Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Semena a sazenice - výměna
11.01.2016, 01:10 PM
Příspěvek: #11
RE: Semena a sazenice - výměna
Mám k dispozici a k darování vlastní semena levandule - množství cca kelímek od jogurtu. Pak jsem vloni zjistila, že mi za barákem roste Netvařec křovitý, tak z něj mohu poslat řízky, co jsem si četla, dost dobře zakořeňuje a je velmi nektarodárný.
Já bych zase poptala Svazenku vratičolistou. Nemáte k dispozici semena navíc nebo odkaz, kde ji třeba kupujete vy?
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11.01.2016, 02:08 PM
Příspěvek: #12
RE: Semena a sazenice - výměna
Ahoj,zkus eshop na stránkách agrogen.cz , mají tam dvě odrůdy.
jinak když ho necháš vysemenit , tak máš na příští rok vystaráno.

Kdyby někdo chtěl , tak mám přebytečná semínka Topolovky , Užanky lékařské (Užanka psí jazyk) a Ledence nachového. Zašlu za nadepsanou a ofrankovanou obálku.
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11.01.2016, 04:04 PM
Příspěvek: #13
RE: Semena a sazenice - výměna
Svazenka jde koupit v každém obchodě se zahrádkářskými potřebami jako semeno na zelené hnojení, ale je to hodně nestabilní příjem pro včely, hodně ráda zasychá a neprodukuje potom nic.
Já se spíš zaměřuji na rozsévání v okolí včelnice toho co přežívá v dalekém okolí kam mi včelky nedolétnou a je vidět, že na to včely jdou. Ne všechno samozřejmě někde roste, např. Chrpa modrá, kdysi běžný plevel, dnes ji v přírodě nenajdu. tak tu jsem nakoupil semena a na zahradě namnožil a budu postupně vysévat kolem včelnice.
Hlasování: liptaka (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.01.2016, 02:01 PM
Příspěvek: #14
RE: Semena a sazenice - výměna
Je to ale ideálna rastlina do hôr. Tam nezaschne ani pri suchom lete. Horská ranná rosa dá viac vlahy ako celodenný dážď na dolniakoch. Mal som ju minulý rok. To čo v nej robili včely som ešte nevidel. Chodili sa na to pozerať i susedia. Hučalo to v nej od rána do večera ako v úli. Tento rok to už žiaľ nezopakujem, pretože včely som presťahoval ďalej do lesa, už ich nemám v záhrade. Ale som rád, že som to skúsil. Po skosení a vysušení som ju plánoval skŕmiť, ale z dôvodu pracovnej vyťaženosťou som musel predať stádo kôz. Tie sa za ňou išli potrhať. Teraz ju budem musieť pokusne zrezať na rezačke a zmiešať so senom. Inak to ovce ani krava nechcú. Kone už vonkoncom.
Hlasování: Debora (+1), Miroslav Macek (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.01.2016, 10:37 PM
Příspěvek: #15
RE: Semena a sazenice - výměna
Faceliu som si kedysi tiez s velkymi ocakavaniami nakupil, proritne na zelen hnojenie. Ale tu na dolniakoch som z nej velmi nebol nadseny. Pomaly klici, pomaly rastie, kadejaka burina ju prehlusi. Pritom bola pravidelne polievana. Navyse sa zle seje z ruky, lebo ma male semena, ktore su navyse tmave, takze nedobre vidno kde co uz je osiate a co nie. zelenej hmoty dala malo, hoci kvitla pekne, ale tiez podla mna slabo. Na skusku som ale sadil aj horcicu a tam to bolo presne naopak - velkost semienok akurat, krasne zlte - pekny kontrast so zemou, rychlo klici, rastie tak rychlo, ze ziadna burina nema sancu. Velmi skoro, intezivne a dlho (cca 3 tyzdne) kvitla, rano tam bol vzdy poriadny vceli hukot. Pre mna ovela lepsia volba nez facelia.
Hlasování: Debora (+1), Rasťo 71 (+1), Aleš Molčík (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.02.2016, 01:34 PM
Příspěvek: #16
RE: Semena a sazenice - výměna
Sice to nepatří do výměny - ale objevil jsem http://www.nelenprozelen.cz - bezva dodávka po netu, maj všechno možný, jedlý kaštany, douglasky, lípy - už jsem vysadil. Perfektní obalované sazenice. Super servis.
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
17.02.2016, 08:15 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 17.02.2016 08:23 PM od lyn_x.)
Příspěvek: #17
RE: Semena a sazenice - výměna
Já mám se svazenkou zatím zkušenosti dobré. Zalévaní myslím není nejvhodnější, snáší i sucho. Semena ale lépe klíčí pod půdou, takže je třeba je set strojkem nebo je po rozhození zavláčet.
Hlasování: Crha Karel (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)