Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 5 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japonský úl
07.03.2014, 09:02 AM
Příspěvek: #161
RE: Japonský úl
Nemohl jsem si nevšimnout, že jim ten horní nástavek bere už při pouhých třech nástavcích, to mi nepřijde moc ... nemluvil třeba Tonda o šesti, sedmi nástavcích?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.03.2014, 09:49 AM
Příspěvek: #162
RE: Japonský úl
Japonská včela tvorí menšie kolónie ako naša európska včela. Myslím, že ten úľ z videa je postavený na väčšom vnútornom pôdoryse, 24x24 cm. Aj časté rojenie Japonskej včely je dôvodom, že včelstvu stačia tri nadstavky.
http://warre.biobees.com/japan.htm
Hlasování: Petr Jezowicz (+1), Leoš Dvorský (+1), Miroslav Macek (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.03.2014, 03:35 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 07.03.2014 03:43 PM od tondabh.)
Příspěvek: #163
RE: Japonský úl
(06.03.2014 10:38 PM)schützmeister napsal(a):  Je to fakt krása Heart
Proč že to vlastně v evropě začali s těmi rámečky ?

Haribol Míšo, teď je to na nás, aby jsme je to odnaučili...Wink

(07.03.2014 09:02 AM)Lucínek napsal(a):  Nemohl jsem si nevšimnout, že jim ten horní nástavek bere už při pouhých třech nástavcích, to mi nepřijde moc ... nemluvil třeba Tonda o šesti, sedmi nástavcích?

Přispěl: MilanBencúr - Dnes 09:49 AM
Japonská včela tvorí menšie kolónie ako naša európska včela. Myslím, že ten úľ z videa je postavený na väčšom vnútornom pôdoryse, 24x24 cm. Aj časté rojenie Japonskej včely je dôvodom, že včelstvu stačia tri nadstavky.
http://warre.biobees.com/japan.htm

Přátelé, výhoda dutinového včelaření je nedocenitelná právě v tom, že si ji každý přizpůsobí podmínkám ve kterých včelaří a s jakou včeličkou včelaří, loni jsem zazimovával a 5-7 nástavcích, takže co nevidět bude u mne na farmě první medobraní z těch sedminástavkových, no není to nádhera? V našich podmínkách v březnu a medobraní. Big Grin

Mějte se všichni krásně medíčkově, Tonda.
Hlasování:
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.03.2014, 05:37 PM
Příspěvek: #164
RE: Japonský úl
Toníku, předpokládám, že to medobraní bude v duchu ala brtník, kdy se odebíral včelám přebytek medu z minulého roku a dělávalo se to na velikonoce a nebo to je ten sněženkový med ? Také přemýšlím, že bych nechával ze dvě včelstva na velikonoční medobraní, kdy bych si tím hlavně zjišťoval skutečnou užitkovost stanoviště.
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.03.2014, 07:40 PM
Příspěvek: #165
RE: Japonský úl
(07.03.2014 05:37 PM)Aleš Molčík napsal(a):  Toníku, předpokládám, že to medobraní bude v duchu ala brtník, kdy se odebíral včelám přebytek medu z minulého roku a dělávalo se to na velikonoce a nebo to je ten sněženkový med ? Také přemýšlím, že bych nechával ze dvě včelstva na velikonoční medobraní, kdy bych si tím hlavně zjišťoval skutečnou užitkovost stanoviště.

Haribol Aleši přesně jak říkáš, lze takto odebrat přebytek, který by jim při nové snůšce " překážel ", a už se těším na uleželý zenergetizovaný léčivý medík, ze kterého budu dělat dětičkám léčivé žvýkačky.

Pokud máš možnost, tak to určitě vyzkoušej, protože myslím že budeš velice překvapen chutí a energií jarního medíku, měj se krásně medíkově, Tonda.
Hlasování:
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.03.2014, 07:23 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 08.03.2014 08:39 PM od Leoš Dvorský.)
Příspěvek: #166
RE: Japonský úl
(07.03.2014 07:40 PM)tondabh napsal(a):  
(07.03.2014 05:37 PM)Aleš Molčík napsal(a):  Toníku, předpokládám, že to medobraní bude v duchu ala brtník, kdy se odebíral včelám přebytek medu z minulého roku a dělávalo se to na velikonoce a nebo to je ten sněženkový med ? Také přemýšlím, že bych nechával ze dvě včelstva na velikonoční medobraní, kdy bych si tím hlavně zjišťoval skutečnou užitkovost stanoviště.

Haribol Aleši přesně jak říkáš, lze takto odebrat přebytek, který by jim při nové snůšce " překážel ", a už se těším na uleželý zenergetizovaný léčivý medík, ze kterého budu dělat dětičkám léčivé žvýkačky.

Pokud máš možnost, tak to určitě vyzkoušej, protože myslím že budeš velice překvapen chutí a energií jarního medíku, měj se krásně medíkově, Tonda.

No a přesně takhle se u mne zrodila medná komora, také jsem chtěl odebírat med jen na Velikonoce nebo i . Jak to dopadlo? Jak se vlastně dalo předpokládat. Více medu pro včely, více zdravých včel a zase více medu pro včelaře, chce-li jej.
Včela Apis cerana cerana (v tomto případě možná japonica) skutečně tvoří včelstva o síle 7000-20000 jedinců. Z toho videa si ale netroufnu říci, jaké včela to je. Je dost možné, že je to Apis m.m. Kvůli množství medu se v Japonsku chová. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.03.2014, 12:16 AM
Příspěvek: #167
RE: Japonský úl
(08.03.2014 07:23 PM)Leoš Dvorský napsal(a):  No a přesně takhle se u mne zrodila medná komora, také jsem chtěl odebírat med jen na Velikonoce nebo i . Jak to dopadlo? Jak se vlastně dalo předpokládat. Více medu pro včely, více zdravých včel a zase více medu pro včelaře, chce-li jej.
Včela Apis cerana cerana (v tomto případě možná japonica) skutečně tvoří včelstva o síle 7000-20000 jedinců. Z toho videa si ale netroufnu říci, jaké včela to je. Je dost možné, že je to Apis m.m. Kvůli množství medu se v Japonsku chová. LD

Výborně Leoši, přesně jsi to vystihl, včelař zváží situaci nechá včeličkám mednou komoru a když chce a uzná za vhodné z důvodu umístění čerstvé snůšky, tak si zjara trošku lízne, a ten kdo netuší čeho, bude mile překvapen, měj se krásně medíkově, Tonda.
Hlasování: Petr Jezowicz (+1), Jan Hucko (+1), Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.03.2014, 10:09 PM
Příspěvek: #168
RE: Japonský úl
mám velikou radost, že se zde rozhořela debata na toto téma. Nezbývá mi než souhlasit, odběr medu na jaře je mým favoritem číslo jedna.
Hlasování: Petr Jezowicz (+1), tondabh (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
30.03.2014, 03:35 PM
Příspěvek: #169
RE: Japonský úl
"Japonce" máme zatím rozdělané v dílně, ale moc se těšíme na první zkušenosti. Věřím, že se potom aktivně zapojím do diskuse.
Hlasování: Jan Hucko (+1), Debora (+1), Miroslav Macek (+1), Milan Bencúr † (+1), tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
30.03.2014, 09:12 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 30.03.2014 09:19 PM od Milan Bencúr †.)
Příspěvek: #170
RE: Japonský úl
Úľ treba rýchlo dokončiť. Príroda sa prebudila asi o mesiac skôr. Môžno budú aj včasné roje. Na čas rojenia treba mať všetko pripravené.
Medobranie z japončíka aj z warréčka poteší dušu a podráždi chuťové bunky v papuľke.

       
Hlasování:
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 4 Host(é)