Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
09.05.2018, 05:54 AM
Příspěvek: #1731
RE: Co se děje v úlech teď
No to je rok , není ani půlka května? odkveta řepka a začínají akáty ! Lípy už mají také našlápnuto!
Hlasování: straka (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.05.2018, 04:07 PM
Příspěvek: #1732
RE: Co se děje v úlech teď
(24.04.2018 04:47 PM)Leoš Dvorský napsal(a):  3) Tahat zásobní plásty z úlu???? To snad jen když se někde nedostává zásob a to s ohledem na 1). U začínajícího možné, u zkušenějšího naprostá rozmařilost.
4) Přeci víme, jak včely ukládají, využívají čerstvě přinesenou sladinu a jak pracují se starými zásobami, jak je organizováno hnízdo, jaké jsou kdy tendence rozvoje (směr) a další Zřejmě jsem článek o medné komoře psal zbytečně. To není o technice, ale zákonitosti integrity plodu se zásobami a z také zákonitosti česna. Kdo jej pochopil, nemůže se bát smíchání cukru a medu protože ví a nehádá.
No tak to já právě nevím Angel Ale učím se, článek jsem si vyhledal a pečlivě přečetl. Díky za navedení správným směrem a také za trpělivost s námi věčnými začátečníky Shy
Hlasování: Miroslav Matucha (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
15.05.2018, 11:56 AM
Příspěvek: #1733
RE: Co se děje v úlech teď
Tak sem dneska nakoukl vcelkam do bejváku protoze mi nechtely obsadit pridanej nastavek a ejhle...nasel sem tri matecniky u spodni loucky...na rojeni se mi jich zda malo a v ticha vymena tedkom v kvetnu asi taky ne...tak sem trosku z toho zmaten Big Grin Matku sem nehledal ale myslim ze tam je..vcely sou v klidu a videl sem tak 4 denni cerviky nektery mozna mladsi po okrajich plastu..
Kazdopadne sem je dal nad mednik s jeste dalsima 3 plasty se zavickovanym plodem nejakym pylem a sladinou a jak se natahnou na plod kojicky sundam na oddelek a uvidime...jen doufam ze sem nejakej neprehlidl na ostatnich ramkách Big Grin
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
06.06.2018, 02:54 PM
Příspěvek: #1734
RE: Co se děje v úlech teď
Dnes kontrola kladení v oddělcích, kladou 4 ze 6. Ty 2 mají ještě dle chovatelského kalendáře čas. Juknul jsem i na roj, který jsem sebral kolegovi (a dostal ho za odměnu) ze špičky mladého smrku stoje na špičkách na poslední šprincli žebříku dne 19.5. Matka byla loňská. Asi málo prostoru.
   
Nasypáno do úlu a na zkoušku jim loučky nastaveny na teplou stavbu a dnes to vypadá takto:
   
Vyndal jsem poslední plást a ejhle. Vajíčka a matka.
   

Optimální řešení přichází v závěru.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.06.2018, 09:58 AM
Příspěvek: #1735
RE: Co se děje v úlech teď
Hezký pohled, já zatím ze 3 oddělků ve dvou kladou, třetí má tak 7 dnů ještě čas. Začínají kvést lípy, tak snad bude letos lepší snůška než loni, to jsem nechal to málo co přinesly včelám.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.06.2018, 11:39 AM
Příspěvek: #1736
RE: Co se děje v úlech teď
Tomáši, vidím, že máš Lang. to jsi udělal dno na teplou stavbu nebo to řešíš letáčem v nástavku?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.06.2018, 12:27 PM
Příspěvek: #1737
RE: Co se děje v úlech teď
Dno jsem zavřel, otočil o 90 st., na něj rám z latí s česnem na teplou stavbu, na to nástavky.

Optimální řešení přichází v závěru.
Hlasování: Antonín Hyžík (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.06.2018, 04:19 PM
Příspěvek: #1738
RE: Co se děje v úlech teď

Včelstva v 600m

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Hlasování: Václav Návara (+1), Ali (+1), Antonín Hyžík (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.06.2018, 10:45 PM
Příspěvek: #1739
RE: Co se děje v úlech teď
koukám ještě pár let, desítky úlů a budeš na počátku konce sil Smile
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.06.2018, 11:13 PM
Příspěvek: #1740
RE: Co se děje v úlech teď
Jo Jo v 80 to bude na zvedak to vymyslim Big Grin

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 14 Host(é)