Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 2 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japonský úl pro začátečníky
28.06.2017, 01:58 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 28.06.2017 02:20 AM od tondabh.)
Příspěvek: #121
Tongue RE: Japonský úl pro začátečníky
No Jarouši na to že včelaříš již od roku 1 000 našeho letopočtu, tak zkušenosti nic moc.Smile)) Nevím v jakých podmínkách včelaříš, ale v 550 m nad mořem se dá z japončíka odebrat klidně 30 kg medu a 20 nechat pro včeličky na zimování, jen to chce trochu trpělivosti při sbírání teorie, kterou pak musíš vyzkoušet v praxi, ale říkám nevím jaké máš snůškové podmínky, měj se krásně včeličkově Tonda.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.06.2017, 01:58 PM
Příspěvek: #122
RE: Japonský úl pro začátečníky
Jenom 30 kg pro Tebe a pro včely 20kg?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.06.2017, 03:04 PM
Příspěvek: #123
RE: Japonský úl pro začátečníky
(28.06.2017 01:58 PM)Jarda napsal(a):  Jenom 30 kg pro Tebe a pro včely 20kg?

Jarouši, můj příspěvek byl myšlen upřímně a v humoru, neboť jsem se ve Tvém profilu dočetl, že včelaříš od roku "1 000".

Svou odpovědí vyjadřuješ, že jsi včelaření v japončíku moc nenastudoval, protože jinak by jsi se dočetl, že těch 30kg se odebírá jako přebytek a těch 20kg na zimování včeličkám bohatě stačí. V mém příspěvku je psáno že se dá 30kg odebrat, ale dobrý včelař si nechává pro včeličky železnou zásobu, a kdyby jim bylo potřeba na jaře pomoci má kam sáhnout a přidat nástavek s medíkem, ale přes sezonu je nejvhodnější nástavky s medem odebrati. Myslím že je to zde ve vláknech o japončících podrobně popsáno, tak Ti přeji hezké počteníčko a poté pěkné včelaření Tonda.
Hlasování: Martina (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.06.2017, 03:31 PM
Příspěvek: #124
RE: Japonský úl pro začátečníky
Studoval jsem vše co bylo o Japoncích napsáno. Mojí chybou bylo, že jsem to nedal přečíst mým včelkám v Japonci. Tím končím debatu. Včelky se pomalu stěhují do Warré úlu.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.06.2017, 02:56 PM
Příspěvek: #125
RE: Japonský úl pro začátečníky
Já Ti věřím, jen každý jinak studujeme a následně včelaříme, měj se krásně Waréčkářsky a ať se Ti daří Tonda.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.06.2017, 03:40 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 29.06.2017 03:53 PM od straka.)
Příspěvek: #126
RE: Japonský úl pro začátečníky
1) Ještě je tu jedna cesta: nový beznástavkový úl DEHTIN
2) Dokončen na 90%, ještě chybí slíbená fotečka jak podstavce tak úlu s popisem
3) v novém úlu DEHTIN č. 2 od slunovratu je nově oddělek a včely jej prověřují
4)Ještě bych s tím Warré počkal do zveřejnění
"plásty jsou ale 39x24 nastojato, i když tak nebyly u oddělku stavěné, snad se z toho včely v oddělku nezblázní "
"jsou ale nějak moc klidné, je tu kolem pole máku asi 10 hektarů, nevím jak jim sdělit tancem, že všude okolo je mák"
Straka Dehtín
Hlasování: tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
30.06.2017, 01:16 AM
Příspěvek: #127
RE: Japonský úl pro začátečníky
Pepčo cest je hodně a každý má svobodu si vybrat co mu bude vyhovovati a sedět na jeho představy. Osobně testuji asi 5 druhů úlů současně již několik let a jsem kolikrát mile překvapen jak se zkušenosti s jedním druhem úlu dají použít v jiném typu úlu a funguje to, takže Ti držím palce ať se Ti Tvůj projekt daří a přitom stále platí má nedávná připomínka, testovat úl dehtín ve více kusech a s vybraným materiálem, měj se krásně nadšeně Tonda.
Hlasování: Debora (+1), renttip (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.03.2019, 10:40 AM
Příspěvek: #128
RE: Japonský úl pro začátečníky
Tondo, mám jeden dotaz - ty úchyty, za které zvedáte japonský úl na zvedáku, máte jen na spodním nástavku. To si je tam vždy přešroubujete, nebo dopředu počítáte, kdy dáte dolů nástavek s úchyty?
Moc děkuji, ve vašemu podání je včelaření hračka. Díky vám jsem se rozhodl se včelám věnovat.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.03.2019, 07:40 PM
Příspěvek: #129
RE: Japonský úl pro začátečníky
Zdravím,
(ty úchyty), za které se zvedá úl bych doporučil na všechny nástavky. Dá se zvedat potom jaký-koli nástavek a nemusí to být zrovna ten spodní, ale i jiné.

Hodně štěstí

Jenda


Přiložené soubory Miniatury
       

Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří. Lokalita: Habartov (starý Habartov) okres Sokolov 485m Krušné hory
Hlasování: Tomáš Růžička (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.03.2019, 08:29 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 28.03.2019 09:14 PM od DamianOrlok.)
Příspěvek: #130
RE: Japonský úl pro začátečníky
(28.03.2019 07:40 PM)Jan Brunclík napsal(a):  Zdravím,
(ty úchyty), za které se zvedá úl bych doporučil na všechny nástavky. Dá se zvedat potom jaký-koli nástavek a nemusí to být zrovna ten spodní, ale i jiné.

Hodně štěstí

Jenda

Děkuju, Jendo, ale já mám na všech nástavcích úchyty vybroušené dovnitř, takže zvedat ty horní není problém. Mám ale zvedák, kterým mohu zvednout celý úl, jako to má Tonda a to jde jen za ty uši. Asi je budu šroubovat dle potřeby...
A nebo mrkni sem, jak se to řeší v Západním Německu Big Grin
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)