Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Materiály na výrobu nástavků
01.07.2013, 12:28 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 01.07.2013 04:21 PM od Debora.)
Příspěvek: #18
RE: Materiály na výrobu nástavků
(09.06.2013 03:05 PM)schützmeister napsal(a):  
(09.06.2013 02:33 AM)renttip napsal(a):  Zajímalo by mě, zda má někdo zkušenost se sololitem. K výše zmiňované borovici: kdysi jsem někde slyšel, že borovice není na stavbu úlů vhodná, kvůli pryskyřici, kterou obsahuje, že včely odpuzuje. Má někdo v tomto směru nějaké vědomosti?
Podle mých zkušeností sololit, stejně jako jiné aglomerované / mleté / materiály, do úlu nepatří. ...Je v tom prostě krom dřeva namleté kde co...

V nemecku se pouzívají sololitové desky jako izolace do víka. Ale sololit je odpad, obsahuje napríklad formaldehyd, fenol a jiné drobnosti.

Zatím nemám vyzkousené dlouhodobé vlastnosti dreva Paulownia. Výhoda je jeho váha, která je skoro polovicní nez u dubu. Delala jsem z nej Warré strisky na Dadanty (50x50cm) a jsou lehcí nez smrkové strisky na Warré (34x34cm). Palownia patrí mezi tropická tvrdá dreva, ale je to velmi mekké a lehké drevo. Ale pozor, strasne rychle roste, co nespotrebujeme na stavbu úl, máme do krbu a to uz pak není eko a navíc do nasich krajin nepatrí, tak aby jsme místo roztocú nehubyli Paulownii Wink
Hlasování: Milan Bencúr † (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
Materiály na výrobu nástavků - Milan Urík - 09.01.2013, 10:26 PM
RE: Materiály na výrobu nástavků - Debora - 01.07.2013 12:28 PM
RE: Materiály na výrobu nástavků - Ali - 14.02.2015, 03:36 AM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)