Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Housel positioning
29.07.2013, 04:03 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 29.07.2013 04:33 PM od Milan Bencúr †.)
Příspěvek: #3
RE: Housel positioning
Dnes som kontroloval tri roje z môjho chovu s malými včelami, ktoré som osadil 16.júna do úľov miery "B". Obdivujem ich vitalitu. Včely postavili nádherné prirodzené dielo s robotníčími bunkami a pripravili si slušné vence so zásobami medu na zimu.
Na deviatom rámiku začali so stavbou aj trúdích buniek. Tá fotografia sa mi celkom dobre vydarila. Zaujímavý na tej fotografii je práve Y. Na predlohe majú včely po celej ploche rámika Y s nohou orientovanou kolmo na dno alebo povalu úľa, čiže tak, ako im to medzistienka predpisuje. Už viacej rokov si všímam, že na prírodnom diele pri studenej stavbe včely stavajú bunky s Y nakloneným k prednej a zadnej stene úľa, ako to zretelne vidieť na obrázku. Z takto orientovanej stavby prírodného diela starí včelári dávno odpozorovali, že rámiky nemožno ľubovoľne obracať a miešať medzi sebou, ale ich treba ukladať alebo stisnúť dohromady vždy v takom poradí, ako ich včely postavili - a to aj v medníku pri medobraní a po vytočení medu. Kto túto zásadu dodrží, tak jeho včely budú kľudné, nepichavé, nebudú musieť naprávať to, čo včelár svojou neopatrnosťou pokazil, ale sa budú spokojne venovať svojej každodennej práci. Poradia si aj s teplotou akú dnes v slovenských horách na Orave máme.

           
Hlasování: Marcel Šolc (+1), Debora (+1), renttip (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
Housel positioning - Debora - 26.07.2013, 11:59 AM
RE: Housel positioning - Leoš Dvorský - 26.07.2013, 07:47 PM
RE: Housel positioning - Milan Bencúr † - 29.07.2013 04:03 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)