Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
01.11.2014, 10:20 PM
Příspěvek: #81
RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
Pro případ, že by přišly holomrazy. Je to doporučené i v případě, že česnek bude vzcházet až na jaře.
K tomu hnojení půdy, uvádí se, že na česnek nebo obecně všechny cibuloviny se nemusí hnojit. Ale ono to vychází z toho, že cibuloviny je zelenina v druhé trati a to znamená jen to, že je to zelenina se středním nárokem na živiny. Takže jde hlavně o to jakou kdo má půdu.
Na zeleninu v první trati se dodávají půdě živiny, protože je to zelenina s nejvyšším nárokem na živiny patří tam košťálová a plodová zelenina. Do druhé tratě, se středním nárokem na živiny patří kořenová, listová a cibulová zelenina. A poslední v osevním postupu je zelenina s nejnižším nárokem na živiny v třetí trati a patří tam jen lusková zelenina. Lusková zelenina má tu vlastnost, že na kořenech má bakterie které dokážou na sebe vázat vzdušný dusík a proto jsou dobrou předplodinou pro zeleninu v první trati a kruh se uzavřel. Ale já mám dostatek kompostu, takže vyhnojeno mám každý rok plošně a nic se tím určitě nezkazí také jen ta zelenina co ty živiny nepotřebuje je nevyužije a zůstanou tam na příště.
Hlasování: tondabh (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Aleš Molčík - 01.11.2014 10:20 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)