Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Setkávání - nejen Pražská
01.11.2019, 07:22 PM
Příspěvek: #11
RE: Setkávání - nejen Pražská
Vážení kolegové, kolegyně.
Po té, co mi v létě tam nahoře řekli: „Maž zpátky ještě nemáš hotovo“, jsem souhlasil s tím, že ještě , a asi naposled, udělám pro ŠPV takový cyklus přednášek, resp. seminářů o včelaření vycházejícího ze života včelstev v přírodě.

Jednalo by se o 3-5 celodenních seminářů, kde bych vám sdělil své zkušenosti s alternativním přístupem ke včelaření nebo, chcete-li, přírodním včelaření, tak jak se v něj mé včelaření vyvinulo za 58 let. Bylo by to formou, kterou jsme uplatnili letos v lednu v Turnově. Tj. 2-3 hodiny přednáška (ovšem ne tak jak jste zvyklí od jinud nebo jak jsem je dělal dříve), pauza na oběd (v Turnově jsme ji prokecali) a pak dalších 2-3 hodiny diskuze, případně řešení konkrétních situací na vašich včelnicích, ve vašich včelstvech.

Tak jako v lednu by celou organizaci měla na krku BUŇKA SEVER. Její představitele znáte. Samozřejmě byl –li by někdo schopen něco podobného zorganizovat i jinde, dejte návrhy, nejlépe přímo na mojí emailovu adresu leosdvorsky@tiscali.cz, zvážíme to.

Důvodem úmyslu organizovat takovýto cyklus seminářů je také ten, že se sice myšlenky hnutí ŠPV a teze ŠPV v širší včelařské veřejnosti a prezentují různými lektory, ale velmi často neúplné nebo i zkreslené bez konkrétních zkušeností z praxe. Jednoduše nejsou autentické. To chci napravit a také sejmout růžové brýle těm, kteří si myslí, že stačí mít jen ten „správný úl“ a nic se nemusí.

To, že když říkám, že je třeba naučit se uskutečňovat věci nečiněním neznamená, že nedýchám. A právě o to „dýchání“ jde především. Snad je zřejmé, co tím myslím.

Po dnešku zvažujeme následující:
1) Zvažujeme, zda by semináře byly přístupné i ostatním organizacím (jedna se již ozvala). Proto toto Info není v interní části fóra.
2) Účastník by musel absolvovat celý cyklus, jinak by to nemělo smysl. Nebude to primárně zaměřeno na začátečníky jako v lednu 2019.
3) Zvažujeme i zda by cyklus nebyl jen pro uzavřený okruh zájemců (vzhledem k prostoru). To je na diskuzi, uvidíme.
4) Samozřejmě by byl placený k pokrytí nákladů.
5) Zvažujeme i pro zúčastněné jakousi praktickou pomoc (něco jako přítel na telefonu) po absolvování celého cyklu.
6) Nápadů je více, ale uvidíme. Prozatím nechceme dělat žádnou masovku, ale kdo ví.
7) Původně jsme chtěli začít v prosinci, ale asi to necháme uzrát a začneme v r. 2020 v lednu nebo jak se to vyvine.

Dále chystáme změnu administrace účastníků. Doposud jsem to měl na krku po Karlovi já.
Je třeba rozšířit kompetence na mladé členy. Proto budeme organizovat i tzv. přeregistraci účastníků i vzhledem k GDPR. Pro to a i pro rychlý kontakt s vámi potřebujeme mít vaše aktuální emailové spojení . Prosím ty, kteří mají změnu o zaslání nového emailu na mojí emailovou adresu výše uvedenou. O dalším postupu budete včas informování právě prostřednictvím e-mailu.

Vaše případné připomínky a náměty pečlivě zvážíme.
Vše dobré. Ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: Jan Stránský (+1), Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Setkávání - nejen Pražská - Leoš Dvorský - 01.11.2019 07:22 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)