Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moderní včelař 05/2024 - Jde to bez chemie
02.05.2024, 11:48 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 02.05.2024 11:50 AM od Miroslav Matucha.)
Příspěvek: #4
RE: Moderní včelař 05/2024 - Jde to bez chemie
Tak jsem pročetl stránky a prohlédl snad všechny videa té německé iniciativy, dozvěděl jsem se , kolik je nutno úsilí, peněz a lidí investovat do toho projektu, v čem je dobré včely chovat, jak včely umí otvírat buňky, ale ani jednou jsem nezachytil, že je třeba včelu nechat žít po jejím. Stále se honí za nějakým přeludem, vyšlechtit včelu co bude mít ráda kleštíka. Jejich akce mi připomíná dobu před deseti lety u nás, kdy se na foru šance pro včely vedly rozhovory s různými názory, vitamíny, ezoterika, kyseliny, varoatolerance, senzitivita, šlechtění, bond testy, spešl úl a vše splácané do mišmašu, kde se při čtení člověk mohl naučit čarovat nebo vyrábět výbušninu, ale včely mi stále lezly před úly po zemi. Do okamžiku, než jsem z toho mišmaše pochopil, že včela má v našich úlech úplně jiný život než měla v přírodě, že potřebuje vrátit miliony let prověřený řád, který si v našich námi ovládaných úlech nemůže utvořit sama, který ji znemožňujeme my svými zásahy. V ten okamžik se mým včelám začalo dařit. A kdyby mi tu neprošla hniloba, žil bych si beze ztrát až do teď. I tu hnilobu moje včely zdolaly úspěšně s minimálními ztrátami i když v v nejbližším okolí šlo vlastně o 100% likvidaci včelstev. A to včelařím s tím, co letělo kolem, nebo co jsem sehnal po okolí. Žádné speciálně vyšlechtěné včely. V těch videích ti odborníci hledají řešení a každý někde jinde, jeden v otevíraných napadených buňkách, druhý v rozšiřování vědeckých pracovišť, třetí chce sledovat pohyb kleštíka a provádět kontrolu zamoření po evropských lokalitách, čtvrtý sice propaguje biotechnické opatření ale vidí pod tím jen klíckování matek, pátý vidí problém v chybějících tištěných periodikách,...Ale nikdo tam neřekne tu jednoduchou větu: "Vraťte včele její život".
Hlasování: Daniel Holý (+1), Antonín Hyžík (+1), Rastislav Rosa (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Moderní včelař 05/2024 - Jde to bez chemie - Miroslav Matucha - 02.05.2024 11:48 AM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 3 Host(é)