Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 2 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Světelné vlnění je nejúčinnější lék
08.10.2014, 03:37 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 08.10.2014 06:45 PM od Debora.)
Příspěvek: #41
RE: Světelné vlnění je nejúčinnější lék
(08.10.2014 01:46 PM)terez.c napsal(a):  včera jsme s dětma chodili kolem úlu a označovaly energetické body, nepoužívám tykadla, ale jen ruce, natáhnu je před sebe, ale pro větší citlovost musím zavřít oči


Terezo, to prozrazuje Tvou hlubokou důvěru ve svět, v jeho smysl a vývoj. Proto Tě milují velmi jemné elementární bytosti.

(08.10.2014 02:30 PM)Jindřich napsal(a):  ...čtení otázek a odpovědí Leošem zpracovaných je lepší něž hromada učených knih,...
Jindřich

Včelařská moudrost vznikla z jasnovidnosti.
(Rudolf Steiner)

"A konečně nacházíme takové bytosti, takové elementární bytosti tam, kde se duchovno stýká s fyzičnem, kde říše zvířecí přichází do styku s říší rostlin takovým způsobem, že bytosti jsou nejdříve od sebe vzdáleny a později se dotýkají - například když včely sají na květech. Zde v prostoru, kde včela a květina jsou pospolu, rozvíjí se chuť, zde je přijímána květinová šťáva, zde je chuťový účinek. Tento chuťový účinek je pro jasnovidce vnímatelný tak, že on vidí kolem květinové korunky vzniknout něco jakoby auru. To je výrazem děje chuti. A to celé je podnět, aby se zde projevily bytosti, které nazýváme sylfy. Tyto sylfy mají zvláštní úlohu v životě včel, neboť vystupují nejen když včelka saje, ale i v roji; tu ukazují cestu, ony jsou vůdci včel. Zde máme příklad, jak se okultismus stane jednou užitečný. Včelařská moudrost vznikla z jasnovidnosti. Co se dělá při pěstování včel, to se zdědilo ze starých dob; to jsou instinktivní zásahy. Dříve zde bylo ještě snivé jasnozření; tu mohli pěstitelé včel používat hybnosti sylfů k zařízení života včel. Moderní včelařství již o tom nic neví, dělá proto mnoho zvráceného svými novotami. Moderní věda nestačí na takovou moudrost. Lidé budou moci přírodní děje, kde mohou sami spolupůsobit, utvářet mnohem plodněji, když vědomým způsobem zase poznají působení duchových bytostí. Kdo jednou pohlédne na život v tomto oboru, uvidí, že ve vědě o včelách je dobré to, co je staré, kdežto dnešní přírodozpytci dělají hrozné věci. Toho se vůbec nedá použít, to lidi mate. Většina včelařů je vedena bezpečnými instinkty a naštěstí nedbá na moderní vědu. Dokonce to, co například hraje velkou roli, co existuje jako teorie o oplodňování, je falešné, nemůže obstát před poznáním, pronikajícím do skutečnosti.

Podnět pro bytosti takových elementárních druhů je zde tehdy, když člověk žije se zvířecí říší ne v přímé vývojové linii, například jako v životě Araba s jeho koněm, nebo v tom, co se odehrává mezi pastýřem ovcí a stádem ovcí. Duševní působení mezi pastýřem a stádem ovcí je podobné jako spolupůsobení mezi včelou a květinou, a proto jsou pocity mezi pastýřem a stádem ovcí podnětem ke vzniku docela zvláštních bytostí: salamandrů. To jsou bytosti jemné hmotnosti, které jsou velmi chytré, velmi moudré, třebaže nemají odpovědnost. A jejich moudrost se projevuje v tom, co si ony tajemně šeptají o ovčácké moudrosti. To není hloupost, co se připisuje pastýřům ovcí, kteří nejsou podvodníky; v tom je mnoho z toho, co pastýřům našeptávají takové bytosti, které vznikají spolužitím pastýře se stádem ovcí. Ale kdo chce dělat taková studia, nemá k tomu nikdy dlouho příležitost, neboť takové věci vymírají. Ale před nějakou dobou mohla se taková studia zcela dobře konat, když jsme našli na venkově takové nesobecké lidi, kteří věděli všelicos o zdravotních a léčivých pravidlech. Oni věděli velmi důležité věci, takže Paracelsus mohl říci, že ve styku s takovými lidmi se naučil mnohem více nežli na všech univerzitách... To nebylo bez důvodu."

Poznámka: Okultismus chápeme jako jakési čarodějné praktiky, ale Rudolf Steiner používá toto slovo ve smyslu moderního "duchovna", které je spjaté s Univerzem, Božským principem, či vědomím vesmíru. Duševnem je míněno myšlení, smyslové vnímání a vědomí.

(výnatek z přednášky Rudolfa Steinera v Mnichově 14. května 1908)

Jediný rozdíl mezi včelstvem a člověkem spočívá v tom, že včelstvo dokáže chyby člověka napravit, aniž by narušilo vzájemný soulad, nebo nějakým způsobem omezilo svobodu člověka.
Hlasování: tondabh (+1), terez.c (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Světelné vlnění je nejúčinnější lék - Debora - 08.10.2014 03:37 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)