Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Důležité zimní léčení - začátečník
21.11.2019, 12:33 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 21.11.2019 12:59 PM od stefanos689.)
Příspěvek: #18
RE: zimní léčení - začátečník
Pro Tini:

A proto se odvyká postupně, protože náhlé změny jsou pro organismus obrovským šokem. I když jsou jedinci, kteří to někdy a v něčem zvládnou ze dne na den. Čili cesty ke stejnému cíli mohou být různé.

--------

Pro Leoše:

Tak já nevím, ale těžko hledám něco v čem včelařím v zásadě stejně jako mé okolí. Určitě by se něco našlo, ale chtělo by to se bavit konkrétně. Kdybych měl blok v hlavě, tak bych se na neprošlapané cesty vůbec nepoustěl. Díky neustále se opakujícímu MVP u jednoho lajdáka jsem se ocitl v situaci, kdy jsem vyrazně dominantní včelař v okolí a můžu si dovolit volněji testovat. Většina včelařů to tady zabalila, anebo přesunula stanoviště jinam. Na druhou stranu živím 5-členou rodinu a nemohu si dovolit jít cestou bond testů, tvrdé selekce na všech svých stanovištích zároveň. Takže se snažím to kombinovat tak, abych vždy měl dostatek včelstev na snůšku.


--------

Pro Tomáše:

Pokud budeš chemicky ošetřovat, nadějný materiál se ti nevyloupne.


Bereš to podle mě moc dogmaticky. Zaprvé jeden půlrok je na hodnocení dost málo. (Já oddělky neošetřuji nikdy, to beru jako samozřejmost)... Můžeš přežít i 3 roky a pak Ti to popadá. V současné době se odhaduje, že šance na přežití bez jakýchkoliv zásahů je cca 1%. Je lepší ošetřit tam, kde je to nutné a zamezit tak katastrofě s tím, že vyměním matky ze včelstev, která ošetření nepotřebují. Nač Ti bude, když Ti ze 100 včelstev zůstane 1 nadějné, ale nebudeš mít žádné "maso", kde bys ten materiál mohl dál rozvinout? Takhle já uvažuju a mám to podložené byť jen 7 letou zkuseností. Tak zkus napsat v čem konkrétně nesouhlasíš a navrhnout lepší realistické řešení...
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: zimní léčení - začátečník - stefanos689 - 21.11.2019 12:33 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)