Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 5 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japonský úl
04.12.2015, 06:39 PM
Příspěvek: #381
RE: Japonský úl
(04.12.2015 03:38 AM)MilanBencúr napsal(a):  Pán Mituro z Japonska zverejnil ďalšie video z medobrania v japončíku

Zajímavé, celé jsem to shlédl, ale zdá se mi to časově dost náročné, dělat takto i ve dvou lidech dvacet úlů nevím nevím.

Jindřich
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.12.2015, 11:34 PM
Příspěvek: #382
RE: Japonský úl
Ještě jsem nečetl všechny komentáře,tak nevím jestli už se po někom neopakuju.Zajímalo by mě,jak je to se zimováním v Japončíku.U nástavkových úlů platí,čím širší rámek,tim líp včelstvo zimuje,protože se zimní hrozen může víc roztáhnout.U Japončíku to neplatí z důvodu 100% volné stavby a tím pádem ideálních podmínek pro termoregulaci ?? Pavel
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.12.2015, 03:59 PM
Příspěvek: #383
RE: Japonský úl
(04.12.2015 06:39 PM)Jindřich napsal(a):  Zajímavé, celé jsem to shlédl, ale zdá se mi to časově dost náročné, dělat takto i ve dvou lidech dvacet úlů nevím nevím.

Haribol Jindřichu, někde už jsem to zmiňoval, že Japonci se rádi natáčejí a proto to zdlouhavé předvádění, přijeď na Vilémov a předvedu Ti minutové medobraní kdy včeličky téměř nepoznají že jsi tam byl, nebo koukni na videa z Vilémova a snadno pochopíš, měj se krásně včeličkově Tonda.
Hlasování: Miroslav Matucha (+1), renttip (+1), Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.12.2015, 06:07 PM
Příspěvek: #384
RE: Japonský úl
za mě provedl předčasnou sklizeň vítr, myslel jsem si asi naivně, že to není potřeba kotvit, protože to bez problému přečkalo už slušné poryvy větru, inu zmýlil jsem se v odhadu a jednoho japončíka na šesti nástavcích mi vítr sfouknul a nástavečky se mi se srázu rozkutálely, ty dva horní (medníky) zůstaly jakžtakž u sebe a byl jsem je schopný dát zpátky k sobě - zbytek beznadějně rozsypaný po trávě.

přemýšlel jsem, jestli chomáč včel, co se snažil udržet při životě, nenasypat do slabšího japonce (na třech) nebo je přidat k jinému včelstvu, ale pak jsem si řekl, že než narušovat harmonii ostatních včelstev a riskovat, že přijdu místo o jedno včelstvo hned o dvě, tak že je nechám na těch dvou nástavečkách plných medu a uvidím, jestli to zvládnou nebo ne - matičku jsem nikde nespatřil, takže nevím, jestli je mezi padlými nebo živými, to se ještě uvidí

v přírodě se takovéhle maléry taky stávají, ne? nebo jak byste to řešili vy?

Vysočina - Hamry nad Sázavou 555m, RM 39x24
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.12.2015, 10:54 PM
Příspěvek: #385
RE: Japonský úl
Jednou jsem měl na včelnici vandala co si do jednoho úlu kopnul a nástavky byly na zemi a než jsem to zjistil, tak do chomáče ještě napršelo, bylo to na podzim a dost sychravo. Včely se držely v chomáči, tak jsem je také poskládal zpět a vyzimovaly bez viditelné újmy.
Hlasování: Jan Brunclík (+1), renttip (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
15.12.2015, 12:48 AM
Příspěvek: #386
RE: Japonský úl
dala bych je do kupy jak to jde do nástavku s dílem pod ty dva nástavka s medem.
Hlasování: Jan Brunclík (+1), Aleš Molčík (+1), Víťa (+1), renttip (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.01.2016, 04:37 AM
Příspěvek: #387
RE: Japonský úl
Mám prosbu...nedávno jsem tu narazil na video, kde nějakej týpek hraje včelám na takovou lyru nebo malou harfu. Již mnoho dní se mi po tom poslechu velmi stýská neboť nic krásnějšího jsem dlouho neviděl a neslyšel a připadám si jako král z pohádky, jenž když neuvidí a neuslyší milované, jeho srdce zchřadne. A tak prosím zdali si někdo nevzpomene (asi nejspíš to bylo od Debory) a nedá sem ještě jednou ten odkaz na youtube s tim videem. Je tam z jednoho záběru nazrzlej vousáč s náušnicema a hraje na harfu krásnou melodii a za nim je vidět úl a frkot včel....díky!
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.01.2016, 01:40 AM
Příspěvek: #388
RE: Japonský úl
Hlasování: DuV (+1), Tom Bombadil (+1), renttip (+1), Víťa (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11.01.2016, 04:35 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 11.01.2016 04:40 AM od Tom Bombadil.)
Příspěvek: #389
RE: Japonský úl
...http://forum.sanceprovcely.cz/images/icons/smile.gif
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11.01.2016, 04:09 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 11.01.2016 04:13 PM od Debora.)
Příspěvek: #390
RE: Japonský úl
Jim Spalink svou hrou na harfu připomíná velmi zajímavý příspěvek Evžena Babíka "Zpráva z tisku - a co na to neznámý vojín?" Zde odhalujeme, jak vše se vším souvisí. SmileSmile
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 3 Host(é)