Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Péče letošní o oddělky
10.05.2022, 12:47 PM
Příspěvek: #161
RE: Péče letošní o oddělky
(09.05.2022 01:04 PM)Tomáš Fuit napsal(a):  Já jsem vloni květnový oddělky rozšiřoval jen volnou stavbou, začínal jsem asi na pěti rámečcích. Do konce srpna úplně postavily dva nástavky, krmil jsem těstem tak, jak to výše popisuje Jirka Marx. Trochu nevýhoda byla - alespoň, jak jsem to pozoroval vloni - že do dělničiny směrem k česnu míchaly pak v srpnu i trubčinu- stavěly smíšené rámky. Vzhledem k podstavení dvou nástavků a celkové změně prostoru úlu při rozšiřování, je pak ta trubčina trochu jinde, než bych si představoval. To by se při rozšiřování mezistěnama asi podařilo líp vyladit, a na volnou stavbu je pustit až od jara druhého roku.
Myslím, že to je prostě problém změny prostoru úlu - na dvou nástavcích má dílo jinou architekturu než na pěti.. Jinak mi letos mnohem líp staví směrem dolů k česnu - vloni za jejich nespolupracování mohlo určitě studené počasí a to, že jsem moc brzo otevřel naplno česna + zasíťovaný dna.

Tohle je standardní problém při přidávání nástavků směrem nahoru . Dolu budou stavět jinak … ne tolik ty kombinované plasty. Jenomže aby šly dolům je dobré mít souše a nebo je třeba převešovat . Já vím jsem podmínečně vyloučenBig GrinBig GrinBig Grin

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Péče letošní o oddělky - Kocidzin - 14.06.2018, 08:26 PM
RE: Péče letošní o oddělky - Ali - 18.07.2018, 11:49 AM
RE: Péče letošní o oddělky - Ali - 10.05.2019, 07:27 PM
RE: Péče letošní o oddělky - Faneka - 12.07.2019, 09:36 AM
RE: Péče letošní o oddělky - Jiří Marx - 10.05.2022 12:47 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)