Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diagnostika varroázy
18.04.2016, 08:09 PM
Příspěvek: #51
RE: Diagnostika varroázy
No to chce hlavně vidět a pak jednoduché počty. Chystáme se dělat pro členy VSMBO takový jednoduchý manuálek, tak to můžu rozšířit. Ovšem nejlépe se učí přímo. Po internetu nebo PC to moc nejde. Já vím, že dnes je doba, že si všichni myslí, že strýček Googel ví vše, ale neví a i ta WIKI má značné mezery nebo spíš šíří dezinformace. Jsem ale stará škola, tak to tak ber. Pokud mi vyjde ten seminář, můžeš se zúčastnit, míst bude omezeně. Neboj, my žádné Kč dopředu nevybíráme. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: Víťa (+1), Jindřich Šafránek (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.04.2016, 09:26 PM
Příspěvek: #52
RE: Diagnostika varroázy
Teď na tom snad budu líp s časem, tak se rád zůčastním. Smile Snad nebude pozdě. :\
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.04.2016, 09:11 AM
Příspěvek: #53
RE: Diagnostika varroázy
Leoš, kedy budeš mať
seminár??????
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.04.2016, 11:52 AM
Příspěvek: #54
RE: Diagnostika varroázy
Rosťo jen rámcově. Budu u Radka v Rokytně, tam budu mít část. Pak je tu svátek JH.C.M. ale organizace mne nutí do zájezdu ale něco určitě udělám. Pak tu jsou dny otevřených dveří. V úterý, středu vyhlásím, v sobotu se sejdeme (nebo taky ne), to je pro VSMBO. V září je volný termín poslední nebo první víkend. Totéž chovatelské workshopy. Já opouštím ty masovky, které sloužily spíš pro propagaci. To mile rád přenechám těm, kterým to dělá radost.
Vracíme se modifikovaně k prvotnímu způsobu práce ŠPV, jak jsme začali ihned na začátku. Se mnou je to časově náročnější nejen kvůli práci, nebudu to rozepisovat. Nebo kdo něco skutečně chce, musí si termín vynutit. Nemohu si dovolit vyhlašovat něco moc dopředu. Jinak např. v článku Bez jedu to nejde? je napsáno hodně, musí se číst i mezi řádky. Bude díl II a další volně navazující. Víc soukromě, nepatří to sem. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.04.2016, 12:17 PM
Příspěvek: #55
RE: Diagnostika varroázy
(19.04.2016 11:52 AM)Leoš Dvorský napsal(a):  Rosťo jen rámcově. Budu u Radka v Rokytně,
Vracíme se modifikovaně k prvotnímu způsobu práce ŠPV, jak jsme začali ihned na začátku. Jinak např. v článku Bez jedu to nejde? je napsáno hodně, musí se číst i mezi řádky. Bude díl II a další volně navazující. Víc soukromě, nepatří to sem. LD
Leoši pokud mohu , myslím že rozšířit vědomosti " Jak číst na česně " o stať diagnostikování Vd, nosema a, c, atd. atd. . bude neutrální z hlediska používíní ( těch či oněch ozdravných jedů ) což je vždy trochu komerčně cinknuté. Ukaž jen cestu , záleží na každém zda ji použije nebo se bude řídit běžnými SVS + ČSV z.s. návody.
Rýpat se v plodišti a hledět jen na podložky po jedování je pro včely spíše stresující než prospěšné, možná se ale mýlím ???
Prosím ten manuálek, čím dříve tím lépe.
Díky.

Jindřich
Hlasování: lyn_x (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
20.04.2016, 11:36 AM
Příspěvek: #56
RE: Diagnostika varroázy
Každý rok čumím na ty variability jak tele na nový vrata. Stále více se mi potvrzuje, že roztoči nejsou příčinou nemocí, spíše je to opačně. V nemocných včelstev se roztoči pouze rychleji množí.
Hlasování: Jan Brunclík (+1), terez.c (+1), Víťa (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.06.2016, 03:10 PM
Příspěvek: #57
RE: Diagnostika varroázy
Jop.. tak zrovna včera jsem na vlastní oči viděl, jak je přirozený spad opravdu jen orientační a opožděná záležitost. Dlouho jsem vyčkával u jednoho včelstva se zásahem, s tím, že mi ještě zavíčkují nástavek.. spad kolem 20 VD (ale nedávno ještě pětina) .. ale znervózňovalo mě čím dal větší množství poškozených včel a stagnující síla včelstva. Namátkou jsem otevřel pár zavíčkovaných dělnic a nestačil jsem se divit. Napadení u toho vzorku přes 50%, lecke dvě i tři samičky... Matka ploduje a včelstvo to zatím nevzdává. Víčkování nevíčkování, okamžitě thymovar a jsem na to zvědavej, snad není pozdě.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)