Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biologie včely
24.11.2015, 03:51 PM
Příspěvek: #31
RE: Biologie včely
Chtěl bych se podělit o jednu, pro mě, zajímavost. V červnu jsem nechal v plastové vaničce (zhruba o půdorysu langstrotha, výšky 15 cm) venku vyzobat včely zbytek medu z vykapaného voští (nevytáčeného - byly tam tedy rozmačkané/rozřezané plásty). Byla všude hojnost, a tak u vyničky nebyly žádné nepokoje (lítaly na to čmeláci i vosy). A ta zajímavost nastala ve chvíli, kdy si na stěně vaničky včely začaly stavět z vykapaného včelího vosku včelí buňky (jen tak na plocho, podobně, jako to občas dělají na stěně v úlu). Tak si říkám, proč to vlastně dělaly?
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.11.2015, 07:54 PM
Příspěvek: #32
RE: Biologie včely
Asi to potvrzuje to : pilný jako včelička, dělaj mě to i z víček v pixle v krmítku, udělaj z toho úplně takový blob. Důvod neznám.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.11.2015, 10:33 PM
Příspěvek: #33
RE: Biologie včely
lidé sypou na kluzkou cestu materiál, který právě mají v hojnosti po ruce. Včely nedělají nic jiného.
Hlasování: renttip (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.11.2015, 01:40 PM
Příspěvek: #34
RE: Biologie včely
Mno, mě spíše napadlo, protože venku nalezenou potravu i brání, že to spíš přepracují do formy plástů z důvodu lepší obrany.
Může to být i úplně jinak. Big Grin
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.06.2016, 03:02 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 22.06.2016 11:37 AM od Debora.)
Příspěvek: #35
RE: Biologie včely
Japonské včely vyvinuli strategii sebeobrany proti obřím sršňům. Včelstvo obalí sršeň a zvýší teplotu až na 47,8°C a jejich tepelné vlny vetřelce doslova upečou. Tento způsob sebeobrany zaručuje včelstvu, že sršeň nemá možnost uniknout a informovat svůj kolektiv, kde se včelí hnízdo nachází.
Video: La défense des abeilles japonaises contre un frelon géant
Hlasování: Jan Brunclík (+1), terez.c (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.06.2016, 11:40 AM
Příspěvek: #36
RE: Biologie včely
Tady je odkaz na celý film https://uloz.to/hledej?q=Buddha%2C+v%C4%...%A1n%C4%9B
Hlasování: Debora (+1), Jan Brunclík (+1), terez.c (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)