Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vosk? Vosk!
15.04.2015, 03:13 PM
Příspěvek: #21
RE: Vosk? Vosk!
To že nekupuje, nemusí být až taková pravda. Takže se může někdy hodit takovýto lis. Vždyť i jen použití vlastního vosku v uzavřeném koloběhu je dobré.
Hlasování: Milan Štěpán (+1), Rasťo 71 (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.04.2015, 07:09 PM
Příspěvek: #22
RE: Vosk? Vosk!
Ano je to asi reklam a asi na špatném místě. Příspěvek však není o nakupování mezistěn, ale o jejích výrobě z vlastního čistého, rezidui léčiv nezatíženého vosku.
Jsem přesvědčen o tom že ne všichni účastníci hnutí mají všechna včelstva vedená na volné stavbě. Potom do včelstev která na volné stavbě vedená nemají, potřebují mezistěny a myslím, že je lepší mít mezistěny z vlastního čistého vosku vlastnoručně vyrobené, než koupené o kterých nevíte z jakého vosku byly vyrobeny. Vytvoříme li si vlastní uzavřený koloběh vosku víme co do včelstev vkládáme.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
20.04.2015, 07:06 PM
Příspěvek: #23
RE: Vosk? Vosk!
Pokud mezisteny, tak hladke bez vzoru bunek. Ja davam jen prouzek vosku pod horni loucku. Zadne problemy se stavbou bez mezisten jsem nepozoroval a v medometu se pri setrnem vytaceni take netrhaji. Ale pokud nekdo mezisteny pouziva, tak vlastni lis muze byt prinosem. Neodsuzujme hned jine za jejich cestu. Plasty jsou soucasti vceliho superorganismu a ja bych si kontaminovane mezisteny (amitrazem) jiz nekoupil. Vlastni mezisteny by pak byly mensim zlem. Pouzivam jen vlastni vosk.
Hlasování: Aleš Molčík (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
20.04.2015, 11:11 PM
Příspěvek: #24
RE: Vosk? Vosk!
Vidím to tak, že účastník ŠPV, který se chce pochlubit či nabídnout své zařízení, výrobek, vynález,... založí k tomu např. v "Další zařízení a pomůcky" nové vlákno a necpe odkazy na svojí firmu do diskuzí. Za chvíli se zde může objevit třeba nabídka ponožek. Ty většina včelařů taky používá při včelaření.
Nechci nikomu sahat do svědomí, ale už použití odkazu na obchodní stránky ve svém podpisu je určitý signál.
M.M.
Hlasování: Petr Smrčka (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.04.2015, 06:31 AM
Příspěvek: #25
RE: Vosk? Vosk!
Mě by zajímalo jak se vypočítává konečná prodejní cena takového zařízení a jestli už je navýšena o dotaci.
Ale vědět to nemusím.
Hlasování: Miroslav Matucha (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.07.2015, 10:27 AM
Příspěvek: #26
RE: Vosk? Vosk!
(14.04.2015 10:27 PM)MirekMatucha napsal(a):  Špatné místo na reklamu. Nikdo z účastníků ŠPV mezistěny nekupuje. M.M.

No to bych netvrdil. Já začínám a je mi jasné, že než budu mít svůj vosk, nějaký potřebovat budu a budu potřebovat i pár mezistěn na nakrájení proužků pro horní loučku. Jenom kde se zeptám, všude stejná odpověď, doneste si vosk na výměnu (no to je střelené, kde začínající najde vosk, že). I všakovaté recepty na nátěr úlu ... zase vosk. A chápu, že není vosk jako vosk a ne každý ten vosk "pročistí". Ach ten vosk Confused
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.07.2015, 06:01 PM
Příspěvek: #27
RE: Vosk? Vosk!
Já včera také kvůli proužkům objednal na http://www.vceliobchod.cz,
dodání ale není uvedeneo, zatím mne mezistěny nepálí ,zkus jim zavolat.

Jindřich
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.07.2015, 08:16 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 21.07.2015 08:19 PM od Jan Brunclík.)
Příspěvek: #28
RE: Vosk? Vosk!
(21.07.2015 10:27 AM)miro napsal(a):  
(14.04.2015 10:27 PM)MirekMatucha napsal(a):  Špatné místo na reklamu. Nikdo z účastníků ŠPV mezistěny nekupuje. M.M.

No to bych netvrdil. Já začínám a je mi jasné, že než budu mít svůj vosk, nějaký potřebovat budu a budu potřebovat i pár mezistěn na nakrájení proužků pro horní loučku. Jenom kde se zeptám, všude stejná odpověď, doneste si vosk na výměnu (no to je střelené, kde začínající najde vosk, že). I všakovaté recepty na nátěr úlu ... zase vosk. A chápu, že není vosk jako vosk a ne každý ten vosk "pročistí". Ach ten vosk Confused

Ahoj, nelam si s tím hlavu je to jenom vosk a včely si udělají sami co potřebují v úlu. Já jsem také v začátcích a věř jde to i bez vosku, příští rok když se zadaří udělám z vosku pár svíček Wink . Ty horní loučky by šli pořešit např. (viz obrázek). Pak budeš mít vlastní vosk a budeš s ním nakládat podle svého uvážení a hlavně budeš vědět co v tom vosku je a není.

Jenda


Přiložené soubory Miniatury
   

Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří. Lokalita: Habartov (starý Habartov) okres Sokolov 485m Krušné hory
Hlasování: miro (+1), Miroslav Matucha (+1), tondabh (+1), Aleš Molčík (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.07.2015, 09:41 PM
Příspěvek: #29
RE: Vosk? Vosk!
S voskem to je letos extrém. Daný tím, že v německu se plásty většinou pálí a vosk tam přijde na 2x tolik co tady a taky díky úhynům. A pak to vyvolá efekt u těch, co ho naopak prodávají - bude víc peněz za vosk, když si počkám - za dva roky je to už cca polovina plus. To není špatný, když ho máš doma 100kg. Kam se hrabe podílový fond.
Taky hamoním.
Tj. chce to zkusit ne koupit mezistěny, ale pozeptat se po vosku u starších včelářů a ten pak vyměnit.
Když nabídneš 150,- bude ho mít každý, kolik si řekneš. Cool
Hlasování: Miroslav Matucha (+1), tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
16.08.2015, 04:16 AM
Příspěvek: #30
RE: Vosk? Vosk!
(21.07.2015 08:16 PM)Jan Brunclík napsal(a):  ...je to jenom vosk a včely si udělají sami co potřebují v úlu.

aus der Wärme heraus geboren

Hlasování: terez.c (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)