Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Přirozený život včelstev versus člověk J.Nymsa
05.06.2016, 11:13 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 05.06.2016 04:11 PM od straka.)
Příspěvek: #294
RE: Přirozený život včelstev versus člověk J.Nymsa
(04.06.2016 05:24 PM)lyn_x napsal(a):  Straka: jak přesně jsi přišel o oddělek? Já mám optimaly, ale experimentuju s těma vertikálníma česnama v nástavcích - přijde mi, že to maj pak víc "po ruce" a můžou líp řídit ventilaci i v těch přechodných obdobích a líp se bránit i když jsou slabší - a taky se mi zdá, že to preferujou oproti hlavnímu (spodnímu) česnu, když ho nechám otevřený. Ale zatím to jsou jen takový první dojmy. No a taky by mi to umožnilo výrobně zjednodušit dna, pokud budou bez česna. V každým případě si nástavky "bastlím" na koleni, takže na škvíry se klidně mohu spolehnout.

ps. jednou jsem trochu "blbnul" s dýmákem a zkoušel, co dokáže včelstvo vyventilovat a jak rychle reaguje atd. .. no, sice jsem je pěkně nasral, až jsem si to pak vyčítal, ale rozhodně bylo zajímavý to pozorovat. Uměj s tím prouděním zacházet pěkně sofistikovaně a koordinovaně.

Přesně jsem přišel o 2 oddělky:
1)experimentální úly byly dle mě samá škvíra a venku psí studené počasí, uvnitř úlu moc velký prostor asi 40x40x80cm, měl jsem pocit, že jim musí být zima.
2)usoudil jsem, že když včely uvnitř leccos zalepují propolisem, zkusil jsem zvenku škvíry dočasně zalepit polyuretanovou pěnou
3)"česnoočka" nerozlišuji otvory jsem zmenšil na dvě včely, (nebyla dobře vyřešená "klimatizace")
4) po několika dnech jsem na kontrole zjistil úplný úhyn udušením prostor úlů se celý naplnil smrtelnou koncentrací CO2 a včely byly mimo hranice přežití, kdyby to měly uvětrat musely by opustit malý
chomáč nešlo by to a odešly by na teploty pod 7°C, v podmetu byl velký spad, navíc v úlu vysoká vlhkost ...atd.
5) Nemá význam to nyní pitvat, je třeba se poučit a také informovat přátelé na SPV, aby nešli stejnou cestou.
6) Problém "klimatizace úlů" je v intenzivním řešení, odvod par již vyřešen bez sorpce a difuse(bez koberců, ovčí vlny, hoblin, trouchnivého dřeva, zatím i bez folie,
cílem relativní vlhkost kolem 60% ve dne , v noci, v létě , v zimě, za větru, to mám vyřešené pod střechou, říkám tomu v "nadmetu", nebo "horní galerie"
a zatím to šlape na úlu DEHTIN č.2 se středně silným rojem, pozoruji, později budu měřit,vyhodnocuji, vypadá to dobře z hlediska funkce(zima zatím nebyla!)
7) Problém "klimatizace" nedořešen v podmetu je mnoho parametrů"klimatizace" i jdoucích proti sobě(přestane platit příčinná souvislost i logika )
8) Pozor nespadnout do problému, když se tak stane upozornit na to a vystoupat o "patro" výše, kde už platí logika
9)pochopit na Google Kvantová fyzika a zázraky mnohovesmír trocha vědy 16.3.2010 to na tu ztrátu logiky
10)obory potřebné k řešení "klimatizace úlů" termodynamika plynů a par, sdílení tepla, chování včel v úlu,
11)velké energie venkovní vzduch, oslunění, vítr
12)malé energie zdroj tepla včelího chomáče, aktivní účast včel na procesu "klimatizace" odvětrávání odkud a kam
14)Roj je lepší než oddělek stejně tak silné včelstvo ("Je lépe být být zdravý a bohatý než chudý a nemocný")
15)podchytit vstupy a výstupy(je česnočko vstup nebo výstup)
16)pamatovat na včely také vstupují a vystupují
17)zkušenosti s analýzou
18)poruchy z okolí z "atmosfěry" , eliminace škodlivé chemie atd je toho více
19)velká empirie, ihned pokusy a ověřování vždy částečných nápadů, použití analogií např. panelák a "klimatizace" atp.
20)patent CS118603b51 regenerační úl (včela snese koncentraci CO2 více než vosy dokonce to má být prospěšné, ale při určité koncentraci hyne všechno ...)
21) doporučení, abys mohl rychle měnit úl na nové nápady musí být experimentální úl z polystyrenu, aby Tě již hotové nenutilo k setrvání v omylu. ( "Lepší je nepřítelem dobrého")
22)sedni si před včely a nech si od nich poradit !
23) česnoček co nejméně - hlídání vstupu do úlu a včela stejně létá ze zvyku určitým česnočkem a nestřídá je , ale cesty ve "skladu" zkrátit na maximum
24)cílem také jednoduchá konstrukce i výrobně
25)Takže je vidět, že ta kvantová fyzika bude to jednoduššíi jak se nedostat k Chocholouškovi
26) Jo abych nezapomněl, vertikální česna jsem opustil, Debora má lepší řešení a to je visutá dálnice nad loučkami rámků(mám podobné trámky v konstrukci)
Straka Dehtín
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Přirozený život včelstev versus člověk J.Nymsa - straka - 05.06.2016 11:13 AM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)