Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Med - přírodní antibiotiku a nejen to
02.04.2013, 01:43 PM
Příspěvek: #7
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to
Ja už nevčelárim pre zisk zo včiel. No napriek skutočnosti, že včelárim už len stacionárne a moje včielky majú každoročne v okruhu ich doletu zdanlivo rovnaké kvety i medonosné byliny, med, ktorý dorábajú, je každý rok iný. Dokonca aj v rámci jedného langstrotha či warré sa na rôznych poschodiach med od seba líši. Vôbec nie som prekvapený poznámkou mojich zákazníkov, ktorí kupujú moje zlatíčko zo dvora, keď s úsmevom spokojne podotknú, že im vždy predám gurmánsky vynikajúci originál, ktorý sa ani farbou, ani chuťou nepodobá medu z minulého roka. Preto sa vžy pred nimi krátkymi poznámkami zmienim o kvetene mojej lokality medzi Rozsutcom, Chočom a Oravským hradom, ktorej nektár ovplyvňuje farbu, chuť, hustotu, prosto zloženie medu od mojich včielok.
Pred rokmi som získal do mojej skromnej knižnice so včelárskou tématikou krátku publikáciu, zaoberajúcu sa včelími produktami vo výžive, v medicíne, v kozmetike a v iných oblastiach. Určená je nielen pre včelárov, ale predovšetkým pre laikov, ktorým chce objasniť vplyv včelích produktov na ľudské zdravie, na aktívnu dlhovekosť a na zdravé žitie bez chorôb. Viem, že denne v nej listuje množstvo ľudí v mojej internetovej knižnici. http://issuu.com/milanbencur/docs/v_elie_produkty
Ak včelárska obec nevenuje osvete o produktoch včiel náležitú pozornosť, musí sa včelár o svoj biznis postarať sám.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
Med - přírodní antibiotiku a nejen to - Milan Urík - 25.03.2013, 07:11 PM
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to - Milan Bencúr † - 02.04.2013 01:43 PM
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to - Milan Urík - 21.12.2013, 08:19 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)