Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kvitnutie
26.03.2018, 07:43 PM
Příspěvek: #141
RE: Kvitnutie
DiKy !! Uzsem sem sehnal celik zlatobyl (zlatobyl obecny)... mam objednano par sacku po par seminkach..(cca100ks)...takze to zaseju nekde na zahrade a budu si sbirat semena a sit do přirody..ve velkym baleni co bych pohodil po stranich bohuzel tento druh nikdo asi nema...Confused
Sice to bude rok spozdeni ale zase budu si jistejsi ze to ukociruju a nebudu muset behat nekde po mezich z randapem...(to by s druhem "kanadsky" asi tak dopadlo)...to by se mi fakt nechteloExclamation
Prirodnich katastrof mame uz tak dostExclamation
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.03.2018, 08:27 PM
Příspěvek: #142
RE: Kvitnutie
(26.03.2018 07:43 PM)Centisi napsal(a):  DiKy !! Uzsem sem sehnal celik zlatobyl (zlatobyl obecny)... mam objednano par sacku po par seminkach..(cca100ks)...takze to zaseju nekde na zahrade a budu si sbirat semena a sit do přirody..ve velkym baleni co bych pohodil po stranich bohuzel tento druh nikdo asi nema...Confused
Sice to bude rok spozdeni ale zase budu si jistejsi ze to ukociruju a nebudu muset behat nekde po mezich z randapem...(to by s druhem "kanadsky" asi tak dopadlo)...to by se mi fakt nechteloExclamation
Prirodnich katastrof mame uz tak dostExclamation

Klídek, snažil jsem se dva roky sbírat na jaře květ zlatobýlu ( nevím jakého ) při sypání po škarpách starých polních cest i stráně u dálnice se nic nechytlo, jedině na části takového " rumiště bez porostu" se pár rostlin objevilo. V travním porostu se nechytne téměř nic , potřebuje to přímo do země, nejlépe písčité, pak je šance. O invaznosti zlatobýlu dost pochybuju, na zahradě mám takový proužek cca 5 metrů šíře 40 cm ze sazenic vykopaných na smetišti a rozšiřování do okolní trávy i když jsem v to doufal, nevidím.

Jindřich
Hlasování: Centisi (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.03.2018, 09:32 PM
Příspěvek: #143
RE: Kvitnutie
Dik za info...abyxh se nakonec nebal zbytecny snahy vice jak ekologicke katastrofy Big Grin
Kolem zeleznice tu rostly trnky,sipkové růže,maliniky,ostruzinik.atd...ale pri oprave trati v lonskem roce vse vysekali a jeste to bagrem shrábli aby to zlikvidovali vse kompletAngry a tedkom co s tim....Huh
Vykopar drny a sazet asi sazenice celiku,belotrnu divizny atd...
Jeste me napadl půdokryvny keř nejaky...alw jaký pro včelky ? Jedna se o cca 2km usek...nebo pámelník?? To by bylo casem i na snůšku..?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.03.2018, 10:39 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 26.03.2018 10:40 PM od lyn_x.)
Příspěvek: #144
RE: Kvitnutie
Asi bude záležet na podmínkách.. ale v tom Polsku jsem to viděl a docela mě to zarazilo (někde v okolí Zhořelce, tedy tady u nás "za kopcem"). Já toho kanaďana na pozemku mám jako přirozený nálet a nechávám ho zatím přirozenému vývoji, nejeví se příliš agresivně (pozemek mám asi 7 let a seču nepravidelně a né celé), ale dokážu si představit, že v horizontu dvou dekád by se situace mohla bez zásahu změnit.. těžko říct jaký management pozemku vedl k té situaci, kterou jsem viděl za hranicemi.. Nicméně povinností majitele pozemku je zabránit šíření tohoto "nebezpečného organismu" (dostal jsem např. i výzvu z MěÚ). Smile
V každém případě, zlatobýl kanadský má lata (květenství ala oves), celík má méně, zato větších květů, nelze si je splést.
viz http://botanika.wendys.cz/index.php/14-h...l-kanadsky
a viz http://botanika.wendys.cz/index.php/14-h...byl-obecny

Jako půdopokryvný keř mě napadá nějaký skalník.. to se vysazuje často na různé zídky nebo kruhové objezdy. Včelkám se docela líbí, kvete myslím někdy ve vrcholném létě, řekl bych před lípou, ale nejsem si moc jistý. Na popsaném stanovišti by mohla prosperovat i jíva, ale zase to není podzimní pastva.. Smile Řekl bych, že poměrně nenáročný je i tavolník japonský nebo např. dosti plevelný tavolníkovec jeřábolistý, na obou včely sbírají pyl.

Jen mě napadá otázka, na kolik tuto snahu ocení i železničáři.. Smile
Hlasování: Centisi (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.03.2018, 05:55 AM
Příspěvek: #145
RE: Kvitnutie
Pokud to nepoleze do tratě jak ty sipky,bezy apod. Tak se tim zaobirat podle me nebudou...ale uvidime Big Grin nechapu co je tohle za dobu ze vse co roste je nejlepsi zlikvidovat a nejlepe uplněAngry
Diky za typy..neco snad vymyslim Angel
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.03.2018, 01:03 PM
Příspěvek: #146
RE: Kvitnutie
jestli tam bylo, co píšeš, tak to tam do dvou let zase bude. Samo.
Hlasování: tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.03.2018, 07:17 PM
Příspěvek: #147
RE: Kvitnutie
(26.03.2018 09:32 PM)Centisi napsal(a):  Jeste me napadl půdokryvny keř nejaky...alw jaký pro včelky ? Jedna se o cca 2km usek...nebo pámelník?? To by bylo casem i na snůšku..?

Jeden zkušený včelař me radil (když jsem zavedl řeč na to že plánuju vysadbu a vysev rostli pro včelky), abych si vybíral jen to z čeho bude nějáký užitek.
Takže co třeba růže? Já mám a plánuju ruži svráskalou (https://abecedazahrady.dama.cz/katalog-r...vraskala), maliny... možností je fůra. Smile
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.03.2018, 09:19 PM
Příspěvek: #148
RE: Kvitnutie
(27.03.2018 01:03 PM)schützmeister napsal(a):  jestli tam bylo, co píšeš, tak to tam do dvou let zase bude. Samo.

Rad bych tomu věřil...ale nevim jestli mas pravdu...maliny ostruziny atd se tam uchytili diky tomu ze to tam lidi navozili jako odpad ze zahradek...sice to rostlo ale v tom suchu pochybuju ze medovalo...bezy sou bezpředmetny a sipku jw kolem dost...par kousku divizny byla spise rarita...
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.03.2018, 06:19 PM
Příspěvek: #149
RE: Kvitnutie
Jestli je to na suchem míste, skusil bych materidoušku...
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.03.2018, 07:41 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 28.03.2018 08:16 PM od Emil Komenda.)
Příspěvek: #150
RE: Kvitnutie
možností je víc-zkusit, co tam půjde- třebas Brutnák, Dobromysl, Meduňka, Yzop, Kostival- semena prodává zahradnictví JIKL, aby se nečekalo rok, tak prodává i přezimované sazenice.
Na železničních náspech v Přerově roste mnoho let nektarodárná Klejicha Hedvábná. Semeno určitě půjde také sehnat.

semeno zlatobýlu kanadského se dá koupit na: http://www.levnerostliny.cz ; Klejicha Hedvábná /www.semena.cz, nebo sazenice v zahradnictví spomyšl
Hlasování: Centisi (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 3 Host(é)