, včelař, dobrý člověk. Čest jeho památce.
ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování:
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.03.2019, 02:06 PM
Příspěvek: #4
RE: Milan Bencúr
Milan nám bude chýbať ! Venoval sa tomu čo iný zatracovali , zveľaďoval a zachovával staré overené včelárske postupy .
Milan ďakujeme !
Nech ti Pán Boh všetko dobré odplatí !
Odpočívaj v pokoji .
Hlasování: Aleš Molčík (+1), Miroslav Macek (+1), Jan Petřík (+1), Leoš Dvorský (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.03.2019, 06:35 PM
Příspěvek: #5
RE: Milan Bencúr
Na posledy zamával a odišiel .........
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.03.2019, 12:24 PM
Příspěvek: #6
RE: Milan Bencúr
Rosťo, dovolil jsem si použít tvoje slova a nazval tak rozlučku s Milanem, která je zde: http://www.vcelarisobe.cz/2019/03/naposl...-a-odesel/ Požádal mne o ni Jirka Matl.
ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování:
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.03.2019, 12:17 PM
Příspěvek: #7
RE: Milan Bencúr
Po delší době jsem si udělal trochu času zavítat na fórum ŠPV a tady tahle zpráva Sad

Mě se ve spojitosti s Milanem vždy vybaví trochu úsměvná vzpomínka, když povídal na setkání ŠPV v Brně a můj syn, tehdy nejvýše desetiletý (nebo kolik mu to vlastně bylo), se začal ošívat a být roztěkaný .. a já se ho ptal: "Copak, tebe to nezajímá? Vždyť je to zajímavé a ty warré máme doma na zahradě taky" a on mi na to dal odzbrojující odpověď: "Když já tomu pánovi vůbec nerozumím". Pro nás, pro které byla slovenština běžný jazyk z rádia i televize, trochu nepochopitelné. Tak jsem tenkrát dělal stručný simultánní překlad ze slovenštiny do češtiny Smile

Každopádně Milan nezištně a s pokorou rozdával svou léty nastřádanou moudrost. Škoda dobrého člověka, bude nám chybět.
Hlasování: Oldřich Šlegr (+1), Miroslav Macek (+1), Tomáš Růžička (+1), Leoš Dvorský (+1), Jindřich Šafránek (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
02.04.2019, 09:29 AM
Příspěvek: #8
RE: Milan Bencúr
Milan je nesmírně inspirující a tak starodávně hezky pokorný člověk jako bylo jeho včelaření - Modlím se za Tebe, Milane, ať Ti Pán, Stvořitel všeho krásného - i včel - dá radovat se v Jeho přítomnosti. Vděčný Honza Kadlec
Hlasování: Miroslav Matucha (+1), Miroslav Macek (+1), Leoš Dvorský (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.04.2019, 03:18 PM
Příspěvek: #9
RE: Milan Bencúr
(02.04.2019 09:29 AM)jan.kadlec napsal(a):  Milan je nesmírně inspirující a tak starodávně hezky pokorný člověk jako bylo jeho včelaření - Modlím se za Tebe, Milane, ať Ti Pán, Stvořitel všeho krásného - i včel - dá radovat se v Jeho přítomnosti. Vděčný Honza Kadlec
Já se bohužel s Milanem potkal jen jednou v Brně, něco z něj již tenkrát mne zaujalo a tak při včerejší schůzi včelařů jsem přečetl jeho část z knihy Včely jinak. Věřte, že všichni jindy se hašteřící poslouchali o Christově úlu naprosto bez hlesu. Tedy ne jen vzpomínka v mysli, ale i živá reprodukce jeho slov a myšlenek jej udrží nadále mezi námi.
A o tom to je.

Jindřich
Hlasování: Oldřich Šlegr (+1), Rasťo 71 (+1), Miroslav Matucha (+1), Miroslav Macek (+1), Leoš Dvorský (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)