Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
30.03.2022, 09:10 PM
Příspěvek: #2221
RE: Co se děje v úlech teď
(30.03.2022 07:40 PM)Miroslav Matucha napsal(a):  Občas je dobré číst návod. ...
Dobrá rada nad zlato. Rolleyes Návod tohoto polského produktu je silně spartánský... Takový detail, jako co je jaký graf, je mimo rozlišovací schopnost tvůrce návodu.

Optimální řešení přichází v závěru.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
30.03.2022, 10:06 PM
Příspěvek: #2222
RE: Co se děje v úlech teď
Je to mnohem prozaičtější kolegové - ty dva grafy jsou jedno a to samé, jen to horní má zvýrazněnou osu y a přiřazená data - viz obrázek kde jsem ve photoshopu upravil horní graf aby odpovídal škálou tomu spodnímu...
Jinak nevím, jestli ty výkyvy něco znamenají, nevím jak přesně včely fungují ale tipuji že smršťování chomáče v zimě může takovéto rozdíly působit?    

začínám (2020), 3 včelstva + 2 oddělky, Langstroth 2/3, Táborsko, J svah, sad vedle lesa, kvetoucí louka, rybník, vše do 50 m...

2021: přechod na Langstroth 1/2 (137 mm) a volnou stavbu...
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
30.03.2022, 10:30 PM
Příspěvek: #2223
RE: Co se děje v úlech teď
Takže Tomáš měl pravdu, že má dvakrát ten samý údaj ve dvou různých grafech. No ale podle toho porovnání s těma teplotama z meteostanice stejně ty výkyvy kopírují vývoj venkovních teplot. Takže to bude mít vztah k počasí. Jakmile se dostane venkovní teplota nad nějakých 5 stupňů, tak ve včelstvu teplota stoupá. M.M.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.03.2022, 10:16 AM
Příspěvek: #2224
RE: Co se děje v úlech teď
Co tam vidim. Při vložení cidla včelstvo neplodovalo. Kolem Silvestra vzestup teploty. Prolety přesun chomace možný přenos zásob. Plodovat začalo až ve druhé dekádě března. Na plodovani se musí teploty uklidnit.

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.03.2022, 12:43 PM
Příspěvek: #2225
RE: Co se děje v úlech teď
Jasně, Silvestr bylo krásně, byly i venku. Od 6.1. do 9.2. ojediněle teplotní puls na cca 18 st.C, jinak klid. Ale od 9.2. do 7.3. to je přibližně co den to puls na cca 18 st.C s následným poklesem na cca 5 st.C. Co to může znamenat? "Tůrování" motorky před startem? Generální prolet byl 9.3. (dle poznámek v sešitu) a pak už jedou.

Optimální řešení přichází v závěru.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.03.2022, 02:55 PM
Příspěvek: #2226
RE: Co se děje v úlech teď
Říkám druhá dekáda

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.04.2022, 04:56 PM
Příspěvek: #2227
RE: Co se děje v úlech teď
           


Kdo byl na rozšiřování oddelků u mě na vcelnici , tak se podivejte. Začala kvést třešeň odstranil jsem fólii mezi 4 a 5 tým NN. Tohle je pohled ne čtvrtý. Jeden z obrázků je u mě doma to byl oddelek zimovany na 2x7 ramků

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.04.2022, 12:20 PM
Příspěvek: #2228
RE: Co se děje v úlech teď
Díky Jirko! U nás ptačka ještě nekvete ale začne každým okamihem!
Chci se zeptat, když teď včely řádí už v pátém NN a pravděpodobně jim při snůšce přidáš další nástavek mezistěny/souše opět nahoru, kdy včely obsadí a vystaví ony dva nejspodnější nástavky (plodiště), které se podstavují při květu jívy?
Loňský rok mi zůstaly včely v horních nástavcích a dolů vůbec nestavěly - dost možná jsem jim dal (už si nevzpomínám) jako soušové jádro panenské souše a do toho se matce nechtělo jít a klást? Jde mi o to, jak najít rovnováhu, nestresovat je nedostatkem prostoru a přitom je "přinutit"/nalákat, aby stavěly plodiště v dolních nástavcích?

Děkuju
J Sláma

začínám (2020), 3 včelstva + 2 oddělky, Langstroth 2/3, Táborsko, J svah, sad vedle lesa, kvetoucí louka, rybník, vše do 50 m...

2021: přechod na Langstroth 1/2 (137 mm) a volnou stavbu...
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.04.2022, 01:37 PM
Příspěvek: #2229
RE: Co se děje v úlech teď
Jiriku videl jsi kolik měly plodu v tom březnu.? To se pak určitě do dvou nastavků nevešly. Takže teď jsem je několik týdnů tlačil dolů tím jak jich bylo víc a víc.. no a další tlak nastane až si tenhle nastavek postavi a zaplní medem , já jim totiž další nepřidam. A pak je bude tlačit dolů med , který si přinesou. Ale věř mi ze nebudu zkoumat kolik si toho postavily a kde jsou.

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.04.2022, 08:04 PM
Příspěvek: #2230
RE: Co se děje v úlech teď
Pro Jirku Slámu - mám z loňska tu samou zkušenost - ty moje vopice taky nechtěly stavět dolů, na soušový jádro se vybodly. Přičítám to částečně loňskýmu mimořádně studenýmu jaru a s tím spojený chabý snůšce. Letos jsem vytvořil pevný dna a nechávám zatím zimní zúžený česna, aby měly dole tepleji. Uvidím, jestli to pomůže..
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 25 Host(é)