Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
21.01.2016, 11:44 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 21.01.2016 11:58 AM od Crha Karel.)
Příspěvek: #120
RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
(21.01.2016 12:25 AM)Macek napsal(a):  ... na ty rezavé španělské slizouny máme doma tiež barličky - po záhrade nám pobehuje šest indických bežcov Wink

(21.01.2016 09:08 AM)Aleš Molčík napsal(a):  A fungují ti běžci? Já mám na ně berličku a na konci hřebík.

Tak to jsme na tom stejně, taky jich mám šest. Jen si myslím, že to nejsou berličky, ale přirození predátoři a fungují skvěle i na, do našeho prostředí invazně a nepřirozeně vstoupivšího, rezavého slizouna.

(21.01.2016 11:43 AM)Martin Smutný napsal(a):  Běžci skvěle fungují, pokud nemáte v sousedství kmotru lišku (zatím vede 7:0, sebrala i 2 kačeny sedící na vejcích). A hřebík na klacku funguje, pokud to je upíchatelné (ve vrcholu jejich "plodové křivky" asi před 4 roky jsem je počítal a bylo jich 60/m2).
Teď je to už lepší, počkejme si na vývoj......
Uprostřed lesa mám s liškou stejnou zkušenost. V dobách, kdy jsme je neměli byla denní hodinová sklizeň mezi 600 a 800 kusy.
Ke spokojenému výsledku, ale potřebuješ necelé dvouleté období. Běžci jsou plaší a rozšiřují svůj rajón pozvolna. Nejvíc práce udělají hlavně na podzim, kdy lustrují plochu a likvidují slimáčí vajíčka ve velkém.
Má zkušenost: 1.rok - pozdní jaro - 2 běžci - na objem vzrostlých slimáků, který jsem výše zmínil nestačí, ale příštím rokem jsme na jaře byl stav slimáků na cca 10% předchozího a to už v pohodě dvě kachny urejdovaly. Pak přišla liška. teď jich mám šest a pečlivě je hlídám.
Hlasování: Aleš Molčík (+1), Jan Brunclík (+1), Martin Smutný (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Crha Karel - 21.01.2016 11:44 AM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)