Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 5 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japonský úl
12.01.2014, 03:58 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 12.01.2014 07:08 PM od Debora.)
Příspěvek: #101
RE: Japonský úl
no jasně, je to otázka ceny. Odvedli jste krásnou práci a určitě nemám za lubem něco hanit. Já bych jen ráda doporučila zhlediska odstínění elekromagnetického záření nechat stříšku dřevěnou, nebo pro lepší trvanlivost potáhnout ji hliníkovým plechem, ten není drahý. I když to možná někteří lidé zpochybnují, magnetické kovy narušují ve větší mírře, než je doposud včelařskou veřejností uznáváno, rezonanční frekvenci včelstva, která je nutná pro štěpení fotonů na buněční hladině. Je li frekvence magnetického pole naružena, nemá organismus schopnost přijímat látky, které jsou pro stabilizaci organismu nutné.
Hlasování: Petr Jezowicz (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.01.2014, 09:10 PM
Příspěvek: #102
RE: Japonský úl
Rozumím tomu co máš na mysli... Jak jsi napsala je to otázka ceny. Předpokládám, že dřevěná šindelová střecha by nějakých 10 let sloužila, ale byla by strašně drahá. Nicméně.... Smile vyzkoušet by se to mohlo. Děkuji Deboro
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.01.2014, 10:02 PM
Příspěvek: #103
RE: Japonský úl
Tu je šindlová strecha na mojich úľoch Warre. Myslím, že vôbec nie je drahá.

[Obrázky: P1120073.JPG]
Hlasování: Petr Jezowicz (+1), schützmeister (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.01.2014, 10:30 PM
Příspěvek: #104
RE: Japonský úl
Takhle mě to nenapadlo, v hlavě jsem měl klasické šindele. Pokusíme se střechu takhle udělat. Pane Bencúre, máte ozkoušeno, jak dlouho střecha vydrží?

Díky Honza
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.01.2014, 10:39 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 12.01.2014 10:48 PM od Aleš Molčík.)
Příspěvek: #105
RE: Japonský úl
Vím o šindelové střeše a ta má určitě něco kolem 100 let. Jinak u šindelové střechy na úly není nic jednoduššího něž to přetřít olejem. A nemusí jít o klasický valašský šindel existuje ještě vídeňský šindel a to jsou jen laťky ve dvou vrstvách přeložený přes spáru na sobě. Ale jde o to, že šindel musí být prvně štípaný a potom hoblovat.
Hlasování: DuV (+1), Petr Jezowicz (+1), Martin Nezbeda (+1), Jan Hucko (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.01.2014, 10:50 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 12.01.2014 11:05 PM od Milan Bencúr †.)
Příspěvek: #106
RE: Japonský úl
Ja používam na náter úľov, teda aj strechy, slnečnicový olej a vosk v pomere 5 : 1. Na drevo nanášam štetcom horúcu zmes. Tiež to nemá chybu. Náter treba asi po piatich rokoch opakovať. Moja šindlová strecha na úľoch je po piatich rokoch stále funkčná.

[Obrázky: Pozadie+v+zime.jpg]

[Obrázky: DSC00001.JPG]

Tu je ukážka od kamaráta z Česka, kde sedlovú strechu Warre tvorí len doska.
[Obrázky: IMG_2165.jpeg]
Hlasování:
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.01.2014, 01:31 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 13.01.2014 01:32 AM od Ing.Jiří Šturma.)
Příspěvek: #107
RE: Japonský úl
Co ty údernice na prostřední fotce - druhé zprava? Big Grin Ty jsou určitě "nejlepší na stanovišti".
Hlasování: Leoš Dvorský (+1), Milan Bencúr † (+1), Jan Hucko (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.01.2014, 07:40 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 13.01.2014 09:20 AM od Milan Bencúr †.)
Příspěvek: #108
RE: Japonský úl
Určite sú najlepšie. Kolektívna práca v prospech celku je pre ne samozrejmosťou. Sú to ateistky, ako ja. Možno pri zimnom slnovrate volajú na slávu aj Kračúňovi, jednému z bohov našich slovanských predkov. Mne sú však sympatické aj husitské protestantky, ktoré tiež spoločne hospodária a v produkcii vôbec nezaostávajú za úderkou robotníčok. A ja, ako slobodne uvažujúci zemepán, sa k ich ťažkej práci správam čo najšetrnejšie, pretože Zem a prírodu okolo nás som nedostal len tak od mojich rodičov, ale tí mi ju požičali s kultúrnym dedičstvom predkov, ktorí síce nevedeli čo je to bio a eko, ale pracovali určite s láskou ku svojim políčkam, lúkam, sadom, lesom aj hospodárskym zvieratám. Tie pozitívne hodnoty mojich predkov chcem tiež požičať svojim deťom. Obľubujem mäsité aj pôstne jedlá. Dal som sa aj s mojimi včielkami na spoločné hospodárenie v súlade a čo najbližšie k prírode. Včelárenie na prírodnom diele je v súlade so zásadami ekologického poľnohospodárstva, takže máte istotu, že vaše telo nie je vystavené zbytočnou záťažou chemickými látkami. Wink
Hlasování: Jan Hucko (+1), Leoš Dvorský (+1), Petr Jezowicz (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.01.2014, 02:21 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 14.01.2014 01:07 AM od Mlha.)
Příspěvek: #109
RE: Japonský úl
(13.01.2014 07:40 AM)MilanBencúr napsal(a):  Kolektívna práca v prospech celku je pre ne samozrejmosťou.
A místo královny mají generalisima Josifa Včelionoviče Včelina. A kdo by náhodou nechtěl bzučeti budovatelské písně bude vyhnán do nezatepleného Gulagu zřízeném ve vedlejším Warréčku.

(13.01.2014 07:40 AM)MilanBencúr napsal(a):  Mne sú však sympatické aj husitské protestantky, ktoré tiež spoločne hospodária a v produkcii vôbec nezaostávajú za úderkou robotníčok
Doufám, že na základě svého zářného vzoru z říše lidské, často a rády pořádají spanilé jízdy k sousedům a hodně ti toho naloupí...

Ale zpět ke stříšce a krytině, já jsem koketoval s použitím mleté břidlice, z pár metrů je to k nerozeznání od pravé štípané, vypadá to hezky a mělo by to vydržet. V létě jsem také v Jižních Čechách viděl chalupy s umělou šindelovou střechou, kterou jsem také odhalil až poté co jsem si na ní poklepal. Tedy nemáte někdo zkušenosti z těmito materiály, sice jsou umělé ale neměly by zas tak moc rušit.
Hlasování: Milan Bencúr † (-1), Petr Jezowicz (+1), tondabh (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.01.2014, 08:13 PM
Příspěvek: #110
RE: Japonský úl
(12.01.2014 10:02 PM)MilanBencúr napsal(a):  Tu je šindlová strecha na mojich úľoch Warre. Myslím, že vôbec nie je drahá.

[Obrázky: P1120073.JPG]
Fakt moc dobrý nápad.
Pro ty, kdo dřevu moc nevěří - když se to udělá z nenahnilého matroše, tak i bez natření to musí 15-20 let vydržet i ze smrku, udělá se černá vrstva, to ano, ale pak už to drží.
Kdo by to chtěl ještě ještě zdokonalit / a bez nátěrů / tak doporučuju větší sklon - nejvíc to hnije od stojící vody, nebo použít modřín / 30 let dávám záruku, pokud dáte jen tmavé dřevo bez okrajové běle /.
Ale bude to černé a poroste na tom mech. Jako v lese.
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)