Toto vlákno však nie je o vegetariánoch, ale o zdravej prírode a o zdravých potravinách. Je tu dosť miesta pre všetkých.
Perfektní krátké video, které srovnává, jak organické a konvenční zemědělství ovlivňují život farmářů. Které z těchto dvou forem uživí svět?
Všetko so všetkým súvisí. Kde najdeme "zmanipulované" geny?
Modifikované a prokazatelně vysoce toxické plodiny (s obsahem herbicidu glyfosátu, toxinu Bacillol Th., Příp. Beta-Exotoxínu) společnost Monsanto distribuuje ve velkém na evropský i slovenský trh. Ačkoliv se tyto toxiny většinou relativně rychle rozpadají, konzumují je hospodářská zvířata (v podobě krmiva), ale také polní fauna, ptáci, či hlodavci, kteří pak rodí degenerované a deformované potomky (a sami trpí na onkogenní onemocnění). A nejen plodiny, ale i výrobky z nich se dostávají skoro do každého baleného jídla, a to kvůli nízké ceně a nenáročnosti na pěstování, resp. pro odolnost vůči škůdcům.
Európska komisia (EK) koncom apríla oznámila, že chce presadiť zákaz používania pesticídov z triedy neonikotinoidov na ochranu rastlín a obilnín aj napriek tomu, že 27 členských štátov sa na tomto bode nedokázalo jednoznačne dohodnúť. Slovensko patrilo medzi krajiny, ktoré boli proti zákazu neonikotinoidov. Slovensko požaduje vedecké dôkazy o tom, že takzvané neonikotinoidy majú naozaj zhubný vplyv na včely. Komisia navrhla v januári zakázať používanie neonikotinoidov po tom, ako viaceré výskumné tímy v EÚ dospeli k záveru, že predstavujú "akútne nebezpečenstvo" pre včely medonosné, ktoré opeľujú väčšinu komerčne pestovaných rastlín v Európe.
Konopný papír má delší životnost a může se vícekrát recyklovat než papír ze dřeva. Konopí lze kombinovat s jinými obnovitelnými zdroji jako např. s recyklovaným papírem, třtinou, lnem nebo slámou. Takto vyrobený papír je díky konopí pevnější a trvanlivější. Bezdřevnatá výroba papíru tak může uchránit populaci ryb v říčních tocích a omezit kácení lesů a deštných pralesů.