Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wim Hof a včelí bodnutí
20.05.2020, 08:24 AM
Příspěvek: #1
Wim Hof a včelí bodnutí
Hezký den,

dříve jsem si všiml, že při fyzické zátěži v aerobním pásmu (např. intenzivní jízda na kole) se mi po bodnutí hmyzem nikdy neudělá otok (při jízdě na kole nezkoumám, jestli je to vosa, nebo včela). Jindy většinou po včelím žihadle otékám. Zajímavé, žihadla do prstů mi obvykle nevadí vůbec, do hřbetu ruky nebo do tváře už ano. Otoky mi obvykle ustoupí po přibližně 24 hodinách.

Letos jsem se setkal s technikou dýchání, kterou propaguje Wim Hof (https://www.wimhofmethod.com/ díky brácho :-) a zkusil jsem včelí žihadla "rozdýchat". Zdá se, že mi to funguje. Když včelí bodnutí "rozdýchávám", buď neotékám vůbec, nebo se začínající otoky zastaví a začínají ustupovat. Maximálně se mi na místě vpichu udělá druhý den trochu hnisu.

Samozřejmě několik málo pozorování (mám naštěstí fakt hodné včely, ale to už dneska asi skoro každý) nemá téměř žádnou vypovídací hodnotu. Proto bych rád věděl, jestli má někdo podobnou zkušenost.

Marek
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.06.2020, 09:09 AM
Příspěvek: #2
RE: Wim Hof a včelí bodnutí
V mém případě to asi nefunguje. Pamatuju si, jak mi před lety při výletu na kole vlítla vosa pod brejle a, i když jsem potom docela intenzivně dýchal dalších 20km ve svižném tempu, druhý den jsem řídil na dovolenou v Provence jako jednooký mongol.

Optimal, Český ráj 450 m.n.m
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)